دوشنبه 31 ژانویه 11 | 15:44

اداره دنیا توسط غرب با تولید عرفان‌های کاذب

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: غرب عرفان‌های بی‌شماری را تولید کرده و با این عرفان‌های کاذب دنیا را اداره می‌کنند.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: غرب عرفان‌های بی‌شماری را تولید کرده و با این عرفان‌های کاذب دنیا را اداره می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست فرهنگی که در دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، با اشاره به اینکه رحمت خداوند شامل کسانی است که قدر و قیمت خود را بشناسند، گفت: انسان دارای قدر فردی و جمعی است و همه از این دو شخصیت برخوردارند.

وی افزود: ‌ انسان‌های نادری در طول تاریخ زندگی می‌کردند که به قدری زندگی شخصی‌ آن‌ها در مرتبه بالا بود که بر زندگی جمعی سایر انسان‌ها تاثیر می‌گذاشت.

محمدیان خاطرنشان کرد: شخصیت جمعی در قرآن‌کریم به عنوان امت یاد می‌شود و این نوع شخصیت بیش از شخصیت فردی در انسان‌ها تاثیرگذار است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه تصریح کرد: قدرت علمی یک جامعه و میزان تولیدات علمی آن یک شاخص برای جامعه است. همچنین قدرت نظامی نیز از شاخص‌های مهم در جهت قدرتمند بودن یک جامعه مدنظر قرار گرفته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در عصر جدید قدرت رسانه‌ای نیز از جمله قدرت‌هایی است که رتبه‌بندی جوامع به وسیله آن مقایسه می‌شود. اما آیا فقط این شاخص‌ها مطرح است؟

وی در ادامه گفت: ‌ در حال حاضر جایگاه انسان در دنیا بسیار پایین آمده و با اینکه منشور حقوق بشر تدوین شده است، اما قد بشر کوتاه شده است.

محمدیان با اشاره به اینکه اکنون جان یک انسان غربی از یک انسان شرقی ارزشمند‌تر است، ‌ تاکید کرد: آمریکا با اشغال کشور عراق یک میلیون انسان بی‌دفاع را در این کشور کشت اما از نظر استکبارجهانی این تعداد کشته‌شدگان در قبال صد‌ها کشته کشورهای غربی ارزشی ندارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه یکی از ارزش‌ها و آرمان‌های اصلی جامعه، ارزش‌های اخلاقی است، خاطرنشان کرد: جوامعی که در دنیا از نظر شاخص‌های علمی، ‌اقتصادی، نظامی و رسانه‌ای بر‌تر بودند، اکنون تنزل پیدا کرده‌اند. ازدواج همجنس‌بازان در این کشور‌ها رسمی شده است در حالی که یک پنجم مردم این کشور‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارزش‌های اخلاقی یکی از شاخص‌های اصلی یک جامعه است، تصریح کرد: ظلم‌ستیزی و مقاومت در مقابل بیگانگان ارزشی است که در بین ملت‌ها ناچیز شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره اینکه فطرت انسان اجازه نمی‌دهد که در مقابل بیگانگان تسلیم شود، تاکید کرد: با توجه به قدر و قیمت اجتماعی آنچه در انقلاب اسلامی رخ داد، سبب شد که امروز نظام اسلامی ایران در دنیا جایگاه خاصی پیدا کند.

محمدیان در ادامه گفت: ارزش‌های اخلاقی و فطرت پاک انسان‌ها در طی گذشت ۳۲ سال از انقلاب اسلامی در دنیا مطرح شده است و ایستادگی در مقابل سلطه‌گران از دیگر ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی اظهار داشت: اگر ملت ایران پیام امام‌خمینی (ره) را شنید به این دلیل بود که ایشان سعی داشتند تا بردگی را در جامعه ایران و جهان از میان ببرند که در ‌‌نهایت با تشکیل انقلاب اسلامی به این هدف رسیدند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: ‌ پیش از انقلاب اسلامی سردمداران رژیم طاغوت به صراحت اعلام می‌کردند که علما فقط باید در مساجد به مردم نماز و قرآن بیاموزند و نباید وارد کابین فرماندهی شوند اما سخن امام (ره) این بود که هر آنچه اتفاق می‌افتد در مرکز است.

محمدیان تصریح کرد: ویژگی مهم امام‌خمینی (ره) این بود که اعتقاد داشتند باید مردم در مسائل اصلی مملکت دخالت داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: نظام سلطه امروز کاری ندارد که مردم دنیا به سمت معنویت حرکت می‌کنند یا خیر، ‌ چون عرفان‌های بی‌شماری را تولید کرده و با این عرفان‌های کاذب دنیا را اداره می‌کنند.

محمدیان در ادامه بیان داشت: اکنون نوع سلطه‌گری توسط استکبارجهانی بسیار مدرن شده به گونه‌ای که مدت‌ها طول می‌کشد تا جامعه‌ای متوجه شود زیر سلطه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی مقابله با سلطه دیگران یکی از آرمان‌های ملت ایران بوده است، ‌اظهار داشت: امروز دشمنان داخلی و خارجی کشورمان از رقابت با انقلاب اسلامی ابایی ندارند و این در حالی است که از بعد نظامی، ‌ اقتصادی، سیاسی کشورهای غربی قابل مقایسه با ما نیستند. گرچه در کشور ما فعالیت‌های بسیاری صورت گرفته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رقیب اصلی انقلاب اسلامی اکنون در دو طرف کشورمان اردو زده و کشورهای عراق و افغانستان را به اشغال نظامی درآورده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: در کشور عراق استکبار جهانی ۹ ماه تلاش کرد تا دولت مورد نظر خود را در این کشور تشکیل دهد و عربستان سعودی چندین میلیارد دلار برای رسیدن به هدف خود در کشور عراق هزینه کرد اما دیدیم که شکست خورد و دولتی سر کار آمد که به اعتراف کشورهای غربی حامی ایران است.

محمدیان تاکید کرد: در کشور افغانستان تبلیغ‌های بسیاری بر علیه ایران انجام می‌شود، اما اکنون اکثریت اعضای مجلس این کشور از حامیان انقلاب اسلامی هستند.

وی در خصوص کشور لبنان گفت: در لبنان دولت حریری کنار رفت و امروز در این کشور کسانی قدرت را در دست دارند که طرفداران جمهوری اسلامی ایران هستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه حرکت‌های انقلابی در حال حاضر در کشورهای عربی به راه افتاده است، ‌تصریح کرد: کشورهای غربی سعی دارند با تمام توان رسانه‌ای خود اجازه ندهند که نمادی از اسلامی بودن این حرکت‌ها در جهان منتشر شود اما می‌بینیم این حرکت‌های مردمی و انقلابی از مساجد و نماز جمعه‌ها آغاز شده است.

محمدیان اظهار داشت اگر ملت ایران از مقاومت در مقابل سلطه‌گران باز می‌ایستاد این هویت کنونی را نداشت و حتی در جهان یأس و ناامیدی مضاعف ایجاد می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان اکنون به صراحت اعتراف می‌کنند که حرکت‌های انقلابی و مردمی کشورهای عربی از انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته است، یادآور شد: اسرائیل که به دنبال رسیدن نیل تا فرات بود، اکنون سعی دارد تنها سرزمین‌هایی را که غصب کرده نگه دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ چندین عضو حزب‌الله لبنان اعلام کردند که غصه‌ای که در این ایام خوردند در جنگ ۳۳ روزه و مقابله با رژیم صهیونیستی نخوردند. هر جای دنیا که نیروهای انقلاب حضور داشت سال گذشته به دلیل فتنه‌ای که در کشورمان رخ داد تنشان لرزید چون دلشان با انقلاب اسلامی ایران است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه رگ حیات تمامی جوامع اسلامی انقلاب اسلامی ایران است، تاکید کرد: امروز در داخل کشور وظیفه داریم که وحدت ملی را به اوج خود برسانیم.

محمدیان در ادامه گفت: ‌موفقیت‌هایی که در جمهوری اسلامی ایران کسب می‌شود مربوط به جهان اسلام است پس دانشجویان و اساتید کشورمان باید با این امید رو به جلو حرکت کنند که در حساسترین نقطه دنیا مشغول فعالیت‌های علمی هستند.

وی با بیان اینکه امروز هر پیشرفتی که در کشور ما رخ می‌دهد تمامی مسلمانان جهان به آن افتخار می‌کنند، اظهار داشت: در فتنه سال ۸۸ سرشاخه‌هایی بر علیه رهبری اقدام کردند تا ستون فقرات نظام اسلامی ایران را از بین ببرند، اما با بصیرت ملت ایران در رسیدن به اهداف خود شکست خوردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص طرح هدفمندسازی یارانه‌ها بیان داشت: در دولت خاتمی و هاشمی رفسنجانی به دلیل بازتاب‌ها و نگرانی‌هایی که از اعتراض‌های ناشی از این طرح بود، این طرح را عملی نکردند اما دیدیم که در این دولت این طرح به خوبی اجرا شده است.

محمدیان تصریح کرد: بصیرت، فهم و درک ملت ایران و همکاری مردم در اوج تحریم‌ها مانع از هر گونه اعتراض و یا بحث حاشیه‌ای در اجرایی شدن طرح هدفمندسازی یارانه‌ها شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این در حالی است که برخی‌ها اعلام می‌کردند برای اجرایی شدن طرح هدفمندسازی یارانه‌ها دو دولت باید سقوط کند اما می‌بینیم که این طرح با جدیت تمام عملی شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: