دوشنبه 07 فوریه 11 | 11:00

عضو ارشد اخوان المسلمین: از امام خامنه‌ای تشکر می‌کنیم +فیلم

اخوان المسلمین مصر یکشنبه شب از رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای تشکر کرد و ابراز امید نمود ملت مصر رییس جمهوری «شجاع» مانند احمدی ن‍‍ژاد داشته باشند.


تریبون مستضعفین- عضو ارشد اخوان المسلمین مصر یکشنبه شب از رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای تشکر کرد و ابراز امید نمود ملت مصر رییس جمهوری «شجاع» مانند احمدی ن‍‍ژاد داشته باشند.

شبکه تلویزیونی بی‌بی سی در یک برنامه زنده از «کمال الحلباوی» یکی از اعضای اخوان المسلمین مصر پرسید: رهبر جمهوری اسلامی در نماز جمعه این هفته در مورد اتفاقات مصر اظهار نظر کرده و گفته‌اند یک انقلاب سراسری اسلامی در منطقه در حال شکل گیری است واکنش اخوان المسلمین به صحبت‌های ایشان چیست؟

کمال الحلباوی پاسخ داد: «من از امام خامنه‌ای و تمام کسانی که از انقلاب مصر حمایت می‌کنند تشکر می‌کنم.»

وی افزود: ‌اما شرایط مصر کاملا با ایران فرق می کند در مصر احزاب زیادی فعالیت می کنند احزابی مثل اسلا م گرا ها ملی گراها و چپ گرا ها بنابراین قانون اساسی باید تغییر کند مردم باید نمایندگان مجلس را خودشان انتخاب کنند و بعد از رفتن مبارک باید انتخاباتی سالم برگزار شود. و مردم نوع حکومت آینده را خودشان انتخاب خواهند کرد. اگر آنها دولت اسلامی بخواهند که امید وارم این طور شود خوب این خواسته ی ملت است اگر نوع دیگری از دولت را انتخاب کنند نمی توان اسلام را به زور به آنها تحمیل کرد اراده مردم نوع حکومت آینده مصر را تعیین می کند.

بی‌بی‌سی در حرکتی زیرکانه اظهارات ضد ایرانی اخیر احمد ابوالغیط وزیر خارجه مصر را پیش کشید که عضو اخوان المسلمین هوشمندانه پاسخ داد: «اول از همه وزیر خارجه مصر باید از وزارت کنار برود.
دوم اینکه او از روابط مسلمانان با هم شناخت درستی ندارد و در حرف‌های خود باید از حمایت رهبران ایران از انقلاب مصر قدردانی کند. با تاسف باید بگویم وزیر خارجه مصر با حملات غرب علیه ایران همراه شده که این قابل قبول نیست.

بی‌بی‌سی در ادامه حوادث انتخابات ایران را پیش کشید وکمال الحلباوی در پاسخ گفت: «من هم امیدوار بودم دولت خوبی مثل دولت ایران و رئیس جمهوری خوب و شجاعی مثل آقای احمدی‌نژاد داشتیم. احمدی‌نژاد عقیده‌اش را بیان می‌کند، اگر کشورهایی مانند آمریکا و بریتانیا حق پیشرفت دارند چرا نباید کشوری مانند ایران هم حق پیشرفت داشته باشد. کشورهایی مانند چین و هند از فن اوری هسته‌ای برخوردارند چرا کشورهای مسلمان چنین حقی نداشته باشند.

دانلود فیلم

دانلود صوت

  1. jafar
    8 فوریه 2011

    ناز نفست خدا اجرت بدهد .

  2. شهيد گمنام
    4 نوامبر 2011

    بی خامنه ای شعار هم عهدی چیست؟ بی خامنه ای ندای یا مهدی چیست؟ هر كس كه نشد فدایی خامنه ای بی شك تو بدان منتظر مهدی نیست

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: