یکشنبه 06 فوریه 11 | 16:07

حجاب در آلمان ممنوع شد، در آرژانتین حمایت !

در حالی که آرژانتین قانون احترام به حجاب اسلامی را پذیرفت، داشتن حجاب اسلامی در اماکن عمومی در شهر هسه در آلمان ممنوع شد .


تریبون مستضعفین- بنا به خبر منتشر شده در شبستان شهر هسه در اقدامی ضد اسلامی به عنوان اولین منطقه در آلمان، استفاده از پوشیه برای زنان مسلمان در اماکن عمومی را ممنوع کرد. این ممنوعیت در پی استفاده یک معلم زن مسلمان از حجاب اسلامی روی داد.

این اقدام موجب اعتراض گسترده مسلمانان و ایجاد تنش در منطقه هسه شده که اداره آن به دست حزب اتحادیه دموکراتیک مسیحی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان است.

اولین بار در اروپا کشور فرانسه که داعیه دار دموکراسی و آزادی است قانون منع حجاب تصویب و اجرا شد. تصویب و اجرای این قوانین اسلام ستیزانه در اروپا در حالی صورت می پذیرد که به علت هجمه تبلیغاتی اعمال شده از طرف دولت های غربی بسیاری از مردم موافق منع حجاب می باشند.

این در حالی است که کیلومترها آن طرف تر در آمریکای جنوبی رییس جمهوری آرژانتین قانون احترام به حجاب اسلامی را پذیرفت. با تصویب این قانون در آرژانتین زنان مسلمان می توانند آزادانه در مجامع عمومی با حفظ حجاب حاضر شوند و گذرنامه های خود را نیز با عکس های محجبه تهیه کنند.

در آرژانتین آمار یک میلیونی مسلمانان  تنها دو در صد ازجمعیت را تشکیل می دهند. در حالی که آلمان با چهار میلیون مسلمان و فرانسه با سه و نیم میلیون مسلمان به ترتیب بیشترین جمعیت مسلمانان را در اروپا دارا می باشند.

در کشور های اروپایی سالهاست که حقوق مسلمانان به بهانه های واهی نادیده گرفته شده وآنان به نقض آشکار اصل آزادی و حقوق بشر که ساخته و پرداخته دست خود ایشان است مشغولند. این امر نشان دهنده پوچ بودن داعیه ی آنها بر دفاع از دموکراسی، آزادی و حقوق بشر است و حتی متفکران معتقد به دموکراسی که منتقد پیشنهاد ممنوعیت حجاب هستند نیز معتقدند که ارزشهای دموکراتیک ایجاب می کند که به مسلمانان اجازه استفاده از پوشش دلخواهشان داده شود.

 1. رومینا
  20 نوامبر 2013

  ایناکه همیشه میگن تو ایران حقوق اقلیتها نادیده گرفته میشه پس خودشون چی؟؟؟

  • ایرانی
   5 جولای 2014

   قابل توجه ما ایرانی ها که با وجود کشور اسلامی حجاب در داخل کشورمان افتزاح است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.