چهارشنبه 23 فوریه 11 | 14:26

افزایش محبوبیت جبهه مقاومت در جهان اسلام

امین کیانی

بر ماست با توجه اهميت و وحدت اسلامي، هر کدام مان در حد توان خودمان،با حرکت هاي پارتيزاني و هماهنگ و معقول فرهنگي گامي را درجهت آگاهي بخشي عمومي به مسلمين و ملت غيور ايران نسبت به اين خيزش عظيم ملت ها،وظيفه خود را بجاي آوريم.


تریبون مستضعفین – امین کیانی

از حدود چند هفته پيش شاهد برگزاري تجمعاتي اعتراضي نسبت به حکومت ومسئولين رده بالا در برخي از کشور هاي عربي در جهان اسلام هستيم که اين تجمعات روز به روز گسترش يافته و به صورت شبانه روزي در سطح بسيار وسيعي پيگيري و ادامه يافت تا جايي که در طي اين مدت کوتاه، رياست جمهوري تونس و مصر مجبور به کناره گيري از عرصه حاکميت وبلکه فراراز کشور شدند که اين سير سريع تحولات حکايت از بروز رخدادي عظيم دارد،لذا در نظر داريم تحليلي را مبتني بر انصاف درجمع بندي بين داده ها ومشاهدات ونيز براساس اصول صحيح تفسير ورصد خبري، ارائه دهيم.

در جريان شناسي جريانات و احزاب وفعاليت هاي سياسي-فرهنگي جهان اسلام بسيار بايد دقت کنيم تا بتوانيم مبتني بر واقعيات و بدور از شانتاژ خبري و متاثر ازغول رسانه‌اي غرب عمل کنيم و از طرفي با تامل در ويژگي هاي مليتي و ديني و معيشتي يک ملت بتوان با توجه به موضع‌گيری‌های جريانات و افراد مسئول و اشخاص حقيقي ذی‌نفوذ و کاريزمای آن کشورها و نيز کشورهاي سلطه‌گر به ويژه سردمداران استکبار جهاني و کشور‌هاي تاثير‌گذار در معادلات جهاني‌، تحليلي دقيق با عيار بالا را ارائه دهيم. لذا سعي مي‌کنيم که تحليل خود در طي سطوري به منصه ظهور در آوريم.

در رويدادن انقلاب ها، عموما احزاب و شخصيت‌ها به دليل نفوذشان در بين مردم که اين خود گاهي اوقات نشئت گرفته از يک آرمان و هدف فراملي با رنگ وبوي ديني يا در اعتراض به وضع نامطلوب معيشتي است، مي‌توانند جمعيتي را که ممکن است اکثريت يک ملت باشند را، با خود همراه کنند.

اين روزها شاهد شکل‌گيري قيام‌‌ها وتجمعاتي در کشور‌هاي عربي جهان اسلام به ويژه تونس ومصر و… بوده ايم. ويژگي بارز اين تحولات اجتماعي وانقلاب ها در اين است که که بر خلاف اغلب انقلاب‌ها‌، اين بار مردم،طلايه دار ودر صف مقدم اعتراض به حاکمان و مسئولين کشور‌هاي هستند واحزاب و گروه‌ها و شخصيت‌ها دنباله رو آن‌ها و در پشت سر سيل خروشان ملت در حرکتند تا جايي که گويي اصلا جا مانده‌اند!!

از طرفي با مراجعه به تاريخ اين کشور ها خصوصا مصر، در مي‌يابيم که بعد از تاسيس رژيم اشغالگر قدس، مردم مصر متاثر از متفکراني همچون سيد جمال اسد آبادي، محمد عبده و… و بعد از آن احزابي مثل اخوان المسلمين، در برهه‌هايي از زمان‌، توانستند در صف مقدم جبهه مقابله با صهيونيست‌ها قرار بگيرند آن هم با يک نمود عيني در جنگ‌هاي بزرگ اعراب با اسرائيل كه روحيه ضد اسرائيلي و استکباري و سلطه پذيري در بين عموم مردم اين کشور مشهود است.

از طرفي شکست در اين جنگ ها كه بر اساس بي کفايتي ريشه داشته در سرسپردگي حاکمان عرب به استکبار جهاني است ونيز درکنار اين‌، پيدايش شکست روحي ورواني در اثر بحران هويتي و شخصيتي متاثر از ظلم حاکمان بر مردم، به عنوان عامل ديگري در اين هيجانات واعتراضات رخ نمايي مي کند تا آن‌جا که اين کشور ودستگاه ديپلماسي مصر به آلت دست آمريکا وحامي اصلي اسرائيل غاصب مبدل شده که اين خودبا باجدهي به آن رژيم و نيز در جريان جنگ 22 روزه غزه بابستن مرز رفح و جلوگيري از رسيدن ما يحتاج زندگي به مردم مظلوم آن ديار، به اوج خود ميرسد که اين خود عامل مضاعفي شد بر خشم انقلابي مردم مصر عليه حکام جائر خود.

اين در حالي است که مردم مصر مسامحتا اعم از اديان مختلف ومذاهب گوناگون،مردمي محب اهل بيت (عليهم السلام) و داراي روحيه خود باوري موقوف بر توانمندي هاي مسلمانان در عرصه جهاني هستند اما از چند دهه پيش اين مردم عزيز، در زير سياست هاي مزورانه واستعمار گرانه استکبار و مهره هاي وابسته آنها ،با فقر مالي و فرهنگي فاجعه باري دست وپنجه نرم مي کنند که اين خود ريشه در عزت به يغما رفته اين مردم توسط برخي از عناصر در زمان حمله ناپلئون به مصر و ورود به دانشگاه قاهره دارد که موجب خود باختگي اين ملت در آن زمان شد تا جايي که هم اکنون مردم مصر در وضعي اسف بار از سال ها پيش و در طي نسل ها،به زندگي در قبرستان ها و و مخروبه ها و پشت بام خانه هاي ديگران روي آورده اند و نسل به نسل با فرو مايگي اجباري در شخصيت خود از سران خود مواجه شده اند.

و از طرفي بعد از پيروزي حزب الله لبنان بر اسرائيل غاصب و نيز مقاومت عزتمندانه مردم مظلوم غزه در برابر آن،هيبت پوشالي ارتش صهيونيستي فرو ريخت وبا عقب نشيني مفتضحانه آن رژيم از خاک لبنان،و رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان حزب الله ودفاع مردمي ساکنين غزه، بار ديگر موجب دميده شدن روحيه خود باوري و اعتماد به نفس در قلوب مردم غيور منطقه شد و بدنبال اين هستند که بار ديگرهويت از دست رفته در گذشته خود را باز يابند لذا آنچه حائز اهميت است اين است که انشائ الله با توجه به سرنگوني حسني مبارک در جبهه اعتدال عربي وسازش با استکبار جهاني و عمال سر سپرده اش،اين موج بيداري بيش از پيش در جهت دفاع و حراست از کيان اسلام و آزادي مبتني بر شرافت انسان ها،روز به روز گسترش يابد.

لازم بذکر است که در جهان اسلام، داراي دو جبهه با رويکرد متفاوت هستيم.

1-خط مقاومت: به رهبري جمهوري اسلامي ايران وهم پيماني سوريه و جنبش هاي پيرو مثل حزب الله لبنان وحماس واخوان المسلمين

و در مقابلش

2-خط اعتدال عربي: به رهبري مصر وهمراهي عربستان صعودي واردن

که با توجه به سرنگوني مبارک و پيروزي مردم مصر در گام اول، صلابت خيالي طلايه دار خط اعتدال عربي فرو پاشيد و روز بروز با اخلاص و حضور ملت منطقه، بر محبوبيت خط مقاومت افزوده خواهد شد.

لذا بر ماست با توجه اهميت و وحدت اسلامي، هر کدام مان در حد توان خودمان،با حرکت هاي پارتيزاني و هماهنگ و معقول فرهنگي گامي را درجهت آگاهي بخشي عمومي به مسلمين و ملت غيور ايران نسبت به اين خيزش عظيم ملت ها،وظيفه خود را بجاي آوريم.

و السلام علی من اتبع الهدی. (قرآن کریم، سوره طه، آیۀ 47)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: