پنج‌شنبه 24 فوریه 11 | 10:46

آيت الله مقتدايي: انتظارات از حوزه علميه قم روزافزون است

آیت‌الله مقتدایی: امروز جامعه جهاني نسبت به علوم و معارف ديني تشنه است و جايگاه حوزه مقدسه قم كه امام صادق(ع) مي‌فرمايند مردم آن حجت برخلايق هستند و تازمان ظهور امام زمان(عج) ادامه دارد متمايز و متفاوت از سابق شده است.


آيت الله مرتضي مقتدايي چهارشنبه شب در مراسم افتتاح رسمي ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار(ع) با بيان اينكه اين مركز عظيم و بناي معظم از جمله باقيات الصالحات مرحوم آيت‌الله فاضل لنكراني است، گفت: دو ويژگي بارز در مرحوم حضرت آيت الله فاضل لنكراني وجود داشت كه در ايشان مي‌درخشيد و آن اين بود كه ايشان هم نفاع و هم معلم خيربود.
وي افزود: مرحوم آيت الله فاضل لنكراني در طول حيات پربركت خود از مدرسان طراز اول حوزه چه در سطوح حوزه و چه در درس خارج به شمار مي‌رفت و بسياري از علما و حتي مجتهدين پاي درس ايشان مي‌نشستند.
مدير حوزه‌هاي علميه با اشاره به برخي تاليفات مرحوم آيت‌الله فاضل تصريح كرد: تاليفات و آثار اين مرجع تقليد فقيد از آثار بسيار ارزشمند بود ومي‌توان گفت كه مرحوم حضرت آيت الله فاضل لنكراني تحريرالوسيله امام را با بياني استدلالي احيا كرد.
وي با شاره به روايت مداد العلما افضل من دما الشهدا، به نقش نويسندگان و مولفين اشاره كرد و گفت: با تمام عظمتي كه شهيد در پيشگاه الهي دارد ولي قلم علما از خون شهدا هم بالاتر است.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در بخش ديگري از سخنان خود افزود: مرحوم آيت الله فاضل لنكراني معلم خير بود و آقازاده ايشان كه از فضلاي حوزوه است نيز به خوبي امور و برنامه‌هاي مركز فقهي را مديريت مي‌كند.
وي ادامه داد: همان گونه كه مدير مركز فقهي ائمه اطهار نيز اشاره كرد اين ساختمان در اختيار حوزويان است تا از آن بهترين بهره‌برداري صورت گيرد.
آيت‌الله مقتدايي همچنين با اشاره به احداث ساختمان جديد مركز فقهي ائمه اطهار(ع) اظهار داشت: ساختماني كه امروز شاهد افتتاح آن هستيم باقيات صالحاتي براي مرحوم آيت الله گلپايگاني است.
وي با اشاره به اينكه امروز حوزه علميه قم مورد توجه جهان تشيع است، بيان داشت: امروز همه از حوزه علميه قم انتظار دارند مبلغاني براي نشر معارف اسلامي و علوم ديني داشته باشد.
مدير حوزه‌هاي علميه همچنين با اشاره به نقش بالاي علمي شهر قم در جهان ابراز داشت: زمين قم و اهل قم حجت برخلق هستند و مردم ساير نقاط از اين مردم الگو مي‌گيرند.
وي ادامه داد: امروز جامعه جهاني نسبت به علوم و معارف ديني تشنه است و جايگاه حوزه مقدسه قم كه امام صادق(ع) مي‌فرمايند مردم آن حجت برخلايق هستند و تازمان ظهور امام زمان(عج) ادامه دارد متمايز و متفاوت از سابق شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: