یکشنبه 30 ژانویه 11 | 17:41

گزارش تجمع مقابل دفتر حافظ منافع مصر

پیش از انقلاب اسلامی ایران شاه مخلوع سعی داشت با سخنانی همچون ایجاد اصلاحات از گسترش راهپیمایی‌ها اعتراضی جلوگیری کند و این همان کاری است که مبارک روز گذشته سعی داشت انجام دهد تا خروش ملت مصر را خاتمه دهد اما موفق نشد.


جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران در حمایت از حرکت‌های انقلابی و اسلامی مردم مصر و تونس و در اعتراض به برخورد خشونت‌آمیز پلیس مصر با معترضان این کشور از ساعت ۱۹ امروز شنبه در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان شعارهای “مرگ بر آمریکا “، “مرگ بر حسنی نامبارک “، “مرگ بر اسلام آمریکایی “، “مرگ بر اسرائیل ” سرداده و پلاکاردهایی با مضمون “یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا ” و “یا شعب التونسیة الله معکم ” در دست داشتند.

نیروی انتظامی که از پیش از آغاز تجمع در حاشیه دفتر حافظ منافع مصر در تهران حضور داشت از حضور دانشجویان در مقابل این دفتر جلوگیری به عمل آورده و با بستن کمربند امنیتی با فاصله‌ای حدود ۱۰۰ متری اجازه حضور دانشجویان را در مقابل درب اصلی این دفتر نمی‌داد.

*براتی: محور قرار دادن ضدیت با رژیم‌صهیونیستی مسلمانان جهان را با یکدیگر متحد می‌کند

مسعود براتی دبیر جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در این تجمع در سخنانی گفت: حرکت اسلامی مردم مصر و تونس ما را به یاد انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) می‌اندازد.

وی افزود: در حال حاضر در مقطعی هستیم که آینده خاورمیانه رقم خواهد خورد و باید هر حرکت انقلابی را انجام دهیم تا معادلات منطقه خاورمیانه به نفع اسلام رقم بخورد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: مسئله مهم جهان اسلام کشور فلسطین است که اکنون محل توجه جهانیان قرار گرفته است و محور قرار دادن ضدیت با رژیم‌صهیونیستی، مسلمانان جهان را با یکدیگر متحد خواهد کرد.

دبیر جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در ادامه تصریح کرد: با حرکت‌های انقلابی مردم کشورهای عربی انشاء الله به زودی جشن بزرگ تشکیل خاورمیانه اسلامی را برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از نخبگان جهان اسلام می‌خواهیم تا از هیچ کوششی برای ادامه حرکت‌های انقلابی فروگذاری نکنند.

* رضوی: حرکت‌های کنونی انقلابی در کشورهای عربی توسط امام خمینی‌(ره) پیش‌بینی شده بود

در ادامه این تجمع رضوی از اعضای اتحادیه بین‌المللی امت واحده در سخنانی گفت: کسانی که از وضعیت گذشته مصر اطلاع دارند می‌دانند که مسلمانان این کشور تحت شکنجه و ظلم بودند.

وی افزود: حرکت‌های کنونی انقلابی در کشورهای عربی و به خصوص مصر توسط امام خمینی‌(ره) پیش‌بینی شده بود و اکنون می‌بینیم که حسنی مبارک توسط مردم کشورش در حال سقوط است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: آنچه که در نوار غزه رخ داده همراهی مستقیم مصر با آمریکا و رژیم‌صهیونیستی بوده است و شاید اکنون خوشحال‌ترین مردم دنیا از ایجاد انقلاب در مصر مردم غزه هستند.

*طهمورثی: حرکت‌های انقلابی در کشورهای عربی شروع پیروزی‌های بزرگی خواهد بود

در ادامه این تجمع اسماعیل طهمورثی سخنگوی جنبش دانشجویان جهان اسلام با اشاره به اینکه باید خطر ورود مستقیم آمریکا و کشورهای غربی به مسائل داخلی کشورهای عربی را مورد توجه قرار دهیم گفت: حرکت‌های انقلابی در کشورهای عربی شروع پیروزی‌های بزرگی خواهد بود.

وی افزود: در کنار حمایت از مردم کشورهای عربی که سعی دارند با حرکت‌های انقلابی خود انقلابی را در کشورشان ایجاد کنند باید به بحث تجزیه سودان توسط آمریکا نیز توجه کنیم.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: دانشجویان آزادی‌خواه همواره طرفدار تمامیت ارضی کشورهای عربی هستند و در این خصوص با توجه به حرکت‌های انقلابی در مصر دیگر دفتر حافظ منافع این کشور در ایران مشروعیتی ندارد و باید تعطیل شود.

*نادری: مردم مصر در خصوص بر سر کار آمدن البرادعی هوشیار باشند

در ادامه این تجمع نادری یکی از حاضران در تجمع دانشجویان در سخنانی گفت: پیش از انقلاب اسلامی ایران شاه مخلوع سعی داشت با سخنانی همچون ایجاد اصلاحات از گسترش راهپیمایی‌ها اعتراضی جلوگیری کند و این همان کاری است که مبارک روز گذشته سعی داشت انجام دهد تا خروش ملت مصر را خاتمه دهد اما موفق نشد.

وی افزود: نیروهای نظامی در کشور مصر به مردم پیوستند و این امر نشان‌دهنده استکبارستیزی ملت مصر است.

نادری خاطرنشان کرد: رسانه‌های دولتی مصر روز گذشته در گزارشی از مقایسه انقلاب اسلامی ایران با مصر نگرانی حاصل کردند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: آغاز حرکت مردم مصر پس از نمازجمعه برگزار شد و این نشان‌دهنده حرکت‌های اسلامی مردم مصر است.

نادری تاکید کرد: کشورهای غربی و به خصوص آمریکا سعی دارد پس از حسنی مبارک، البرادعی را حاکم مصر کند تا دولت بعدی نیز سکولار و حامی غرب باقی بماند که باید در این خصوص مردم مصر هوشیار باشند.

در پایان این تجمع دانشجویان با آتش زدن تصاویر حسنی مبارک خشم و انزجار خود را از این دیکتاتور مصری به نمایش گذاشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: