سه‌شنبه 08 فوریه 11 | 10:16

ایستادگی در برابر فتنه و فساد تکلیف شرعی است

آیت ‏الله حسین نوری‏ همدانی در دیدار نیروهای مسلح ایستادگی در برابر فتنه و فساد را یکی از فلسفه‏های جهاد و تکلیف شرعی همه مسلمانان دانست. وی گفت: در دنیای کنونی چه فتنه‏ای بد‌تر از استبداد و استکبار جهانی است؟ اسلام‏زدایی و انحراف دین بزرگ‌ترین فتنه دشمنان است.


آیت ‏الله حسین نوری‏ همدانی در دیدار نیروهای مسلح ایستادگی در برابر فتنه و فساد را یکی از فلسفه‏های جهاد و تکلیف شرعی همه مسلمانان دانست.  وی گفت: در دنیای کنونی چه فتنه‏ای بد‌تر از استبداد و استکبار جهانی است؟ اسلام‏زدایی و انحراف دین بزرگ‌ترین فتنه دشمنان است.

وی با بیان داستان جهاد حضرت داوود نبی ‏ (ع) و جالوت ظالم ابراز داشت: خداوند پس از نابودی جالوت، به حضرت داوود (ع) حکومت، حکمت و علم عطا فرمود؛ مسلمانان بدانند تا سلطنت‌های طاغوتی از جهان محو نشوند، حکومت جهانی اسلام تشکیل نمی‌‏شود؛ مردم همه کشورهای اسلامی، علیه حکومت‌های استبدادی برخاسته و مصادیق جور و فساد را از بین ببرند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر صفات سربازان و رزمندگان اسلام، اظهار داشت: جهادگران مؤمن، زاهدان، عابدان، شکرگزاران خداوند، رکوع و سجودکنندگان، امر به معروف و نهی از منکرکنندگان حافظان دین خدا هستند.

این مرجع تقلید در ادامه به توصیف فرماندهان لشکر اسلام پرداخت و اظهار داشت: حضرت امیر (ع) خطاب به مالک اش‌تر می‌فرماید؛ «فرماندهان خود را از خیرخواه‌ترین افراد نسبت به خدا و پیغمبر و رهبر، پاکدل‏‌ترین افراد، حلم و بردبار‌ترین اشخاص، شجاع و نترس انتخاب کن»؛ در آرایش لشکر اسلام، صف اول قاریان قرآن و آشنایان با مفاهیم قرآنی و در صف دوم، فق‌ها و مجتهدان علوم فقهی و در صف سوم شجاعانی که سوابق درخشانی دارند، قرار می‌‏گیرند.

مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم گفت: قرآن کریم می‌‏فرماید؛ ‏ «در جنگ ایمان و کفر، قبل از همه چیز، نابودی پیشوایان کافر را خواسته است، زیرا که آنان عهد و ایمان را نمی‌‏شناسند و جز برای منافع خود کاری نمی‌‏کنند»؛ آمریکا و غربی‏‌ها در این چند روزه برای رسیدن به منافع شوم خود، و تامین اهداف استکباری خویش با حیله‏‌ها و نیرنگ‏های مختلف به دنبال تسخیر کشورهای اسلامی است.
وی در پایان ایمان قوی و معنویت را ضامن اصلی پیروزی سپاهیان الهی و نابودی لشکریان کفر و اهریمنی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه، نیروهای مسلح ایران اسلامی، همراه با صلابت و شجاعت، دارای نیروی ایمانی قوی و اخلاص وصف‌ناپذیری هستند که این از برکات انقلاب اسلامی است.

این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: شکی نیست که اگر رشادت‏‌ها، شجاعت‏‌ها و حماسه‌آفرینی نیروهای مسلح نبود، انقلاب اسلامی به وقوع نمی‌پیوست و هشت سال دفاع مقدس پیروزمندانه تمام نمی‌شد.
مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم به رابطه ایمان و ابزار جهاد اشاره کرد و گفت: همه انبیای الهی در یک دست کتاب هدایت و در دستی دیگر آلات و ابزار جهاد داشتند؛ صحف ابراهیم (ع) و تبر او، تورات موسی (ع) و عصای وی، قرآن پیغمبر عظیم الشأن اسلام (ص) و شمشیر ایشان از جمله آنان است.

این مرجع تقلید افزود: مردم ایران اسلامی نیز با تأسی از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، در رکاب حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در برابر استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار، ایستاده و شمشیر حق کشیده است؛ پیروزی و عظمت انقلاب اسلامی توفیق الهی است.

آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنان خود، تفاوت جهاد و جنگ را تشریح کرد و گفت: جنگ به معنای خونریزی و تخریب در راستای کشورگشایی، تصرف آب و خاک و سلطه‌طلبی برای بردن تمام منافع ملی است؛ نمونه جنگ را در کشورهای افغانستان و عراق و دیگر کشور‌ها توسط آمریکای جنایتکار شاهدیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، استکبارستیزی و برقراری حکومت الهی در جهان را یکی از فلسفه‌های جهاد عنوان کرد و گفت: مسلمانان قرن‏‌ها زیر چکمه سلطه‌گران و مستکبران بودند، ملت ایران با برپایی انقلاب اسلامی راه را برای مستضعفان باز کرد؛ امروز حماسه‌آفرینی ملت ایران، الگوی مردم مصر، تونس، یمن و اردن و تمام آزادی‏خواهان جهان شده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: