شنبه 29 ژانویه 11 | 15:19

حسن رحیم‌پور ضمن استعفا:برای شورای انقلاب فرهنگی ناکارآمد و بی‌انسجام وقت ندارم

گرچه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در دولت جديد، نسبت به دهه گذشته بسيار موفق‌تر و موثرتر بوده‌است، ولي به اعتقاد وي بدون انسجام و كارآمدي اولا در تركيب و بافت شورا و ثانيا در فرآيند تصميم‌گيري و راي‌گيري‌ها و ثالثا در ضمانت اجراء و اختيارات واقعي شورا، امكان برآوردن مطالبات رهبري و نيز نخبگان دانشگاه و حوزه را ندارد


حسن رحيم‌پور ازغدي در جلسه اخير شوراي عالي انقلاب فرهنگي استعفاي خود از اين شورا را اعلام كرد.

يك منبع آگاه در شوراي عالي انقلاب فرهنگي در گفت‌وگو با فارس، با اعلام اين خبر اظهار داشت: استاد رحيم‌پور ازغدي مشغله فراوان كاري خود را يكي از دلايل اين استعفا عنوان كرده و گفته است كه به علت اين مشغله‌هاي فراوان فرصت حضور در جلسات را ممكن است كه نداشته باشد.

اين منبع آگاه با بيان اينكه احكام اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي از سوي رهبر معظم انقلاب صادر مي‌شود، خاطرنشان كرد: هنوز پذيرش يا عدم پذيرش استعفاي استاد رحيم‌پور ازغدي اعلام نشده است.

برخي منابع خبري نيز امروز اعلام كرده‌اند كه رحيم‌پور ازغدي درباره استعفاي خود گفته است: گرچه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در دولت جديد، نسبت به دهه گذشته بسيار موفق‌تر و موثرتر بوده‌است، ولي به اعتقاد وي بدون انسجام و كارآمدي اولا در تركيب و بافت شورا و ثانيا در فرآيند تصميم‌گيري و راي‌گيري‌ها و ثالثا در ضمانت اجراء و اختيارات واقعي شورا، امكان برآوردن مطالبات رهبري و نيز نخبگان دانشگاه و حوزه و پيگيري ضرورت‌هاي كنوني انقلاب و كشور به قدر لازم وجود ندارد و نمي‌توان پاسخگوي رهبري و امّت بود، چه رسد به پاسخگويي در محضر خداوند كه جايي براي بهانه و توجيه نخواهد گذارد.

واکنش دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

مخبر دزفولي تأكيد كرد: استاد رحيم‌پور ازغدي فردي خوشفكر و حضور وي براي شوراي انقلاب فرهنگي بسيار مفيد است.

وی درباره استعفاي حسن رحيم‌پور ازغدي از شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: احتمالاً مشغله كاري فراوان يكي از دلايل اين امر است اما معتقديم كه ايشان يك نيروي بسيار شايسته و خوشفكري است كه حضورشان در شوراي عالي انقلاب فرهنگي بسيار مفيد است.

وي درباره اينكه آيا استعفاي رحيم‌پور ازغدي پذيرفته خواهد شد يا خير؟ اظهار داشت: در اين باره بايد رهبر معظم انقلاب تصميم‌گيري كنند چون همانگونه كه انتصاب افراد در شوراي عالي انقلاب فرهنگي توسط ايشان صورت مي‌گيرد، پذيرش يا عدم پذيرش استعفا نيز به عهده ايشان است.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي در پايان مجدداً تأكيد كرد كه هرچند ممكن است مشغله كاري فراوان مانع از حضور كامل رحيم‌پور ازغدي در شوراي عالي انقلاب فرهنگي شود، اما با توجه به خلاقيت، خوشفكري و شايستگي وي، همين مقدار حضور نيز براي اين نهاد بسيار مغتنم است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.