یکشنبه 06 فوریه 11 | 15:01

تاریخ سری فتنه سبز

حسن عباسی

شما همواره در متون کنونی می خوانید که جنبش سبز از سال 2009 آغاز شد. اما ما مطمئن هستیم و می توانیم به طور مستند بگوییم که فتنه سبز در اواسط دهه 1980 میلادی آغاز شد و پس از گذراندن مسیر های تکاملی مختلف به حالت امروزی خود رسیده است.


اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی FDD، وابسته به نو محافظه کاران آمریکا، در آذر ماه 1389، همایش سه روزه ای را با موضوع «مقابله با تهدید ایران» در واشنگتن برگزار کرد. یکی از مهمانان این همایش مایکل لدین بود. او در مورد جنبش سبز حرف های شگفت انگیزی زد:

«کلیف می (مجری همایش): آقای دکتر مایکل لدین، شما در پنتاگون، کاخ سفید و در وزارت امور خارجه فعالیت کرده اید، و البته جسارتا می گویم با عملیات مخفی و پنهانی هم آشنا هستید. آیا عملیاتی مخفی در ایران در حال انجام گرفتن است که برای جنبش سبز مفید بوده و به آن کمک کند؟

مایکل لدین: نه!

کلیف می: متشکرم. نمی خواهم شما را مجبور کنم و به درد سر بیندازم. اما اگر دوست داری بگو.

مایکل لدین: نه، منظورم این است که به این کار علاقه داریم، چون فکر می کنم که باید به جنبش سبز کمک کرده و از آن حمایت کنیم…»

روزی ما خواهیم نشست و تاریخ سری جنبش سبز را می نویسیم. شما همواره در متون کنونی می خوانید که جنبش سبز از سال 2009 آغاز شد. اما ما مطمئن هستیم و می توانیم به طور مستند بگوییم که فتنه سبز در اواسط دهه 1980 میلادی آغاز شد و پس از گذراندن مسیر های تکاملی مختلف به حالت امروزی خود رسید. سالهای آینده اسناد رو خواهد شد و خواهند نوشت که فتنه سبز حاصل سالها طراحی و برنامه ریزی طراحان و استراتژیست های برجسته آمریکا بوده است.

 1. حميد
  6 آوریل 2011

  كد نمايش پرچم ايران براي سايتها و وبلاگها

  سريع و با كيفيت ، در اشكال مختلف

  http://www.toprank.ir/post/283

  پرچم ايران نماد همبستگي ايرانيان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.