شنبه 12 فوریه 11 | 15:41

وجه تشابه برآمدگی بوقلمون و خیابان آزادی!

مصطفی دولو

چطور در 25 خرداد خیابان آزادی به فراخی چند میلیون ظرفیت دارد و 22 بهمن این خاصیت‌ را از دست می دهد؟ این طرز برخورد منافقین با حماسه ‌های مردمی انسان را به یاد بوقلمون می اندازد با آن برآمده‌گی گوشتی که از بالای نوک ش آویزان است.


تریبون مستضعفین- به بهانه‌‌‌ی تحلیل‌های رسانه‌های ضد انقلاب در مورد حماسه میلیونی 22 بهمن

هر سال پایتخت نشینان، ۲۲ بهمن با راهپیمایی در مسیر‌های ده گانه به سمت میدان آزادی می‌روند و بیعتی دوباره با آرمان‌های شهدا و امام عزیز می‌بندند و با تعظیم شعائر انقلابی و ایام الله، هوشیاری خود را در حفاظت از امانت «انقلاب اسلامی» اعلام می‌دارند.

زن و مرد، پیر و جوان، همه و همه… هستند. دیدن جانبازی با عصا، پیرزنی روی ویلچیر و مادری به همراه طفل شیرخواری در زیر برف و باران، استواری این مردم را در راه عقیده‌شان به رخ جهانیان می‌کشد. این مراسم سی و سه سال است که با شکوه و عزت برگزار می‌شود با این تفاوت که تظاهرات کنندگان دیروز، سالخورده شده‌اند و فرزندان‌شان دلیرانه و بابصیرت در راه خون شهدا ایستادگی می‌کنند و این به برکت موقوفه انقلاب است که همه نسل‌ها در آن شریک هستند.


روی دیگر حماسه ۲۲ بهمن
اما از‌‌ همان سال‌های اول انقلاب، معاندان و زخم خوردگان از انقلاب اسلامی سعی داشتند مشارکت ملت را در جمهوری اسلامی اعم از انتخابات، راهپیمایی و… مخدوش جلوه دهند.

در سال‌های اخیر منافقان با احمقانه‌ترین (البته از هر کسی باید مطابق فهم او انتظار سخن داشت که بیش از این، انتظاری از آنان نمی‌رود) سوژه‌ها نظیر ساندیس و کیک!! سعی داشتند حماسه ملت را زیر سوال ببرند و یا حضور میلیونی مردم انقلابی را در ۲۲ بهمن یا روز قدس فقط چند هزار(!) اعلام می‌کنند که باید گفت با ابراز این تخیلات فقط حماقت خود را به نمایش می‌گذارند و اصطلاحا با افتادن سگ در دریا، دریا نجس نمی‌شود.

جالب اینجاست وقتی این فتنه‌گران فرصتی برای موج‌ سواری می‌یابند حامیان خود را میلیونی(؟!) می‌دانند. شُکوه میلیونی مردم در ۲۲ بهمن که فقط یک دهم آن، از میدان امام حسین (ع) تا میدان بزرگ آزادی است، چطور در نظر آنان به چند هزار تقلیل می‌یابد اما همین مسیر (و تنها همین مسیر) در ۲۵ خرداد، البته آن هم از میدان فردوسی نه امام حسین (ع) تظاهرات میلیونی می‌شود؟

آیا خیابان آزادی خاصیت ارتجاعی دارد؟ چطور در ۲۵ خرداد خیابان آزادی به فراخی چند میلیون ظرفیت دارد و ۲۲ بهمن این خاصیت‌ را از دست می‌دهد؟ این طرز برخورد منافقین با حماسه‌های مردمی انسان را به یاد بوقلمون می‌اندازد با آن برآمده‌گی گوشتی که از بالای نوک ش آویزان است [۱]. دردوران کودکیمان وقتی به بوقلمون نگاه می‌کردیم برایمان تعجب داشت که چگونه این زائده کوچک و بزرگ می‌شود، اما نمی‌دانستیم که بعد‌ها پیشرفت علم و ماهواره‌ها و بالاخص اینترنت و شبکه‌های معاند خیابان‌ها را هم، به این روز درمی‌آورد.


[۱] این برآمدگی اسنود  نام دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.