شنبه 29 ژانویه 11 | 16:06

کتابهای «دا»، «خاطرات عزت شاهی» و «احمد احمد» فیلم می‌شوند

مدیر انتشارات سوره مهر از همت جدی حوزه هنری برای ساخت فیلم و سریال با اقتباس از کتاب‌های این انتشارات از جمله «دا»، «خاطرات عزت شاهی»، «احمد احمد» و کتاب‌های زندگی سرداران دفاع مقدس خبر داد.


مدیر انتشارات سوره مهر از همت جدی حوزه هنری برای ساخت فیلم و سریال با اقتباس از کتاب‌های این انتشارات از جمله «دا»، «خاطرات عزت شاهی»، «احمد احمد» و کتاب‌های زندگی سرداران دفاع مقدس خبر داد.

محمد حمزه‌زاده در نشستی خبری که صبح  شنبه ۹ بهمن در محل این انتشارات سوره مهر و به بهانه تشریح برنامه‌های حوزه هنری در زمینه ادبیات انقلاب انجام داده، سخن می‌گفت از رویکرد جدی حوزه به ساخت فیلم و مجموعه تلویزیونی بر اساس کتاب‌های منتشر شده در سوره مهر خبر داد و گفت: همانطور که تاریخ سینما نشان می‌دهد بهترین آثار سینمایی تولیداتی هستند که بر اساس اقتباس‌های ادبی ساخته شده‌اند.

وی ادامه داد: در همین راستا حوزه هنری نیز در نظر دارد بر اساس کتاب‌های شاخصی که در سوره مهر تولید می‌شود آثار تصویری خلق کند که در این زمینه اقداماتی چون ساخت سریال بر اساس کتاب «احمد احمد» که این روز‌ها فیلمنامه آن نوشته می‌شود و ساخت فیلم و سریال با اقتباس از «خاطرات عزت شاهی» انجام گرفته است.

مدیر انتشارات سوره مهر همچنین خبر داد: همانطور که قبلا هم اعلام شده بود قرار بر این بود که بر اساس کتاب «دا» هم فیلم سینمایی ساخته شود ولی در بررسی‌های بیشتر به این نتیجه رسیدیم نمی‌توان همه ابعاد این کتاب را با یک اثر سینمایی به تصویر بکشیم در نتیجه تصمیم بر این شد که عده‌ای از هنرمندان کشورمان همراه با راوی کتاب بخش‌های برگزیده‌ای از این اثر را روایت کنند و در در قالب برنامه‌ای تلویزیونی ضبط شود.

حمزه‌زاده تاکید کرد: برای ساخت فیلمی درخور کتاب «دا» لازم است بودجه زیادی صرف شود و حتی برخی کارگردان‌ها معتقد بودند که باید خرمشهر متناسب با توصیفات کتاب در قالب یک شهر بازسازی شود.

وی در پایان توضیح داد: همچنین یک مستند با مسئولیت مهرداد اسکویی در دست ساخت است که در این مجموعه شخصیت‌های انقلاب بر اساس کتاب‌های نوشته شده درباره آن‌ها، معرفی می‌شوند. برای تصویری شدن کتاب‌های خاطرات سرداران دفاع مقدس هم گام‌هایی برداشته شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: