یکشنبه 20 فوریه 11 | 14:09

عطریانفر: ۲۵ بهمن بستر پیمان شکنی، خودخواهی و نفاق

محمد عطریانفر

محمد عطریانفر معتقد است: ۲۲ بهمن تصویر روشنی بود از اقتدار ملی، عزت اسلامی و شکست هیمنه دشمن و ۲۵ بهمن بستری برای پیمان شکنی، خودخواهی و نفوذ نفاق بود.


محمد عطریانفر از فعالان سیاسی شاخص اصلاح‌طلب طی یادداشتی به تحلیل اتفاقات ۲۵ بهمن پرداخته است. متن کامل یادداشت عطریانفر به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
«تعالو الی کلمه سواء بیننا و بینکم ان لا نعبدالا الله و لا نشرک به شیئاً»
رمز پیروزی و ماندگاری مکتب رسول خدا (ص) آنگونه که منطق ایمانی و عقلی ما حکم می‌کند و مضامین روایات مأثوره و احادیث، آن را تأیید می‌نماید، «کلمه توحید و وحدت کلمه» بوده است.

انقلابات الهی و جنبش‌های توحیدی عموماً در روند حرکت خویش، هر آنجا که صادقانه و صمیمانه بر این رمز شگفت‌انگیز، وفادار مانده‌اند، بی‌هیچ دغدغه و دل نگرانی، به اهداف معنوی و مادی خویش دست یافته‌اند. و از آن جمله است انقلاب اسلامی ایران، که از آغاز، سرچشمه‌ای جز زلال اندیشه و آرمان و تأکید بر معیارهای اسلام ناب در روند حرکت و خیزش خود نداشته است. و «رهبرانی دلیر و هوشمند و زمان‌شناس» با پایمردی و اعتقاد راسخ، طلایه‌دار تداوم حیات معنوی جامعه و مردم خویش بوده‌اند.

تاریخ ۳۲ ساله انقلاب ایران، در فراز و فرودهای بسیار، مشحون از ابتلائات و آزمایش‌های الهی و تاریخی بوده است و چه زیبا این ملت قهرمان و صبور از عمق حوادث جاریه زمان سرافراز بیرون آمده و لحظه‌ای دیده و دل از آرمان و منشاء نورانی نظام خویش برنداشته است. این توفیق و عزت و اقتدار مرهون‌‌ همان رمز ماندگار وحدت، و وامدار اصولی است که امام راحل سلام‌الله علیه، به تأسی از جد بزرگوارش ما را به سوی آن فرا خوانده است و با تأکید فراوان به نسل‌های آتی توصیه کرد تا با ایمان راسخ و التزام به وحدت، از استقلال و آزادی و استقرار نظام اسلامی خویش صیانت کنند و دست از این «حقیقت شریف» برندارند.

در آخرین حلقه از حوادث و فتنه‌های زمانه در این روزگار، بیائیم بار دیگر، هم اقشار و گروه‌ها و جریانات سیاسی و شخصیت‌های دلسوز، به عمق اخلاص مردم و امام و رهبری و پیشوایان بر حق این نظام چنگ زنیم و از افراط‌ها بپرهیزیم.

و در اوج شرف و شکوه هفته وحدت که به مبارکی نام و ولادت پرافتخار رسول خدا (ص)، ایام همبستگی و همراهی و همسوئی است، چشم‌ها را از «غبار فتنه زمانه» بشوئیم و آینده نظام و ساخت سیاسی، اعتقادی ایران اسلامی را از منظر فراخ وحدت و همگرائی و «رواداری رهبری نظام» بنگریم، دست از خودخواهی‌ها برداریم و خودخواه شویم، که در خداطلبی و حقیقت‌جوئی منافع اسم گروه‌ها و جریانات، منطقی‌تر و موسع‌تر قابل تأمین است. «ولوانهم آمنوا واتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء…»

۲۲ بهمن آئینه تمام نمای وحدت همه اقشار ملت بود و ۲۵ بهمن دعوتی بود به سوی افتراق‌ها و دو دستگی‌ها.

۲۲ بهمن ۸۹ پایانی بود بر همه اختلاف‌ها و جدایی‌ها و ۲۵ بهمن آغازی بود بر تجدید سوءتفاهم‌ها و گسست الفت‌ها و پیمان‌شکنی‌ها.

۲۲ بهمن دعوتی بود به سوی خدا و ایمان و آرمان و انقلاب خمینی کبیر و ۲۵ بهمن پیامی بود به سوی خودخواهی‌ها و تفرقه‌ها و دشمن‌تراشی‌ها.

۲۲ بهمن تصویر روشنی بود از اقتدار ملی و عزت اسلامی و شکست هیمنه دشمن و ۲۵ بهمن بستری بود برای امید استکبار و نفوذ نفاق و رخنه مخالفان نظام.

۲۲ بهمن نقطه آغازی بود برای هم‌افزائی‌ها و رویش‌ها و زایش‌ها، ۲۵ بهمن عرصه‌ای بود برای ریزش‌ها و فرصت‌سوزی‌ها.

همفکران و هم‌اندیشان! هنوز دلهای ما مخاطب این پیام نورانی است که «تلک الدارالاخره نجعل‌ها للذین لایریدون علواً فی الارض و لاف دا و العاقبة للمتقین»
آنهم از طریقی که رسول خدا ما را به آن هدایت کرده است: اذالتبست علکیم الفتن لقطع اللیل اعظم فعلیکم بالقرآن

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.