شنبه 29 ژانویه 11 | 22:03

افشای جزئیات تازه از ترور دانشمند ایرانی

مجید جمالی فاشی، کسی که به اعتراف خود دکتر مسعود علی‌محمدی را ترور کرده در جریان اعترافات خود که از برنامه ایر ان امروز شبکه تلویزیونی پرس تی‎وی پخش شد، تصریح کرد که پیش از انجام این اقدام تروریستی در اسرائیل تحت آموز‌ش‌های گسترده و لازم قرار گرفته بود.


مجید جمالی فاشی، کسی که به اعتراف خود دکتر مسعود علی‌محمدی را ترور کرده در جریان اعترافات خود که از برنامه ایران امروز شبکه تلویزیونی پرس تی‎وی پخش شد، تصریح کرد که پیش از انجام این اقدام تروریستی در اسرائیل تحت آموز‌ش‌های گسترده و لازم قرار گرفته بود.

جمالی ۲۶ ساله در اعترافات خود که از تلویزیون پرس تی وی پخش شد اذعان داشته است که در صحبت‏‎هایی که با یک فرمانده اسرائیلی به طور خصوصی در این رابطه داشته، فرمانده اسرائیلی به او خاطرنشان کرده است که ماموریتش تا چه حد برای تل‎آویو مهم و حیاتی است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که فرمانده اسرائیلی از اینکه افراد بسیاری درگیر این عملیات هستند و اینکه به شخص وی برای انجام این ماموریت اعتماد شده است، سخن گفته است.

جمالی فاشی روز جمعه (۸ بهمن) در همین خصوص افزود: «اگر من در این عملیات موفق نمی‌شدم همه این افراد جان خود را از دست می‌دادند.»

وی در ادامه اعترافات خود، به جزئیات آموزش‌های گوناگونی که در اسرائیل دیده بود و نحوه ترور دکتر علی‌محمدی پرداخت.

دکتر مسعود ‌علی‌محمدی استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه تهران، صبح روز ۲۲ دی در مقابل در ورودی منزل خود در منطقه قیطریه تهران بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور که در موتورسیکلتی در نزدیکی خودروری شخصی وی جاسازی شده بود، مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

در حملات تروریستی جداگانه‎ای که صبح دوشنبه (۸ آذر) علیه دو تن از اساتید فیزیک دانشگاه شهید بهشتی روی داد، دکتر مجید شهریاری نیز جان باخت.

دکتر فریدون عباسی، استاد دیگر دانشگاه شهید بهشتی از حمله دوشنبه تروریست‌ها جان به در برد و زخمی شد.

به دنبال این واقعه تروریستی، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که یک شبکه اسرائیلی را که متشکل از گروهی از جاسوسان و تروریست‌های آموزش دیده اسرائیل بودند، منحدم و عوامل اصلی مرتبط با ترور دانشمند ایرانی را دستگیر کرده است.

همچنین، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران می‌گوید، سازمان جاسوسی اسرائیل موساد، از پایگاه‌هایی در برخی از کشورهای خاص اروپایی و کشورهای غیر اروپایی و نیز کشورهای همسایه ایران برای دست یافتن به اهداف غیرانسانی خود استفاده می‌کند.

ایران می‌گوید، از همه منابع خود برای محکوم کردن اسرائیل به خاطر ترور دانشمندان هسته‌ای این کشور و کشاندن این رژیم به پای میز عدالت استفاده خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: