چهارشنبه 16 فوریه 11 | 15:26

بحرینی‌ها تا تحقق خواسته‌هایشان میدان اللؤلؤه را ترک نمی‌کنند.

معاون دبیرکل انجمن عمل اسلامی بحرین، تاکید کرد اعتراض هایی که در بحرین شاهد آن هستیم درخواست هایی برای انجام اصلاحات واقعی است و تظاهرکنندگان بحرینی تا زمان تحقق خواسته هایشان میدان اللؤلؤه درمنامه را ترک نخواهند کرد.


معاون دبیرکل انجمن عمل اسلامی بحرین، تاکید کرد تظاهرکنندگان بحرینی تا زمان تحقق خواسته هایشان میدان اللؤلؤه درمنامه را ترک نخواهند کرد.

شیخ عبدالله الصالح روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم، گفت: اعتراض هایی که در بحرین شاهد آن هستیم درخواست هایی برای انجام اصلاحات واقعی است.

شیخ الصالح افزود: نظام حاکم به مردم وعده تغییرات داده بود، اما در عمل هیچ تغییری تاکنون روی نداده و تنها به برخی تغییرات صوری اکتفا شده است.

معاون دبیرکل انجمن عمل اسلامی بحرین، افزود: مجلس از اختیارات لازم برخوردار نیست و حتی نمی تواند طرحی را که نمایندگان ارایه می دهند ، تصویب کند و نیز قادر به بازخواست هیچ یک از مسوولان نیست.

الصالح اظهار داشت: مردم بحرین قانونی را خواستارند که مورد قبول آنان باشد اما درسال 2002 پادشاه بحرین به طور یکجانبه قانونی را تصویب و بر مردم تحمیل کرد.

معاون دبیرکل انجمن عمل اسلامی بحرین، تاکید کرد: مردم بحرین دولتی مردمی و منتخب و نه متشکل از اعضای خاندان حاکم را خواستارند و نیز مجلسی را می خواهند که از اختیارات کامل قانونی و نظارتی برخوردار باشد که بتواند روند توسعه و تغییر در کشور را رهبری کند.

وی افزود: مردم بحرین همچنین عدالت ، مساوات و حقوق عمومی و برخورداری از آزادی ها از جمله آزادی تشکیل احزاب را خواستار هستند.

الصالح گفت: این جنبش مردمی از مناطق کوچک شروع شده است و به برکت خون شهدایی که در دو روز گذشته ریخته شد ، این انتفاضه و جمعیت به میدان اللؤلؤه کشیده شد و میزان جمعیت بیش از مورد انتظار بود.

وی با تاکید براین که اعتراض های مردم تا زمان تحقق اهدافشان ادامه دارد؛ ابراز امیدواری کرد که مردم بحرین به مطالبات خود دست یابند .

تظاهرات کنندگان پیش تر اعلام کرده بودند که در روزهای آتی به اعتراضات خود تا زمان تحقق اهداف و خواسته هایشان ادامه خواهند داد.

مقابله با طائفه گرایی، انتقال مسالمت آمیز قدرت، اصلاح قانون اساسی، وحدت شیعه و سنی، آزادی زندانیان سیاسی، برکناری نخست وزیر و حتی تغییر نظام از مهمترین خواسته های مردم بحرین به شمار می رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: