چهارشنبه 12 می 10 | 14:05

تکاپو برای رهایی قبلتین

وی با بیان این که انقلابی که از جنس ایدئولوژی می باشد نمی تواند محدود و محصور به مرز های جغرافیایی باشد، به بیانات مرحوم سید احمد خمینی از قول امام اشاره کرد که فرمودند” محدود شدن انقلاب اسلامی به ایران خیانت به آرمان های جمهوری اسلامی ایران است” . و در زمینه گسترش و صدور آرمان های جهانی حضرت امام دو گروه از همه بیشتر باید تلاش کنند رو حانیت و دانشجویان.


نشست خبري اتحاديه‌هاي دانشجويي از جمله جنبش عدالت‌خواه دانشجويي، اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان، انجمن اسلامي دانشجويان مستقل و نماينده‌ي جنبش دانشجويان جهان اسلام در دفتر جنبش عدالت‌خواه دانشجويي با موضوع دهه‌ رهايي قبلتين و تشريح برنامه‌هاي اين دهه برگزار شد.

نماينده جنبش دانشجويان جهان اسلام: ادبيات رهايي‌بخش را بايد در جهان طنين‌انداز كنيم

مهدي دعايي نماينده جنبش دانشجويان جهان اسلام با بيان اين‌كه ” انقلاب اسلامي كه عمر 30 ساله خود را تمام كرده يك نقطه عطف تاريخي و استراتژيك بود” اظهار كرد:‌ امام(ره) از ابتداي انقلاب بحث آرمان‌هاي جهاني انقلاب اسلامي و تشكيل هسته‌هاي مقاومت را مطرح كردند. البته اين امر جز با از بين بردن شرك و كفر در جهان صورت نمي‌پذيرد.

وی با بیان این که انقلابی که از جنس ایدئولوژی می باشد نمی تواند محدود و محصور به مرز های جغرافیایی باشد، به بیانات مرحوم سید احمد خمینی از قول امام اشاره کرد که فرمودند” محدود شدن انقلاب اسلامی به ایران خیانت به آرمان های جمهوری اسلامی ایران است” . و در زمینه گسترش و صدور آرمان های جهانی حضرت امام دو گروه از همه بیشتر باید تلاش کنند رو حانیت و دانشجویان.

وی در ادامه به تبیین نام دهه رهایی قبلتین پرداخت و گفت:
دهه رهایی قبلتین از 25 اردیبهشت(روز به رسمیت شناختن اسراییل غاصب) شروع می شود. او ضمن بیان اهمیت مسئله فلسطین گفت:
” فلسطين هيچ‌گاه از پيكره اسلام جدا نبوده است” همچنین با اشاره به سخن مقام معظم رهبري مبني بر اين‌كه فلسطين كليد رمزآلودفرج امت اسلام است، گفت: ما بايد روندي را آغاز كنيم تا ادبيات رهايي‌بخش را در جهان طنين‌انداز كنيم كه در اين خصوص جنبش ها و تشکل های دانشجویی وظیفه سنگین تری دارند
با توجه به اين مطلب و جايگاه حياتي فلسطين در معادلات منطقه اي و جهاني مي توان از رهايي قدس و نابودي غده ي سرطاني اسرائيل به عنوان نقطه ي عطف اعتلاي اسلام و مستضعفين جهان نام برد.

وي با اشاره به مساله رهايي قبلتين اظهار كرد: ما كعبه را مي‌بينيم كه امروزه در دست جريان وهابي‌گري و سلفي‌گري است و شاهد نفوذ و گسترش اسلام آمریکایی در منطقه می باشیم .امروزه مي‌بينيم كه از حج ابراهيمي چيزي باقي نمانده و به جای مانور مشترک بزرگ امت اسلام تبديل به يك سفر توريستي شده است.

او در ادامه به روز 3خرداد روز مقاومت و پیروزی پرداخت و گفت که سلسله عملیات های الی بیت المقدس و شعار هایی چون خرمشهر آمديم قدس مي آييم ” “راه قدس از کربلا مي گذرد” “جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم” “خرمشهر آمديم مدينه منتظر باش ” ” خرمشهر آمديم مکه منتظر باش به خوبی بیان گر اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی است،هرچند تلاش کردند این(الی بیت المقدس) را از فرهنگ ما حذف کنند.
صحبت حاج احمد متوسليان پس از آزاد سازي خرمشهر به خوبي گوياي افق جهاني انقلاب است که مي بايست به گويش نسل هاي نو پا برسد ” آرزو مي کنم يک زماني برسد که کربلا را آزاد کرده باشيم؛ موقعي که نجف مان را آزاد کرده باشيم؛ موقعي که مدينه را،مکه را و قدس عزيز را رها کرده باشيم چرا که اين اماکن نمودار سه چهره اند :
کربلاي ما و نجف ما در دست کافرين، مدينه و مکه در دست منافقين و قدس عزيز ما در دست ظالمين است؛ يعني سه چهره اي که ما با آن در جنگ هستيم. ”

در پایان با اشاره به اینکه جنگ ما جنگ عقیده بود و ما به فرمایش حضرت امام (ره) به دنبال فتح سنگر های کلیدی جهان اسلام هستیم به بیان برنامه های دهه رهایی قبلتین پرداخت

دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي: انرژی متراکم جهان اسلام را باید آزاد کنیم

موسوي‌فرد دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در اين نشست خبري گفت: امروز شاهد آن هستيم كه برخي از آرمان‌هاي حضرت امام (ره) در ميان روشنفكران، علماي جامعه و سياستمداران مورد فراموشي قرار گرفته، به‌خصوص آرمان‌هاي جهاني امام (ره) از جمله محو اسراييل، تشكيل جبهه مستضعفين و بسيج سربازان جهان اسلام و ما نتوانسته‌ايم كه هنوز به اين آرمان‌ها دست پيدا كنيم.

وي با بيان اين‌كه جنگي كه اكنون با آن روبه‌رو هستيم نبرد اسلام ناب با اسلام آمريكايي، صهيونيسم و وهابيت است، گفت: متاسفانه تلاش مي‌شود كه اسلام آمريكايي را به نام اسلام ناب به جهانيان معرفي كنند و اين مساله دردناكي است كه ما اكنون با آن مواجه هستيم و تلاش مي‌شود كه اسلام را به صورت وارونه به كساني كه اسلام را نمي‌شناسند معرفي كنند.

دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي با طرح اين ادعا كه دستگاه سياست خارجي و روشنفكران ما با آرمان‌هاي حضرت امام (ره) بيگانه است، گفت: دستگاه ديپلماسي ما جرأت تكرار آرمان‌هاي امام (ره) را ندارد و فقط رييس‌جمهور بحث محو اسراييل را مطرح كردند كه البته اين نيز با سر و صداي مستكبران روبه‌رو شد و اين سر و صداها نشان از آن دارد كه به چه ميزان جريان اسلام آمريكايي از انديشه‌هاي امام (ره) و آرمان‌هاي امام (ره) هراس دارد.

موسوي‌فرد ادامه داد: اگر در لبنان و فلسطين و در نقاط ديگر دنيا جمهوري اسلامي ايران موفقيت‌هايي براي غلبه بر كفر جهاني پيدا كرده اينها همه به واسطه‌ انديشه‌هاي امام (ره) بوده و هرجا كوتاه آمده شكست خورده است. جنگ حضرت امام (ره) با جبهه كفر يك جنگ عقيده است و ما بر سر عقيده دعوا داريم.

وي گفت: انرژي متراكم در جهان اسلام وجود دارد كه بايد به درستي از آن استفاده كرد.
دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي با بيان اين‌كه دايره تفكر اسلام آمريكايي در حال گسترش است، گفت: كساني كه انديشه‌هاي حضرت امام (ره) را درك كرده و براي تحقق آن تلاش مي‌كنند، بايد بكوشند كه انرژي متراكم جهان اسلام را آزاد كنند و مهم‌ترين قدم در اين راستا اين است كه در جهت تحقق آرمان‌هاي حضرت امام (ره) حركت كنيم و مساله فلسطين را به عنوان مساله اول جهان اسلام قرار داده و آن را از ياد نبريم. متاسفانه بعضا اين مساله به فراموشي سپرده مي‌شود.

موسوي‌فرد گفت: با سربازان خسته‌ ديروز جهان و سياسيون دنيازده امروز كار به جلو نمي‌رود. دانشجوياني كه انديشه‌هاي امام (ره) را درك كرده‌اند بايد در اين راستا حركت كنند و به صحنه بيايند.

وي گفت: ما در دهه‌ رهايي قبلتين تلاش داريم كه آرمان‌هاي جهاني حضرت امام (ره) كه بعضا به فراموشي سپرده شده در مورد آزادي فلسطين، تشكيل جبهه مستضعفين و تشكيل جبهه سربازان جهان اسلام و محو اسراييل را احيا كنيم و اين‌كه مساله‌ فلسطين را دوباره مساله‌ اول مسلمانان كنيم. بايد تلاش كرد نفرت از اسراييل را به عنوان يك گفتمان عمومي مطرح كرد.

دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي با بيان اين‌كه حج فرصت بزرگي است براي روشنگري و رساندن پيام مسلمانان به جهان، گفت: بايد از اين فرصت به نحو احسن استفاده كرد.
موسوي‌فرد هم‌چنين به مساله وهابيت اشاره كرد و گفت: قبله اول مسلمانان در تصرف و اشغال صهيونيست‌ها و كافران قرار دارد و قبله دوم در اشغال سربازان آمريكايي است و همان‌طور كه اشاره شد هر روز دايره تفكر اسلام آمريكايي در حال گسترش است.

دبيراتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان: محو صهيونيسم بلكه يك رسالت ايدئولوژيك

آراني‌نژاد دبير اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان با اشاره به بركات انقلاب اسلامي گفت: يكي از بركات انقلاب اسلامي، برگرداندن دين به زندگي انسان‌ها و عرصه جامعه حتي در كشورهاي غيراسلامي بود.

وي با بيان اين‌كه تنها راه رسيدن به استقلال و آزادي واقعي، تمسك به اسلام است، گفت: يكي از پيام‌هاي انقلاب اسلامي احياي هويت و وحدت اسلامي است كه امرز باعث تحولات زيادي در جهان اسلام از قبيل رشد جنبش‌هاي اسلامي و افزايش عزت اسلامي شده است و از طرف ديگر باورهاي مذهبي گسترش زيادي پيدا كرده است.

وي با بيان اين‌كه ايران از ملت‌ها و نهضت‌هاي اسلامي حمايت مي‌كند و به همين دليل كشورهاي زيادي چشم ويژه به ايران دارند، گفت: ما شاهد يك بيداري اسلامي هستيم و كشورهايي هستند كه به پشتوانه ايران از ابرقدرت‌هاي جهاني تاثيرپذيري ندارند.

دبير اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان با بيان اين‌كه بيداري اسلامي و روشنگري كه در اين عرصه به وجود آمده باعث شده كه منافع مستكبران در منطقه به خطر بيفتد، گفت: به همين دليل آنها سعي مي‌كنند كه چالش‌هايي را در جهان اسلام ايجاد كنند و از رويكردهاي جديد در جهت مقابله با جهان اسلام استفاده كنند. يعني در واقع علاوه بر استفاده از حربه‌هاي نظامي از تبليغات و رسانه‌ها نيز استفاده مي‌كنند و در واقع آنها هدفي جز محو هويت ديني و اسلامي در دنياي اسلام به‌خصوص خاورميانه ندارند.

وي با اشاره به اهميت حفظ وحدت كشورهاي اسلامي گفت: ملت‌ها و كشورهاي اسلامي بايد در جهت دفاع صريح از ملت فلسطين حركت كنند. ضرورت دارد كه ملت‌هاي مسلمان ارتباط نزديك و صميمي با يكديگر داشته باشند و در واقع مسائل دنياي اسلام بايد جزو مسائل اصلي ما باشد و ملت ايران نبايد نسبت به مسائل جهان اسلام بي‌تفاوت باشد. بايد جنايت‌هاي مستكبران به جهانيان نشان داده شود و در برابر اين جنايت‌ها موضع‌گيري شود.

آراني‌نژاد با بيان اين‌كه يكي از راه‌هايي كه مي‌تواند وحدت مسلمين را حفظ كند مبارزه با تفرقه‌افكني است، گفت: مي‌بينيم كه در چند سال اخير در طي دولت نهم و دهم علي‌رغم فشارهاي داخلي و خارجي و بين‌المللي، از سوي رييس‌جمهور موضع‌گيري‌هايي در مورد محو صهيونيسم اتخاذ شد و اين جاي تشكر دارد.

وي با بيان اينكه محو صهيونيسم براي ما يك استراتژي نيست، بلكه يك رسالت ايدئولوژيك است، ادامه داد: محو صهيونيسم در ذات اسلام وجود دارد و اگر داعيه‌ اسلام داريم نمي‌توانيم از اين قضيه غفلت كنيم. وي در ادامه با تاکید بر اینکه دشمنان تلاش مي‌كنند با اسلام پويا مبارزه كنند، گفت: وهابيت نيز چيزي جز ساخته‌ دست صهيونيست‌ها نيست.

دبير اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان با بيان اين‌كه در سال‌هاي گذشته شاهد بوديم كه يك سري گفتمان‌ها و ادبيات در كشور مثل گفت‌وگوي تمدن‌ها مطرح شد، گفت: واقعا چقدر اين گفتمان‌ها و ادبيات توانست ما را به انديشه‌ واقعي خودمان برساند؟

آراني‌نژاد گفت: ما نمي‌توانيم با تمدن‌هايي كه به ترويج ظلم و جور مي‌پردازند سر يك ميز بنشينيم و لبخند بزنيم. ما در جاهايي به تناقض برخورد مي‌كنيم. وي گفت: در سال‌هاي اخير با درايت مقام معظم رهبري از شعارها و گفتمان‌هاي انحرافي كه به وجود آمده بود به سمت گفتمان عدالت و انقلاب اسلامي حركت كرديم.

دبير اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت: دشمنان اسلام، اسلام را ضعيف مي‌خواهند و سعي مي‌كنند كه آن را ضعيف كنند.
آراني‌نژاد با بيان اين‌كه بسيار مهم است كه ما نسبت به مساله‌ فلسطين حساس و بصيرت و آگاهي كافي داشته باشيم، گفت: اگر اين بصيرت و آگاهي نباشد دچار مشكل مي‌شويم و هستند كساني در دنيا كه دلسوز هستند ولي به علت نداشتن بصيرت زود فريب مي‌خورند.

وي با اشاره به قدرت عظيم مسلمانان گفت: بايد اين قدرت عظيم مسلمانان درك و به نحو احسن از آن استفاده شود.

دبير اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان گفت: ما بايد از دهه رهايي قبلتين به نحو احسن استفاده كنيم، شعارهاي واقعي اسلام را سر دهيم، آرمان‌هايي كه حضرت امام (ره) داشتند را بيان كنيم و هرچند وقتي اين فريادها زده شود هيچ شكي نيست كه دشمنان و ابرقدرت‌ها در برابر ايران و كشورهايي كه اين ندا را سر مي‌دهند صف‌آرايي مي‌كنند ولي ما بايد از اين فرصت استفاده كنيم.

نماينده انجمن اسلامي دانشجويان مستقل:ما نقشه بدون اسرائيل را مي‌خواهيم

عباسي به نمايندگي از انجمن اسلامي دانشجويان مستقل در نشست خبري اتحاديه‌هاي دانشجويي پيرامون دهه رهايي قبلتين گفت:‌ شك نداريم وقوع انقلاب اسلامي نقطه عطفي بود، شايد لازم باشد همه كساني كه رشد و اعتلاي اسلام را مي‌خواهند سرفهرست آن‌ها، رهايي قدس شريف باشد كه در اين زمينه اتحاد مسلمانان جهان مهم است.

وي با بيان اين كه در اين راستا كشورهاي عربي نه تنها كاري انجام نمي‌دهند بلكه مقابل اين جهت عمل مي‌كنند، گفت: درواقع اگر مسلمانان در سراسر جهان متعهد باشند اين اتحاد شكل بگيرد اسرائيلي وجود نخواهد داشت، اما در عربستان سعودي هستند عده‌يي كه دستشان در بسياري از اقدامات وحشيانه مانند كشتار شيعيان در يمن يا جنگ 33 روزه در كار است و همه اين‌ها با حمايت‌هاي مالي و معنوي عربستان سعودي و وهابيون صورت مي‌گيرد در واقع ملك عبدالله خادم حرمين شريفين نيست، بلكه خائن حرمين شريفين و خائن به مسلمانان است، بنابراين ما خواستار يك اقدام انقلابي از مردم عربستان و ديگر كشورهاي عربي هستيم و ملك عبدالله هم كه از حمايت‌هاي قاطع آمريكا و استكبار بهره مي‌برد بداند سرنوشتي جز سرنوشت صدام نخواهد داشت.

عباسي با بيان اين كه ما خلع سلاح هسته‌يي اسرائيل و نقشه بدون اسرائيل را مي‌خواهيم، گفت: بايد كشور يكپارچه فلسطين مانند قبل شكل بگيرد، زيرا ملت‌هاي آزاد زير بار اين تحقير نخواهند رفت و ما نيز شاهد اضمحلال اسرائيل خواهيم بود.
وي افزود: وظيفه ما اين است كه براي ملت‌ها روشنگري و شفاف سازي كنيم و اين‌ها‌ روشن شوند كه بيش از اين سكوت نكنند و اقدام انقلابي انجام دهند و مطمئن باشند كه پيروز مي‌شوند مانند جنگ 33 روزه كه در آن لبنان پيروز شد.

به گزارش ايسنا، در اين نشست هم‌چنين برنامه‌هاي دهه رهايي قبلتين ـ از بيست و پنجم ارديبهشت تا سوم خرداد ـ به اين شرح اعلام شد:

1- نامگذاري ايام دهه
روز اول: محو صهيونيسم بين‌الملل
روز دوم: بيداري اسلامي و امت واحده
روز سوم: حكومت بزرگ اسلامي
روز چهارم‌: نجات مسجدالاقصي
روزپنجم: خيزش جهاني مستضعفين
روز ششم: اسلام ناب محمدي(ص)
روز هفتم: مبارزه با مستكبرين و امپرياليسم جهاني
روز هشتم :‌آزاد سازي انرژي متراكم جهان اسلام
روز نهم: مبارزه بامنافقين امت اسلامي و اسلام آمريكايي
روز دهم: راه ناتمام از فتح خرمشهر تا رهايي قبلتين

2- برپايي نمايشگاه راه ناتمام “از آزادسازي خرمشهر تا رهايي قبلتين” درشهرهاي مختلف كشور
3- يادواره شهيد بدون مرز “بزرگداشت شهداي نهضت جهاني اسلام ” در شهرهاي مختلف كشور
4- برپايي سلسله جلسات سخنراني با حضور كارشناسان مسائل انقلاب اسلامي و جهان اسلام در شهرهاي مختلف كشور درايام دهه
5- تشكيل جبهه جهاني مستضعفين در فضاي سايبر و خروش وبلاگي براي نابودي اسرائيل و رهايي كعبه
6- توزيع محتوايي مكتوب و ديداري – شنيداري جهت توانمندسازي گروه‌هاي مردمي به منظور برپايي جلسات هم‌انديشي مسائل جهان اسلام در همه ايام سال

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.