چهارشنبه 23 فوریه 11 | 17:00

شکل‌گیری امت اسلامی در گرو بیداری و مقاومت اسلامی

مصطفی دولو

بیداری و مقاومت در میان مللِ مسلمانِ منطقه افق‌هایی روشنی برای امت اسلامی ترسیم نموده، آینده ای که مستقل از غرب بر اساس خواست ملت ها شکل بگیرد.


تریبون مستضعفین – مصطفی دولو

پس از نيم قرن اسلام‌ستيزي؛ ممنوعيت پخش اذان در تلويزيون تونس با سقوط «بن علي» رفع شد.
– حجاب پس از 30سال در دانشگاه های تونس آزاد شد.
– یکی از رهبران اخوان المسلمین‌(حلمی جزار) مصر تاکید کرد مصر پس از سقوط نظام مبارک، کشوری اسلامی و متمدن خواهد بود.
– روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نوشت: رئیس جمهور برکنارشده مصر حسنی مبارک آخرین مانع در مقابل سونامی اسلام بود.

دوران حکومت‌های دیکتاتور بر ملت‌های مسلمان به سر رسیده است. دیگر قدرت‌های مطلقه نمی توانند با پشتیبانی دول غربی بويژه آمریکا ( حسنی مبارک پس از اسرائیل بیشترین کمک را از آمریکا دریافت می کرد) مانع از بیداری ملت‌هایشان شوند. موج تبعیض و محرومیت مسلمانان از حقوق اجتماعی به زوال رسیده و پس از سال‌ها مردم می‌توانند بدون هیچ هراسی شعائراسلامی همچون نماز جماعت،‌ نماز جمعه، حجاب اسلامی و … را به جا بیاورند و این نیست مگر به برکت بیداری اسلامی و رجوع به فرهنگ ایستادگی در برابر ظالمان؛

راز پیروزی برادران و خواهران‌مان در کشور‌های اسلامی بازگشت به فرهنگ اصیل اسلامی است که هم اکنون سرچشمه‌هایی آن جاری شده است و در صورت حفظ و تقویت عقاید اسلامی ان‌شالله می‌توانند به شکوفایی کامل خود دست یایند.
ترس اسرائیل و دول غربی مادی‌گرا (از سکولار گرفته تا لائیک و آتئیسم ) از رویش قدرت مسلمین است که مبادا حکومتی جایگزین دولت‌های دیکتاتور پیشین شود که صبغه‌ی اسلامی داشته باشد. تبلیغات گسترده خبری – تحلیلی رسانه‌های غربی( از قبیل بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا و … ) برای در حاشیه نشان دادن اسلام‌گرایان در این کشور‌ها، در راستای همین چارچوب قرار دارد.
از یک طرف در صورت هوشیاری علما و اندیشمندانِ این کشور‌ها در برابر ترفند‌های دولت‌های استعمارگر و از سوی دیگر بیداری و مقاومت در میان مللِ مسلمانِ منطقه می‌توان، افق‌هایی برای امت اسلامی ترسیم نمود، که در چارچوب آن مبتنی بر منافع خویش و مستقل از کشور‌های غربی عمل نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: