چهارشنبه 07 آوریل 10 | 10:59

ایجاد شبکه‌های مالی در حمایت از مقاومت، جهاد مالی مسلمانان است

سه تشکل دانشجویی متحصن در فرودگاه، برای هرگونه حرکتی که در دفاع از مسجد الاقصی صورت گیرد، جایزه 200 هزار دلاری در نظر گرفته اند. در این مراسم دکتر کوشکی، گفت: الان اگر یک شبکه در دانشگاه ها ایجاد شود که هر کس در حد توان خود، به طور دایم کمک کند، کار بسیار ارزشمندی است…


kooshki

محمد صادق کوشکی، استاد دانشگاه خواجه نصیر، عصر گذشته در مراسم رونمایی پوستر جایزه 200 هزار دلاری دفاع از مسجد الاقصی گفت: متاسفانه وقایع اخیر فلسطین اصلا خبر رسانی نشده؛ چند روز پیش در کلاس خاورمیانه دانشگاه تهران، پرسیدم درباره این وقایع چه می دانید؟ کسی چیزی نمی دانست یعنی شیوه غلط و کجی در اطلاع رسانی مسایل فلسطین وجود دارد که حتی دانشجویانی که مرتبط با این رشته هم هستند، اطلاعی از آن ندارند.

وی ادامه داد: ریشه انتفاضه سوم به یهودی سازی بیت المقدس بر می گردد و هر چند اعلام نکرده اند که قدس پایتخت اصلی اسراییل است، اما دقیقا هفته آخر اسفند مقدمه این اتفاق فراهم شد و آن افتتاح کنیسه خراب بود. اینکه چرا از آن به نام خراب یاد می شود، به قضیه تاریخی آنها بر می گردد. طبق اسناد خود آنها این کنیسه به 350 تا 400 سال پیش بر می گردد که به دست مسلمانان تخریب شده است که بازسازی کنیسه در فاصله 450 متری سایت مسجد الاقصی صورت گرفته است. ادعای آنها این است که چون این کنیسه خراب شده تا بازسازی این کنیسه ما در هیچ محراب دیگری حاضر نمی شویم و به نشانی سرگشتگی خودمان تا زمانی که معبد هیکل ساخته نشده ما محرابی نخواهیم داشت.

کوشکی گفت: این کنیسه با معماری سنتی یهودی ساخته شده و نسبت به بافت شهر کاملا متفاوت است. چون هر کس از خارج وارد این شهر می شد اولین چیزی که می دید گنبد زرد قبه الصخره بود. این معبد با معماری سنتی ای ساخته شده تا به نظر برسد که این شهر از گذشته یهودی بوده است. یعنی شهر نماد اسلامی داشت. اینها این کنیسه را طوری ساختند که مهمترین نماد شهر این کنیسه باشد و در آن هنرمندان بزرگی را از سراسر دنیا آوردند که نقاشی های معبد هیکل را اینجا نقاشی کنند یعنی قدم بعدی را معبد هیکل می دانند. افراد زیادی از سراسر دنیا دعوت شدند و این کنیسه با مراسم پرشکوهی افتتاح شد که این زمان اوج درگیری ها بود که گفته شد آغاز انتفاضه سوم است.

این استاد دانشگاه خواجه نصیر گفت: این اقدام، تست جهان اسلام درباره یهودی سازی بیت المقدس بود که متاسفانه هیچ واکنشی هم ندیدند. یعنی جز مخالفت هایی که در کرانه باختری رخ داد در هیچ جای جهان واکنشی صورت نگرفت.

وی با اظهار تاسف از شکست در این آزمون گفت: در این قضیه صهیونیست ها پرچم خود را وسط قدس برافراشتند، ولی هیچ واکنش هم نشان ندادیم. بافت بیت المقدس کاملا ناهمگون است. محله به محله صهیونیست ها وارد می شوند. تا پیش از این به دلیل حساسیتی که وجود داشت محله محله وارد می شدند و فلسطینی ها را بیرون می انداختند. یعنی تا به حال 50 تا 50 تا، واحد مسکونی می ساختند و الان 1600 واحد را یکباره ساخته اند و هیچ اعتراضی هم برای آنها قابل توجه نیست.

کوشکی درباره وقایع اخیر گفت: حملات مجدد به غزه هم در این چند هفته رخ داده یعنی یک جنگ غیر رسمی علیه غزه را شروع کرده اند و این در حالی است که حداقل شریان های حیاتی هم که در مرز مصر وجود داشت، قطع شده است.

وی درباره اقدام های عملی ممکن در این قضیه گفت: کاری که دانشجویان می کنند چند بخش دارد یک بخش مطالبه گری است اما کارهای اجرایی هم می توان کرد.

وی درباره لزوم این اقدام ها به شرح موقعیت پراخت و گفت: رژیم صهیونیستی آرایش جنگی صددرصد گرفته و نیروهای حزب الله هم به این دلیل الان آماده هستند چون بعد از جنگ 33 روزه این نوع آرایش بی سابقه است. با این وجود مطالعه رژیم صهیونیستی نشان می دهد که این رژیم برای پوشاندن چالشی که به آن گرفتار است این آرایش را گرفته مثلا تعداد جوانانی که مایل به خدمت سربازی هستند در اسراییل رو به کاهش است چون برای اسراییلی ها سه سال سربازی اجباری است و پس از آن هم سالی یکبار باید به یگان های خود برگردند. اما این استقبال به حداقل رسیده است. نرخ بیکاری به شدت افزایش یافته و بحران های اجتماعی هم به حداکثر خود رسیده است یا مثلا مهاجرت معکوس شدت گرفته است.

وی ادامه داد: بحران های سیاسی اسراییل به اوج خود رسیده چون به دنبال شکست در دو جنگ پی در پی، جناح های سیاسی داخل این رژیم دچار درگیری شدند. بعد از جنگ 33 روزه یک دولت دارای اکثریت به قدرت نرسیده یعنی دولت ها همه شکننده هستند و گفته می شود به دلیل این بحران هاست که اسراییل این آرایش نظامی را گرفته است.

کوشکی تصریح کرد: الان نیروهای حزب الله با قوت قلب معتقدند که اسراییل را می توانند در هم شکنند هرچند ما این اطمینان را ندادیم ولی آنها که باید این وظیفه را انجام دهد، الحمدلله این قوت قلب را دارند. همان طور که سید حسن نصرالله گفت این جنگ آخر ماست، و این حرف یک بلوف سیاسی نیست چون آنها این را باور دارند و این قضیه هم به رژیم صهیونیستی فشار روانی زیادی وارد کرده و این افق روشنی به جهان اسلام داده یعنی صحنه اصلا تاریک نیست.

وی توضیح داد: در این زمینه ما هم کارهایی می توانیم بکنیم. در قرآن هر جا بحث جهاد آمده مال و انفس مطرح شده، الان جهاد جانی میسر نیست اما آیا امکان جهاد مالی هم ممکن نیست؟ ما بعد از 30 سال شبکه مالی دایمی کمک به لبنان نداریم در حالی که سازمان های صهیونیستی دقیقا می دانند که چه کسانی ماهانه چقدر می دهند و این به برنامه ریزی آنها کمک می کند. در حالی که اوضاع مالی حماس و حزب الله آنقدر که به نظر می رسد خوب نیست. چون خیلی از راه های تماس حزب الله قطع شده و بسیار هم بی سر و صدا این راه ها را از بین برده اند.

کوشکی تاکید کرد: الان اگر یک شبکه در دانشگاه ها ایجاد شود که هر کس در حد توان خود، به طور دایم کمک کند، کار بسیار ارزشمندی است. چون این توجه دایم باعث افزایش حساسیت ها می شود و فراموش نکنیم این جنگ جنگ مستضعفین است و مثلا یک دلار هم می تواند اثر گذار باشد. باید بدانیم که ما نیازمند شرکت در این جهاد هستیم آن قرآنی که هرسال ختم می کنیم، بارها تکرار کرده که به جان و مال جهاد کنید اگر به جان نه ولی به مال که می توانیم.

وی گفت: ایجاد این شبکه می تواند توجه ها را جلب کند و حتی انتشار این خبر هم بازتاب زیادی دارد. در جنگ ما هم آن هدیه های مردمی قابل مقایسه با امکانات دولتی نبود و اثر زیادی داشت. هر قدر برای ایجاد این شبکه سستی شد مسوولیم. کم و زیاد مهم نیست مهم دایمی بودن است.

این استاد دانشگاه خواجه نصیر در تشریح روش های دیگر کمک به حزب الله گفت: شبکه های اطلاع رسانی برای مردم غیر مسلمان جهان هم از کارهای با اهمیت است. مثلا وبلاگی که جنایت های صهیونیست ها را مرتب به روز کند، و به زبان انگلیسی منتشر شود. این شبکه های ارتباطی که از همه جای دنیا در آن فعال باشند بسیار مهم است. اینکار اینقدر مهم است که حماس بعضی از فرماندهان جنگی خود را برای اینکار مامور کرده است. اگر زبان بلد نیستید که وای به حالتان! به چه دردی می خورید؟ از صهیونیست ها یاد بگیرید که واحد آموزش زبان فارسی گذاشتند. مثلا ما برای تخریب روحیه صهیونیست ها چه کرده ایم؟ چند کامنت گذاشته ایم که آنها را تهدید کند؟ مثلا بگوییم اینجا خانه تو نیست به خانه ات برگرد. اگر یک نفر از این رژیم را سست کنی یک سرباز او را کشتی.

وی تصریح کرد: نکته دیگر ایجاد حساسیت جدی در کشور خودمان و جهان اسلام است. الان در بسیاری از کشورهای مسلمان اطلاعات درباره فلسطین در حد صفر است. دولت ها کاری نکردند ولی ما چه کردیم حتی در کشور خودمان. اینکه چه طور ما وارد کننده کارهای صهیونیستی هستیم باعث شرمندگی ماست این به دلیل نبود حساسیت در این مورد است. تیم شنای جمهوری اسلامی دو روز قبل با اسراییل مسابقه داده و کسی هم اعتراضی نمی کند. این یعنی حساسیت ها از بین رفته است.

وی ادامه داد: صدا و سیمای ما شب عید در اخبار خود از نوروز و وضع هوا و دیدنی های استان ها برنامه پخش کرد ولی از این اتفاقات اخیر چیزی نگفت. این جبهه سربازان جدی پای کار می خواهد. در این قضیه مهم است که به جای گیردادن به مسوولان نظام خودمان دنبال کار باشیم. بیش از این ها کار وجود دارد.

وی با ابراز تاسف از غفلت ما در اقدام عملی در این زمینه گفت: در جنگ 33 روزه بخش زیادی از امدادهای مردم لبنان را دختران راهب فرانسوی انجام دادند. خاک بر سر صدام! الان نیروهای حزب الله وقت سازماندهی نیروهای مخالف اسراییل را ندارند. ما باید دنبال شناخت این نیروها و سازماندهی آنها باشیم. اگر راهب های فرانسوی توانستند این کار را انجام دهند ما هم می توانیم. چند بار سعی کردیم با یک جوان اسراییلی چت کنیم و دل او را خالی کنیم.

کوشکی در پاسخ به سوالی که رهبری هم درباره مسایل فلسطین در روزهای اخیر مطلبی نفرمودند پس شاید خیلی هم قضیه جدی نباشد، گفت: این مدل مدل درستی نیست که فکر کنیم باید رهبری نسبت به شرایط الان هشداری بدهد تا ما احساس خطر کنیم هر بار که نباید این موضوعات را هشدار دهند. در قضیه فرودگاه هم ایشان درخواست عمل از دانشجویان نداشتند ولی بعد از اقدام دانشجویان از آنها تشکر کردند. یعنی نباید منتظر درخواست باشیم ایشان هر روز هم نمی گویند نماز بخوانیم یعنی نباید بخوانیم؟

پوستر جایزه‌ی برای دفاع عملی از مسجدالاقصی

پوستر جایزه‌ی برای دفاع عملی از مسجدالاقصی

دانشجویان: اقدام عملی برای دفاع از مسجد الاقصی

عصر روز گذشته پوستر جایزه 200 هزار دلاری دفاع از مسجد الاقصی رونمایی شد. این جایزه به همت سه گروه دانشجویی که در جریان جنگ 22 روزه غزه در فرودگاه متحصن بودند، برای حرکت های موفق در دفاع از مسجد الاقصی در نظر گرفته شده است.
در این مراسم که در دفتر جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار شد، محمد صادق شهبازی به عنوان نماینده شورای متحصنان فرودگاه مهرآباد گفت: سه تشکل دانشجویی متحصن در فرودگاه، یعنی جنبش عدالتخواه دانشجویی، جنبش دانشجویان جهان اسلام و شورای متحصنان فرودگاه مهرآباد، تصمیم گرفت پیرو دو حرکت قبلی (جایزه قطع حرکت های تروریستی حسنی مبارک به نام اعدام فرعون و جایزه یک میلیون دلاری برای قطع عملیات تروریستی سه تن سران از رژیم اشغالگر) حرکت جدیدی انجام دهد.

وی ادامه داد: وقتی در انتهای جنگ 22 روزه جایزه را اعلام کردیم، مراجعات متعددی داشتیم که حتی آماده اهدای منازل مسکونی خود برای حمایت مالی از این جایزه بودند.

شهبازی تصریح کرد: اتفاقات ماه گذشته فلسطین، برای انقلاب اسلامی و فعالان دانشجویی غیر قابل تحمل است و نمی توان نشست و دید که مقدسات ما محل حمله و بی حرمتی قرار گرفته است. به این دلیل در ادامه حرکت برادران دینی در تمام دنیا این حرکت را شکل دادیم. یعنی برای هر عملیات موفق در جلوگیری از تخریب مسجد الاقصی از سوی تشکل ها جایزه دویست هزار دلاری مشخص شد.

نماینده شورای متحصنان فرودگاه مهرآباد گفت: بعد از مشخص شدن این جایزه، جریان های وابسته به صهیونیسم شبه تروریستی بودن این حرکت را وارد کردند، اما باید توجه کرد وقایع لبنان و فلسطین نقض حقوق بشر و نقض قانون احترام به ادیان است و اقدام ما پیش از آن که حقیقی باشد، نفی نمادین حرکت های تروریستی است.

وی تاکید کرد: مساله قدس به قوت خود باقی است و 9 ماه فتنه ایران که حول نفی استکبار ستیزی صورت گرفت، باعث فراموشی مساله قدس نمی شود. لذا از جمهوری اسلامی انتظار داریم به طور علنی درباره فجایع فلسطین اقدام کنند. همچنین بحث اجرای قانون 1369 که مربوط به حمایت از مردم فلسطین است، همچنان باقی است.

در ادامه این برنامه سید حسن موسوی فرد به عنوان نماینده جنبش عدالتخواه گفت: جریان دانشجویی تحمل نمی کند که اماکن مقدس آسمانی مورد حمله و هجوم عده ای که دینی تحریف شده مبنای عمل آنها است، واقع شود و مردم مظلوم تحت فشار صهیونیست ها قرار بگیرند.

وی ادامه داد: وقتی اماکن مقدس مسلمانان در خطر است هیچ منطقی حکم نمی کند که سربازان رژیم صهیونیستی و امکانات آنها امنیت داشته باشند. کشورهای غاصب باید بدانند منافع آنها در تمام دنیا به خطر خواهد افتاد و خاطره انتفاضه اول و دوم فراموش نمی شود و انتفاضه سوم ان شاالله به نابودی اسراییل ختم شود.

این فعال دانشجویی گفت: از جمهوری اسلامی هم که باید سردمدار مبارزه با استکبار جهانی باشد، انتظار داریم اقدام عملی جدی صورت دهد. بعضی مسوولان به علت انتقاد ما به رابطه با مصر، ما را متهم به صهیونیست بودن کردند. اما آقایان هر کس مخالف رابطه با مصر باشد، صهیونیست نیست. سوال ما این است که با خیانت های این کشور منطق رابطه با کشور مصر چیست؟ آقایان گزارش دهند که این رفت و آمدها چه منافعی برای مظلومان دارد؟

موسوی فر گفت: دستگاه دیپلماسی ما بداند که جریان دانشجویی ساکت نمی ماند و اجرای قوانین حمایت از فلسطین را مطالبه می کند و منتظر حرکت های نمایشی نمی شود.

  1. تریبون مستضعفین » ۲۰۰ هزار دلار، برای هر عملیات ضد اسرائیل
    7 آوریل 2010

    […] » محمدهاشمی:فرزندان برادرم فقط کشاورزی می‌کنند » ایجاد شبکه‌های مالی در حمایت از مقاومت، جهاد مالی مسلم… » کسی که آمدنی است » اسلامیت یا جمهوریت؟ » هفت یادداشت […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.