سه‌شنبه 06 آوریل 10 | 16:25

هفتمین شماره همشهری داستان منتشر شد

در این شماره آثاری از محمود گلاب‌دره‌ای، ادوارد موستو، علیرضا پناهیان، مجید قیصری، محمدرضا زائری، علیرضا جوانمرد، رحیم مخدومی، اندروشان گرییر، ریموند کارور، ری برادبری، محمدرضا بایرامی، سیامک گلشیری و نویسندگان و روزنامه‌نگاران دیگر می‌خوانیم.


hamshahri-dastan7هفتمین کتاب «همشهری داستان» با مرور بر زندگی و آثار علی مؤذنی که حالا در شهرداری تهران صاحب منصب است، روانهٔ بازار مطبوعات شد.

در این شماره که با سردبیری «مهدی قزلی» تهیه شده است، آثاری از محمود گلاب‌دره‌ای، ادوارد موستو، علیرضا پناهیان، مجید قیصری، محمدرضا زائری، علیرضا جوانمرد، رحیم مخدومی، اندروشان گرییر، ریموند کارور، ری برادبری، محمدرضا بایرامی، سیامک گلشیری و نویسندگان و روزنامه‌نگاران دیگر می‌خوانیم.

این شماره، برچسب «بهارانه» را نیز با خود دارد که به بهانهٔ افزودن مطالبی ویژهٔ بهار 89 بر جلدِ این شماره نشسته است.

«همشهری داستان» از جمله نشریات گروه مجلات همشهری است که به دلیل آن‌که از سوی دولت مجوز انتشار آن به صورت «مجله» صادر نشده است، به ناچار از آغاز تا کنون با کسب مجوز «کتاب» به بازار می‌آید. تا این شماره، مهدی قزلی سردبیری همشهری داستان را عهده‌دار بوده که شنیده می‌شود وی از این سمت کناره‌گیری کرده است.

«نویسنده‌ای برای وجدان خود»، «راه بی‌برگشت»، «ستاره باران شب کویر»، «اعترافات آقای نویسنده»، «چریکی از پرو»، «کشف و شهود در روزمرگی»، «در جستجوی ظرافت از دست رفته»، «آن سه یوسف، «مردگان باغ سبز»، «هر روز باید 3 صفحه بنویسیم»، «22 نکته برای داستان‌نویسی از صفر» از جمله مطالب، داستان‌ها و گزارش‌هایی است که در شماره هفتم این مجله-کتاب خواهید خواند.

صفحه‌آرایی «همشهری داستان» چشم‌نواز و دلنشین است، اما این همه دلنشینی، با مطالبی که عموماً «شاه‌کار» نیستند، اندکی ناهمخوان است. به هرحال، در فضای سیاسی مملکتِ سیاست‌زدهٔ ما، «همشهری داستان» خود غنیمتی است… اگر پایش بمانند.

قیمت این شماره از همشهری داستان 1000 تومان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.