چهارشنبه 02 فوریه 11 | 10:09

قرآنی با خط ایرانی در تیراژ میلیونی چاپ شود

آیت اله سبحانی:خط قرآن باید به گونه‌ای باشد تا جوانان بتوانند به راحتی آن را بخوانند.لذا باید قرآنی با خط ایرانی و به نام ایران در تیراژ میلیونی به چاپ برسد و در اختیار مسلمان داخل و خارج از کشور قرار گیرد


آیت الله العظمی سبحانی با بیان اینکه قرآن به خط عثمان طه را به سختی می‌توان خواند بر چاپ و انتشار قرآنی با خط ایرانی و در تیراژ میلیونی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت الله جعفر سبحانی غروب سه‌شنبه در دیدار سرپرست و نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سخنانی به اهمیت چاپ قرآنی مناسب در کشور اشاره کرد و گفت: امروز قرانی که در کشور وجود دارد با خط عثمان طه می‌باشد که عربستان جدیدا هجده میلیون جلد از آن را به چاپ رسانده است و در کل کشورهای منطقه و کشور‌های اروپایی به صورت رایگان در اختیار مسلمانان قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه خط عثمان طه را به سختی می‌توان خواند اظهار داشت: این خط مربوط به زمان عثمان است و ما شناخت و آشنایی چندانی با این نوع خط نداریم از این رو هر چند معتقدیم که در قران نمی‌توان تصرف کرد اما می‌توان خط کتاب را عوض کرد.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه خط قرآن باید به گونه‌ای باشد تا جوانان بتوانند به راحتی آن را بخوانند تصریح کرد: باید قرآنی با خط ایرانی و به نام ایران در تیراژ میلیونی به چاپ برسد و در اختیار مسلمان داخل و خارج از کشور قرار گیرد و کسی دیگر نیز در کشور حق چاپ قرآن به غیر از این نوع خط را نداشته باشد.

این مرجع تقلید اضافه کرد: در زمان مسئولیت مسئول قبلی سازمان اوقاف به ایشان پیشنهاد کردم که از تعداد 6 هزار جلد قران خطی که در کشور وجود دارد یکی را انتخاب کند و بعد از اصلاح و تطبیق کامل عبارات، آن را به عنوان قرآن ایران به چاب برساند که متأسفانه انجام نشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: