شنبه 05 فوریه 11 | 17:44

اخوان المسلمین: انگیزه ما اسلام خواهی و وطن دوستی است

اخوان المسلمین مصر در بیانیه ای که در پی اجتماع عظیم هفت میلیونی روز جمعه مردم مصر در میدان تحریر و شهرهای مصر صادر کرده آن تاکید داشته است اخوان المسلمین با انگیزه اسلام خواهی و وطن دوستی همه ابزارهای لازم برای تغییر مسالمت آمیز مردمی و گام به گام را برای تحقق حاکمیت مردم احیا حقوق آن ها به کار خواهد گرفت.


تریبون مستضعفین– اخوان المسلمین در پی حوادث دیروز و راهپیمایی عظیم روز گذشته بیانیه جدیدی صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «اخوان المسلمین بر آنچه که پیش از این اعلام کرده‌ است تاکید می کند و آن اینکه به دنبال قدرت و پست و مقامی نیست و ازاین‌رو کسی را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی نمی‌کند و با نامزدی کسی نیز مخالفت نخواهد کرد. اخوان المسلمین یک هیأت اسلامی فراگیر است که به دنبال محقق ساختن اصلاحات گسترده در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و با به‌کارگیری همه ابزارهای تغییر مسالمت‌آمیز مردمی و پله‌به‌پله است و تلاش می‌کند مردم ، حاکمیت و حقوق خود را بازستانده و خواسته‌ها و انتخاب‌های آنان محترم شمرده شود.»

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

«ما با همه وجود به ملت عظیم مصر افتخار می‌کنیم. ملتی که از سه شنبه 25/1/2011م قیام کرده و خون و جان خود را در راه بازپس‌گیری آزادی و کرامت و حقوق خود در انتخاب نماینده‌ها و حکام و سیاست‌مدارانش نثار نموده تا باعظمت‌ترین الگوها را در تاریخ ملت‌ها به ثبت برساند. در میان این چند روز، روز باشکوه جمعه اوج قیام مردمی بود. نزدیک 7 میلیون مرد و زن مصری در قاهره و دیگر استان‌ها به خیابان‌ها ریختند و مطالبات عادلانه و مشروع خود که در رأس همه تغییر رژیم و برکناری رئیس جمهور آن قرار داشت را خواستار شدند  و این خود یک همه‌پرسی مستقیم به‌شمار می‌آید. ارتش سرافراز مصر نیز به حمایت مسالمت‌آمیز از تظاهرکنندگان در برابر اشکال مختلف تروریسم و تجاوز برخاسته است. چیزی که همواره از این ارتش به یاد داشته‌ایم و امیدواریم در آینده نیز چنین عمل کند.

اخوان المسلمین بر آنچه که پیش از این اعلام کرده‌ است تاکید می کند و آن اینکه به دنبال قدرت و پست و مقامی نیست و ازاین‌رو کسی را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی نمی‌کند و با نامزدی کسی نیز مخالفت نخواهد کرد. اخوان المسلمین یک هیأت اسلامی فراگیر است که به دنبال محقق ساختن اصلاحات گسترده در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و با به‌کارگیری همه ابزارهای تغییر مسالمت‌آمیز مردمی و پله‌به‌پله است و تلاش می‌کند مردم ، حاکمیت و حقوق خود را بازستانده و خواسته‌ها و انتخاب‌های آنان محترم شمرده شود. اخوان المسلمین دریچه اطمینانی برای ثبات و سازندگی و پیشرفت است و همواره در برابر هرج و مرج و ویرانی و فساد و تخلف از قانون ایستاده و انگیزه آن در همه آنچه گفته شد ، اسلام‌خواهی و وطن‌دوستی است. همه بدانند که مصر عزیزمان در دل‌ها و روی چشم‌هایمان جا دارد و جان‌ها و فرزندان خود را فدای آن می‌کنیم. ما از هشتاد سال پیش خود را نذر حمایت از آن و خدمت ‌رسانی به مردمش کرده‌ایم.

بنابراین چنانچه گفتگو ، ثمربخش و خالصانه باشد و هدفی جز مصالح عالی کشور نداشته باشد ما حاضریم گفتگو کنیم مشروط بر اینکه در فضایی انجام گیرد که خواسته‌ها و مطالبات ملت را برآورده ساخته و به‌صورت برابر و متعادل و برای رسیدن به یک راه حل مشترک در خصوص برون‌رفت از این بحران سنگینی که رژیم ، ما را دچار آن کرده انجام گیرد. شرط دیگر اینکه رژیم در پی برآوردن مطالبات مردمی برآمده و این گفتگو با مشارکت همه احزاب و جریان‌های سیاسی و مردمی صورت بگیرد و در ضمن یک جدول زمان‌بندی شده‌‌ مطمئن، تمام مراحل زمانی اجرای آن اعلام گردد.

در همین رابطه به کسانی که در برابر اراده مردم ایستاده‌اند یادآور می‌شویم که این مردم هستند که منشأ قدرتند و مقبولیت مردمی باید مورد احترام قرار گیرد و مصالح عالیه کشور باید به‌راستی فوق همه منافع شخصی بویژه منافع کسانی که در طول سالیان دراز بر مردم ستم رواداشته و رعب و حشت به جانشان انداخته‌اند و حرمت و کرامت شهروندان را پایمال کرده‌اند در نظر گرفته شود. (و لا تحسبنَّ اللهَ غافلا عما یَعملُ الظالمون)

خداوند مصر و مردم آن را از شر توطئه‌گران و ظلم ستمکاران محفوظ بدارد.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.