یکشنبه 04 آوریل 10 | 17:09

ادبیات سریال‌های نوروزی بی‌ادبانه بود

تلويزيون اخيراً ادبيات قابل تأملي را به‌كار گرفته است البته اين مختص عيد نيست در خيلي از سريال‌ها و فيلم‌ها كه قبل از عيد نيز پخش مي‌شد، عباراتي به كار مي‌رفت كه خجالت‌آور است.


hamdiپخش فیلم‌های نوروزی تلویزیون، واکنش‌های مختلفی از سوی صاحب‌نظران فرهنگی داشته است. در این میان، حمید داوودآبادی با انتقاد از همهٔ این فیلم‌ها، به فارس گفت: زمانی امام خمینی (ره) گفتند كه تلویزیون دانشگاه است، در دانشگاه نیز باید علم و آگاهی را درس بدهند، حال باید ببینیم آیا این سریال‌ها به مردم درس دادند، جای دین در این سریال‌ها كجا بود؛ متأسفانه عادت كردیم كه هر سریالی كه بیشتر مردم را بخنداند، برنده است.
داوودآبادی که فیلم یکی از دوستان نزدیکش یعنی «مسعود ده‌نمکی» امسال در قالب فیلم‌های تلویزیونی، روی آنتن شبکه تهران رفت، این‌طور ادامه داد که: سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی و دیگر برنامه‌های رسانه ملی در ایام نوروز تفننی و تفریحی بودند و تلویزیون‌ برنامه‌هایی را كه در روزهای عادی پخش می‌كند در این ایام بیشتر كرده بود زیرا مردم تعطیل بودند. به قول هنرمندان آب به سریال‌ها بیشتر بسته بودند.
این نویسنده دفاع مقدس نقدش را به سمت ادبیات سریال‌های تلویزیونی هم برد و گفت: تلویزیون اخیراً ادبیات قابل تأملی را به‌كار گرفته است البته این مختص عید نیست در خیلی از سریال‌ها و فیلم‌ها كه قبل از عید نیز پخش می‌شد، عباراتی به كار می‌رفت كه خجالت‌آور است.
وی خاطرنشان كرد: همچنین در سر و كله یكدیگر و بچه‌ها زدن و به كار بردن عبارات نامناسب و بی‌ادبانه از نكات دیگر قابل بحث در این سریال‌ها بود.
داوودآبادی افزود: از طرف دیگر در برخی سریال‌ها این‌ موضوع كه بچه‌ها با بزرگ‌ترها بی‌ادبانه‌ صحبت كرده و فضولی می‌كنند، رواج پیدا كرده است.
این نویسنده دفاع مقدس ادامه داد: جایگاه تلویزیون به عنوان یك معلم مشخص نیست.

 1. عزرازيل!
  6 آوریل 2010

  راستش من هم از بعضي به اصطلاح خودشان قرتي بازي هاي اين سريال ها خوشم نيومد و تقريبا كمتر از 20 دقيقه از هر كدومو ديدم اما كمي هم حق بدهيد پس جاي اينها كجا بايد باشد
  همه اش كه نمي شود يك سخنراني مذهبي يا علمي را پخش كرد
  متاسفانه يا خوشبختانه هيچ فيلم با كيفيتي هم كه در اين مملكت توليد نمي شود(البته اندكي قابل اغماض توليد شد!!!)
  فيلم خارجي هم كه نمي تواند پخش كند مخصوصا فيلمي كه در تابستان ….

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.