پنج‌شنبه 03 فوریه 11 | 10:53

آمریکا تمام ۲۶۰ سفیر آمریکا در سراسر جهان را به واشنگتن فرا خواند

همزمان با اوج خشم مردمی در مصر علیه رژیم دیکتاتوری مبارک، وزارت خارجه آمریکا تمامی سفرا و دیپلمات‌های خود از سراسر جهان را در اقدامی بی‌سابقه برای برگزاری نشستی سیاسی به واشنگتن فراخوانده است.


به نقل از پایگاه خبری «پالیتیکو»، «هیلاری کلینتون» وزیر امورخارجه آمریکا در اقدامی بی‌سابقه و همزمان با اعتراضات مردمی در مصر، تمامی سفرای آمریکا در کشورهای مختلف جهان را به واشنگتن فراخوانده است تا در نشستی سیاسی که از ۳۱ ژانویه (دو روز پیش) آغاز شده است، شرکت کنند.

بنا بر این گزارش، در این نشست یک هفته‌ای در واشنگتن ۲۶۰ نفر سفرا، مقامات کنسولگری‌ها‌ و دیگر دیپلمات‌های آمریکا از سراسر جهان حاضر هستند. این نشست قرار است اولویت‌های سیاسی آمریکا در سال جاری میلادی را مورد بررسی قرار دهد.

«فیلیپ کرولی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که این نشست در ادامه «بازبینی توسعه و دیپلماسی چهارساله وزارت خارجه آمریکا» انجام خواهد شد که به موضوع تغییر نقش و درخواست‌های ما از سفرایمان در خارج از کشور خواهد پرداخت.

با توجه به اینکه این نشست همزمان با اوج اعتراضات مردمی در مصر علیه رژیم دیکتاتوری «حسنی مبارک»، این متحد کلیدی ۳۰ ساله دولت آمریکا و همچنین ناآرامی‌ها در کشورهای دیگری چون تونس و یمن برگزار می‌شود، بسیاری از کار‌شناسان بر این باورند که برگزاری چنین نشستی بی‌ارتباط با این رویداد‌ها نبوده است.

  1. عبدالله پيروز
    3 فوریه 2011

    دعاي وحدت رابگوييد مردم مسلمان بپاخواسته اسلامي بخوانندتافرج انشالله نزديك شود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: