دوشنبه 31 ژانویه 11 | 21:06

اینهاست که به یک ملت اقتدار می‌دهد

من خانواده‌هاى بسیارى را دیدم که همین احساس زینب کبرى‌ در آن‌ها هم بود؛ آن‌ها هم می‌گفتند: «ما رأینا الّا جمیلا». اینهاست که به یک ملت اقتدار می‌دهد؛ اینهاست که اعتماد به نفس را در یک ملت به وجود مى‌آورد.


تریبون مستضعفین- تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ شهادت همواره یکی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به تک تک آحاد جامعه بوده است؛ در این میان  تکریم از خانواده شهدا بویژه پدر و مادران آنان رنگ و بوی خاصی در سلوک رفتاری رهبر معظم انقلاب داشته است به طوریکه که ایشان خود را مقید به دیدارهای منظم با خانواده‌های شهدا و بازدیدهای سرزده از این خانواده‌ها می‌دانند و این سبب رابطه‌ی عاطفی شدید خانواده شهدا با رهبری معظم انقلاب نیز شده است.

« من مادران شهدائى را زیارت کردم که بجد و با صدق واقعى می‌گفتند اگر ما ده تا فرزند هم داشتیم، حاضر بودیم در راه خدا بدهیم؛ دروغ نمی‌گفتند. من مادران و پدرانى را ملاقات کردم که احساس عزت و افتخار می‌کردند، به خاطر اینکه فرزندانشان در راه خدا شهید شدند. البته حق هم با آنهاست، عزت و افتخار است؛‌‌ همان طورى که عمه‌ى ما زینب کبرى‌ (سلام الله علیها) فرمود: «ما رأیت الّا جمیلا»؛ جز زیبائى ندیدم. حادثه‌ى کربلا چیز کوچکى است؟ این چشم خدابین، از این حادثه، از این خونهاى ریخته شده، از این مصیبت سنگین، یک حقیقت زیبا مشاهده می‌کند؛ «ما رأیت الّا جمیلا». من خانواده‌هاى بسیارى را دیدم که همین احساس زینب کبرى‌ در آن‌ها هم بود؛ آن‌ها هم می‌گفتند: «ما رأینا الّا جمیلا». اینهاست که به یک ملت اقتدار می‌دهد؛ اینهاست که اعتماد به نفس را در یک ملت به وجود مى‌آورد؛ اینهاست که تهدیدهاى قدرتهاى مادى دنیا، عربده‌هاى مستانه‌ى دولتهاى متجاوز و مستکبر دنیا دل آن‌ها را نمی‌لرزاند.» (بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار خانواده‌هاى شهدا و جانبازان قم‌)

  1. یانون
    2 فوریه 2011

    عکس خوب نیست! عزت این بندگان خدا رو نشون نمی ده که هیچ تازه داره عکسش هم عمل می کنه!!!!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.