سه‌شنبه 06 آوریل 10 | 15:20

آفریده: درباره خرمشهر فیلمی جهانی می‌سازم

در اين پروژه كه ماجراي آن در شهر تهران مي گذرد و داستاني خانوادگي دارد، از عوامل حرفه‌اي سينماي ايران استفاده خواهد شد و همه عوامل نيز ايراني هستند اما در پخش بين‌المللي آن چندين كشور مشاركت خواهند داشت.


khoramshahr-09سوژهٔ خرم‌شهر در جنگ، بار دیگر دست‌مایهٔ ساخت یک فیلم می‌شود. فارس امروز گزارش داد، «محمد آفریده» مدیرعامل انجمن سینمای جوان کشور گفته است: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین و شاید مهمترین پیروزی عظیم ملت ایران در آزادی خرمشهر رقم خورد و انشاالله امسال در نظر دارم به مناسبت سی‌امین سالگرد دفاع مقدس، فیلمی بلند با استانداردهای سینمای جهان، با اشاره و یاد این حماسه تهیه كنم.

طبق گفتهٔ وی، در این پروژه كه ماجرای آن در شهر تهران می گذرد و داستانی خانوادگی دارد، از عوامل حرفه‌ای سینمای ایران استفاده خواهد شد و همه عوامل نیز ایرانی هستند اما در پخش بین‌المللی آن چندین كشور مشاركت خواهند داشت.

آفریده این‌طور حرفش را پی گرفته که: درحالیكه با گذشت یك قرن از جنگ‌های اول و دوم جهانی، سینمای جهان هنوز خود را متعهد به ساخت آثاری پیرامون این دو جنگ می‌بیند، چرا ما نباید آثار قابل عرضه و در ابعاد بین المللی پیرامون حماسه خرمشهر بسازیم؟ در پاسخ به این نیاز است كه با مدد گرفتن از تجربه سال‌ها كار اجرایی و با ایمان به انرژی، استعداد و ذهن شفاف و خلاق نسل جوان و با همكاری ایشان، سعی دارم به واسطه تولید این فیلم به نحوی دین خود را به دفاع مقدس و ارزش‌های اصیل انقلاب ادا كنم.
این مدیر سینمایی کشور به سلطهٔ رسانه‌ای علیه کشورمان نیز گریزی زد و گفت: اكنون كه دنیای تحت سلطه رسانه‌ها می‌كوشد كشور ما را یك طرفه منزوی جلوه دهد، باید با شناخت قواعد پیچیده بین‌المللی به توان، تجربه و فرهنگ غنی و دیرینه ایرانی اسلامی خود تكیه داشته باشیم و همانگونه كه جوان‌های پرشورمان در خرمشهر حماسه آفریدند، ما نیز از تجارب جدید نهراسیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.