یکشنبه 04 آوریل 10 | 16:42

سال افتِ داستان دفاع مقدس

امیدوارم که مسوولان فرهنگی مرتبط با 8 سال دفاع‌مقدس، با سرمایه‌گذاری بر روی آثار فاخر و نویسندگان برتر، ضعف و خلاء ادبیات داستانی و رمان دفاع‌مقدس در سال گذشته را جبران کنند.


akbar-e-sahraeeاکبر صحرایی داستان‌نویس حوزه دفاع مقدس، سال 88 را، سال رشد کیفی خاطرات دفاع مقدس خواند. این داستان‌نویس شیرازی در گفتگو با ابیبنا گفت: ما در زمینه انتشار کتاب‌های حوزه جنگ تحمیلی در سال گذشته، شاهد رشد کیفی، به خصوص در حیطه مجموعه خاطرات بودیم.

صحرایی اسقبال جامعه از کتاب‌های «دا» و «بابانظر» را به عنوان شاهدمثال پیش‌رفت خاطره‌نوشته‌ها ذکر کرد و در ادامه گفت: در مقابل پیشرفت تدوین تاریخ‌شفاهی جنگ،‌ ادبیات داستانی و رمان دفاع مقدس در سال 88 با افت روبه‌رو بودند.

خالق کتاب «آنا هنوز هم می‌خندد» این‌گونه توضیح داد که: البته باید دقت داشته باشیم که تاریخ‌شفاهی با ثبت و ضبط یک مصاحبه قابل نگارش است، اما یک داستان براساس ذهن و خلاقیت یک نویسنده خلق می‌شود و وظیفه تقویت این ویژگی‌، بر عهده نهادهایی چون حوزه‌هنری، بنیاد حفظ آثار و بنیاد شهید است.

وی در پایان گفت: امیدوارم که مسوولان فرهنگی مرتبط با 8 سال دفاع‌مقدس، با سرمایه‌گذاری بر روی آثار فاخر و نویسندگان برتر، ضعف و خلاء ادبیات داستانی و رمان دفاع‌مقدس در سال گذشته را جبران کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.