شنبه 12 فوریه 11 | 16:59

حزب الله: پیروزی تاریخی مردم مصر پیروزی خون بر شمشیر بود

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای، سرنگونی مبارک را پیروزی تاریخی انقلاب مردم مصر توصیف کرد و آن را تبریک گفت. حزب الله در بیانیه خود آورده است: بهترین تبریکات خود را به مناسبت پیروزی باشکوه و تاریخی انقلاب پیشرو ملت مصر تقدیم می‌کند.


حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای، سرنگونی مبارک را پیروزی تاریخی انقلاب مردم مصر توصیف کرد و آن را تبریک گفت.

حزب الله در بیانیه خود آورده است: بهترین تبریکات خود را به مناسبت پیروزی باشکوه و تاریخی انقلاب پیشرو ملت مصر تقدیم می‌کند.

در این بیانیه آمده است: موضع واحد و ثابتی که در انقلاب ملت مصر اعم از زنان و مردان و پیران و جوانان تجلی یافت، سبب شد تا بار دیگر خون بر شمشمیر پیروز شود تا به رودخانه خروشان انقلاب جاودانی که سید الشهداء امام حسین (ع) با خون و فداکاری‌ها و انقلابش بر ضد ظلم و طغیانگری رقم زد، ریخته شود.

حزب الله در پایان این بیانیه آورده است: به دستاوردهای انقلاب مصر افتخار می‌کند، زیرا اراده مردم و ثبات آن، کلید قدرت رقم زدن معجزه‌ها و پیروزیهاست.

مبارک سرانجام شامگاه جمعه ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) در برابر اراده مردم مصر که هجده روز تمام در خیابان‌ها به تظاهرات و اعتراضات خود برای کناره گیری وی ادامه می‌دادند، تسلیم شد و پایه‌های حکومت ۳۰ ساله‌اش فروریخت؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پیش از سرنگونی مبارک در پیامی خطاب به مردم مصر، تاکید کرده بود آن‌ها با ادامه مبارزات خود قطعا به پیروزی خواهند رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: