سه‌شنبه 06 آوریل 10 | 14:53

«الف های غلط» علی‌محمد مؤدب تجدید چاپ می‌شود

اين كتاب از 41 قطعه شعر تشكيل شده و اشعار موجود در آن همگي درقالب غزل سروده شده‌اند. اشعار این مجموعه دارای مضامینی عاشقانه، مذهبی و اجتماعی است. «ای جان جان جان جهان های مختلف» و «امشب عجیب خوشدلم از بوی كربلا» از اشعار مذهبی كتاب هستند و «شوق است اگر پرنده بمیرد، ننگ است اگر كه سنگ بماند» و «برخیز گیسوان عروسی ات مال باد» نمونه ای از اشعار اجتماعی این مجموعه می باشند.


الف های غلط

«الف‌هاي غلط» چهاردهمين مجموعه شعر علي محمدمؤدب؛ شاعر خراساني و توليد مركز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري است كه توسط انتشارات سوره ‌مهر تجدید چاپ می شود.

به گزارش تریبون مستضعفین به نقل از انتشارات سوره مهر، اين كتاب از 41 قطعه شعر تشكيل شده و اشعار موجود در آن همگي درقالب غزل سروده شده‌اند. اشعار این مجموعه دارای مضامینی عاشقانه، مذهبی و اجتماعی است. «من پرم از كسی، از چشم قشنگی از نو»، «انارستان عصری، عصر شیرین انارستان» و «تنت مانند ماهی هاست؛ می لغزد به چشمانم» برخی از عاشقانه های این كتاب را تشكیل می دهند؛ «ای جان جان جان جهان های مختلف» و «امشب عجیب خوشدلم از بوی كربلا» از اشعار مذهبی كتاب هستند و «شوق است اگر پرنده بمیرد، ننگ است اگر كه سنگ بماند» و «برخیز گیسوان عروسی ات مال باد» نمونه ای از اشعار اجتماعی این مجموعه می باشند.

ویژگی عمده اكثر شعرهای این مجموعه از لحاظ محتوایی دارا بودن نوعی تفكر اجتماعی- فلسفی است كه از طریق تمثیل، تشبیه، استعاره سازی و در قالب نمادها و اسطوره های تاریخی و مذهبی انعكاس می یابد.

اشعار مذهبی این مجموعه دارای مفاهیمی همچون: انتظار، شهادت، امامت و قیام است كه با زبانی لطیف و غنایی سروده شده اند و اشعار اجتماعی این مجموعه نیز سرشار از نگاه دقیق و لطیف شاعر به محیط پیرامونی و جامعه انسانی عصر حاضر است.

از علی محمد مودب پیش از این مجموعه شعرهاي «عاشقانه‌هاي پسر نوح»«همين قدر مي‌فهميدم از جنگ»و«مرده‌هاي‌حرفه‌اي»‌ منتشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.