یکشنبه 06 فوریه 11 | 10:58

صبح دوکوهه: حقیقت پایان جنگ چیست؟

سومین شماره مجله صبح دوکوهه ماهنامه تخصصی جنگ و انقلاب منتشر شد دکتر حسین کچویان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگویی اختصاصی در مورد انقلاب اسلامی با این نشریه بیان کرده است انقلاب اسلامی ایران، ناقض نظریه های جهانی شدن بوده است


سومین شماره ماهنامه صبح دوکوهه به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مسعود ده نمکی منتشر شد.

تیتر اول به گفتگویی با دکتر صادق زیباکلام اختصاص یافته که با عنوان «حقیقت در مورد پایان جنگ کدام است» به بررسی ابعاد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران پرداخته در بخشی از آن زیبا کلام گفته است: من به هیچ وجه نگاه آسمانی و مقدس به جنگ ندارم.

در این شماره همچنین گفتگویی اختصاصی با دکتر حسین کچویان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد انقلاب اسلامی چشم می خورد. دکتر کچوئیان معتقد است :امام خود به تنهایی خط بطلانی است بر تئوری های جهانی شدن. امام(ره) یک مفهوم جدیدی در انقلاب خلق کرده اند. چه ما بپذیریم و چه نپذیریم پیش از امام(ره)، در چار چوب نظزیه های جامعه شناختی، انقلابات به ضرورت و به واسطه وجود شرایط اجتماعی خاص به وقوع می پیوستند، ظاهرا این مسئله را اسکاچپول گفته است که انقلاب ایران تنها انقلابی است که “ساخته” شده است. یعنی این انقلاب اگر امام نبود اتفاق نمی افتاد.

گفتنی است آخرین ساخته مسعود ده نمکی با عنوان اخراجی ها 3 به جشنواره فیلم فجر رسیده و او به رغم روزهای پرکاری که داشته، شماره جدید صبح دوکوهه را با سردبیری سارا زیباکلام  روانه پیشخوان های مطبوعاتی کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: