دوشنبه 21 فوریه 11 | 11:26

افشای پشت پرده ماندن نامبارک در شرم الشیخ

روزنامه‏نگار و تحلیل‏گر برجسته مصری در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به عواقب خطرناک بقای دیکتاتور پیر در شرم الشیخ که یک منطقه گردشگری در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی است، علت عدم سفر مبارک از این شهر را افشا کرد.


«محمد حسنین هیکل» شب گذشته در برنامه «مصر امروز» شبکه تلویزیونی المصریة در قاهره حاضر شد و اسرار پافشاری مبارک بر باقی ماندن در شرم الشیخ و علت عدم قبول دعوت‏های صورت گرفته از وی برای رفتن به خارج از کشور را افشا کرد.

هیکل در این برنامه اظهار داشت: پروژه پلیسی امنیتی کردن کشور در عهد مبارک بر این مسأله متمرکز بود که مناطقی را ایجاد کنند که دور از دسترس باشد و کسی نتواند ضربه‏ای به آن وارد کند. از اینجا بود که شرم الشیخ به عنوان یکی از مناطق هدف انتخاب شد.

این تحلیلگر برجسته مصری افزود: شرم الشیخ از چشم افکار عمومی دور است، ارتش در آنجا تمرکزی ندارد، نزدیک دریا و فرودگاه قرار دارد و از همه مهم‏‌تر اینکه در نزدیکی اسرائیل و البته نیروهای آمریکایی در صحرای سینا است.

باقی ماندن مبارک در شرم الشیخ خطرناک است
هیکل در ادامه افزود: مبارک همچنان تماس‏هایی را از همه جا دریافت می‌‏کند. بیشتر این تماس‏‌ها میان قاهره و شرم الشیخ برقرار می‌‏شود. ما در برابر خطری جدی قرار داریم که باید در راستای تضمین پیروزی انقلاب آن را از بین ببریم. بقای مبارک در شرم الشیخ ممکن است باعث ایجاد مرکزی علیه انقلاب شود که مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

هیکل در ادامه با اشاره به اظهارات مقامات صهیونیستی که مبارک را هم‏پیمان راهبردی خود خوانده بودند، افزود: کسانی که با سرنگونی مبارک مخالف هستند ممکن است از وجود وی در شرم الشیخ سوء استفاده کنند.

وی تأکید کرد: بقای مبارک در شرم الشیخ احتمال وقوع انقلاب علیه انقلاب را بالا می‌‏برد؛ ما در برابر رژیمی قرار داریم که می‌‏خواهد به هر صورت باقی بماند و دستاوردهای گذشته‏اش را حفظ کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: