جمعه 25 فوریه 11 | 12:28

سلاح مهم ملت‌ها در مواجهه با حكام مزدور، اتحاد و یكپارچگی آن‌هاست

دشمن می‌كوشد با زور و فریب، اراده‌ی شما را تضعیف كند. مراقب باشید اراده‌ی شما سست نشود… سلاح مهم ملت‌ها در مواجهه با ابرقدرت‌ها و حكام مزدور، اتحاد و یكپارچگی آن‌ها است. دشمن شما تلاش می‌كند با انواع ترفندها یكپارچگی شما را از بین ببرد.»


تریبون مستضعفین

بيانيه كميته همبستگي با جهان اسلام دانشگاه‏های مشهد* درباره مسايل كنوني منطقه

روح بيداري اسلامي كه سه دهه پيش بوسيله انفاس ملكوتي امام روح ا… در كالبد جامعه ايران دميده شد و شعله هاي خشم ملت قهرمان ايران كه كاخ استبداد و سرسپردگي را بر سر شاه خائن پهلوي ويران ساخت امروز تبديل به موج بيداري اسلامي گرديده كه روز به روز وسعت و شدت آن در منطقه افزايش مي‏يابد. امروز دنيا در زير بار سنگين تحميلات ناشي از تمدن مادي به ستوه آمده است و ملت هاي اسلامي از سال‏ها احساس حقارتي كه بوسيله حاكمان مزدور و سرسپرده استكبار جهاني بر آنان تحميل شده بود خسته شده اند. جوش و خروش عدالتخواهانه ملت ها، دست خائناني همچون بن علي و مبارك را از جامعه اسلامي كوتاه كرد. همان دستاني كه ان شاءا… به زودي در بحرين، ليبي، مراكش، اردن، الجزاير و يمن نيز قطع خواهد شد تا دنيا بداند كه «الملك يبقي مع الكفر ولا يبقي مع الظلم»

كميته همبستگي با جهان اسلام دانشگاه‏های مشهد ضمن اعلام حمايت همه جانبه از جنبش‏هاي اسلامي مردم منطقه موارد زير را يادآور مي شود:
1- در ابتدا خطاب به همه مردم مبارز و به پا خواسته كشور هاي اسلامي پيام گهربار رهبري جهان تشيع را يادآور مي شويم كه فرمودند: «در هر قیام مردمی، جنگ واقعی بین اراده‌ها است. هر طرفی كه مصمم‌تر باشد و سختی‌ها را تحمل كند پیروز قطعی است. قرآن به ما می‌آموزد كه: «إنّ الّذینَ قالُوا رَبُّنُا اللَّه ثُمَّ استَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِكَه ألَّا تَخافُوا وَ لا تَحزَنُوا وَ أبشِرُوا بِالجَنَّهِ الَّتی كُنتُم تُوعَدونَ» وبه پیامبرش می‌فرماید: « فَلِذَلِكَ فَادْعُ وَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ » دشمن می‌كوشد با زور و فریب، اراده‌ی شما را تضعیف كند. مراقب باشید اراده‌ی شما سست نشود… سلاح مهم ملت‌ها در مواجهه با ابرقدرت‌ها و حكام مزدور، اتحاد و یكپارچگی آن‌ها است. دشمن شما تلاش می‌كند با انواع ترفندها یكپارچگی شما را از بین ببرد.»

2- دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران در دولت هاي نهم و دهم در مسائل مختلف جهاني و منطقه اي همواره حضوري فعال و ضد استكباري داشته كه در جاي خود قابل تقدير است؛ اما احساس مي شود كه حجم فعاليت ها در قبال حركت هاي اسلامي صورت گرفته، آن چنان كه شايسته يك دولت ارزشي و انقلابي باشد، نبوده است. لذا از دستگاه ديپلماسي و وزارت امور خارجه مي خواهيم تا نقش مهم و حياتي خود را در اين برهه از زمان جدي‏تر گرفته و با خطاب قرار دادن مجامع بين المللي و مدعيان حقوق بشر قدم هاي بزرگتري را در راه جلوگيري از ريختن خون مردمان بيگناه ليبي، بحرين و… بردارد. چرا كه امام عزيزمان فرمودند: «مسئولان ما بايد بدانند كه انقلاب ما محدود به ايران نيست. انقلاب مردم ايران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداري حضرت حجت- ارواحنا فداه- است كه خداوند بر همه مسلمانان و جهانيان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادي و مادي اگر لحظه اي مسئولين را از وظيفه اي كه برعهده دارند منصرف كند، خطري بزرگ و خيانتي سهمگين را به دنبال دارد. بايد دولت جمهوري اسلامي تمامي سعي و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنمايد، ولي اين بدان معنا نيست كه آنها را از اهداف عظيم انقلاب كه ايجاد حكومت جهاني اسلام است منصرف كند»

3- صدا وسيماي جمهوري اسلامي، به خصوص در وقايع فتنه پس از انتخابات سال 88 در ايران نقش مهمي را در جهت روشنگري و اطلاع رساني به ملت شريف ايران بر عهده داشت كه به خوبي از عهده اين مسئوليت برآمد. با استناد به حديث شريف «من اصبح و لم يهتم بامورالمسلمين فليس بمسلم» حق بر اين است كه از همراهي و ياري ملت‏هاي به پا خواسته منطقه نيز كوتاه نيامده و رسالت عظيم خويش را در اين راه انجام دهد. لذا به هيچ عنوان تحت الشعاع قرار گرفتن اخبار مهم تحولات منطقه بوسيله مباحث حاشيه‏اي همچون مسائل اقتصادي ايام نوروز و يا مسائل هميشگي جاري در كشور را بر نتابيده و به پوشش دادن هرچه بيشتر و اطلاع رساني دقيق تر قيام ملت هاي اسلامي توصيه مي كنيم!

4- علما و روحانيون عزيز همواره در مبارزات عدالتخواهانه و اسلام گراي مردم پيشاپيش آنان، علم استكبار ستيزي و آزادي خواهي را حمل نموده اند. ضمن تقدير و تشكر از موضع گيري هاي مراجع عظام تقليد و حوزه‏هاي علميه، جامعه عزيز روحانيت را به تحرک هرچه بيشتر و حمايت‏هاي قاطع تر و حركت هاي عظيم تر در حمايت از قيام برادران مسلمانشان دعوت مي‏نماييم.

5- در حاليكه جوانان و دانشجويان كشورهاي بيدارشده و به پا خواسته اسلامي در حال جان فشاني و جانبازي در راه آرمان ها هستند سكوت جامعه دانشگاهي ايران اعم از دانشجويان و اساتيد به هيچ عنوان قابل پذيرش نبوده و نيست. لذا از همه دانشجويان واساتيد آگاه و بصير كشور عزيزمان مي‏خواهيم كه هم صدا با مردمان مظلوم منطقه به ميدان آمده و از هيچ كوششي در راه ياري رساندن به آنان كوتاهي نكنند، چرا كه «سكوت هر مسلمان ، خيانت است به قرآن»

6- این روزها تمام مردم از تونس و مصر و لیبی در شمال آفریقا تا اردن و یمن و بحرین، شعار مشترکی جز الله اکبر ندارند و هر چقدر هم تلاش کنند تا بعد دینی این قیام ها را کمرنگ کنند، به مدد الهی نخواهند توانست. با بیداری مسلمانان در کشورهای اسلامی و مخصوصا با اعتراضات گسترده مردم آزاده لیبی علیه دیکتاتور دیوانه ی آن كشور، دل تمام شیعیان و اهل سنت ایران و عراق و لبنان و خیلی دیگر از کشورهای اسلامی در اضطرابی سخت به سر می برد که آیا امام موسای صدرشان برخواهد گشت یا نه؟ نبود او به عنوان یک رهبر بزرگ که شیعه و سنی و مسیحی را در کنار هم جمع کرد بیش از پیش احساس می شود. بر دستگاه سیاست خارجه ایران است، امروز که قذافی قاتل در آستانه ی سقوط قرار گرفته است تمام توان خود را برای رهایی امام موسی صدر از زندان های ليبي به کار گیرد. امام موسی صدر همان قدر که برای اهل ایمان و مسلمانان عزیز است برای دشمنان اسلام و صهیونیسم خطرناک است فلذاست که پیدا کردن و حفظ جان امام موسی صدر وظیفه ی تمام سازمان های بین المللیِ اسلامی است.

7- آنچه امروز در دنيا در حال اتفاق افتادن است و موج بيداري اسلامي كه اين روزها شاهد گسترش آن هستيم نويد بخش آينده اي به مراتب زيباتر و پر اميدتر براي كشورهاي اسلامي منطقه است. اميدواريم كه اين فريادهاي برخواسته از وجدان هاي بيدارشده مردم به نداي آسماني منجي عالم بشريت و تنها ذخيره الهي بر روي زمين پيوند بخورد تا همگان مشاهده كنند كه به حق «والعاقبة للمتقين». جهان امروز منتظر بزرگ مردي است كه همه تاريخ آمدنش را به انتظار نشسته بود. او خواهد آمد چرا كه وعده الهي است كه مي فرمايد «وَنُرِيدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ» و وعده الهي تخلف ناپذير است.

8- دانشجویان مسلمان دانشگاه‏های مشهد به امید آزادی امام موسی صدر و رهایی مسلمانان کشورهای منطقه از چنگال حاکمان مستبد آمریکایی، روز یکشنبه (8/12/1389) را روزه‏دار هستند و روز دوشنبه در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع اعتراض آمیز خواهند داشت و از همه‏ی دانشجویان و حوزویان سراسر کشور هم دعوت می کنند که روز یکشنبه را روزه بگیرند. باشد که صبح رهایی ملت های مسلمان و آمدن منجی نزدیک است ان شاالله.
والسلام علي عباد ا… صالحين

* بسيج دانشجويي دانشگاه فردوسي مشهد، علوم پزشکی مشهد، آزاد مشهد، پیام نور مشهد
جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد
مجمع دانشجويان عدالتخواه مشهد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.