جمعه 25 فوریه 11 | 13:45

کتاب روزشمار حوادث سال ۸۸ منتشر شد

میرحسین موسوی: ضمن حضور در مسجد ارشاد شهرری به همراه همسر خود در میان خبرنگاران از امیدواري خود برای وحدت جهت رفع مشکلان کشور سخن گفت و تاکید کرد با حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد.


تریبون مستضعفین – مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «روزشمار هشت ماد نبرد مقدس»،  را از امیر حسين ثابتی به تازگی منتشر کرده است.

ثابتی اخبار مهم رسانه هاي داخلی و خارجي رو از 22 خرداد ۸۸ تا ۲۲ بهمن ۸۸ جمع آوری کرده که حدود ۱۰۰۰ صفحه شده است. او برای یادآوری فعالیت‌های قبل از انتخابات از اول تا ۲۱ خرداد را نیز در بخش ضمیمه کتاب آورده است.

این کتاب می‌تواند به مرجعی خواندنی برای بررسی وقایع و رخدادهای  سال ۸۸ تبدیل گردد.

بخشی از متن کتاب در روز ۲۲ خرداد:

میرحسین موسوی

ضمن حضور در مسجد ارشاد شهرری به همراه همسر خود در میان خبرنگاران از امیدواري خود برای وحدت جهت رفع مشکلان کشور سخن گفت و تاکید کرد با حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد.

مهدی کروبي

در حسینه حصار بوعلی پس از رای دادن با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه ” هرکس ريیس جمهور شد همه از او حمایت ميکنيم” گفت “وقتی نتایج اعلام می شود همه ما باید قبول کنيم و از تخریب دیگران بپرهیزیم” وي در مورد شبهه افکني ها پیرامون سلامت انتخابات تاکید کرد “نباید به کسانی که در صدد ایجاد شبهه در انتخابات هستند میدان بدهیم . من هم جز کسانی هستم که سلامت انتخابات را قبول دارم و جلو کسانی که درصدد ایجاد شبهه در سلامت انتخابات هستند را باید بگیریم”.

محمد خاتمی

ضمن حضور در حسینه جماران و انداختن رای خود به صندوق اعلام کرد: “همه باید آنچه مردم انتخاب ميکنند را بپذيرند و از رای مردم تمکین کنند وی در ادامه تاکید کرد همه شواهد امر حاکی از برنده شدن مهندس میرحسین موسوی در انتخابات است اما من پیشگو نیستم”.

آیت الله منتظری

پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: «کانديداها توجه دارند که ملت یک ريیس جمهور بیشتر نمی خواهد… کاندیداهای دیگر که به عنوان رقیب بودند قهر نکنند بالاخره کشور خودشان است و همه جای دنیا رسم است یک نفر که به عنوان رییس جمهور انتخاب می شود رقبای دیگر فورا به این انتخاب تبریک می گویند».

جالب اینکه در صفحه 29 کتاب که اخبار رسانه های خارجی در 22 خرداد را بازگو کرده است، روزنامه آمریکایی «وال استريت ژورنال»، روزنامه ا«لشرق الاوسط»، «خبرگزاری فرانسه،» روزنامه برزیلی «گلوبو»؛  احمدي نژاد را پیروز احتمالی انتخابات ذکر کردند.

سایت جمهوریت ساعت 21:06 خبر تبریک خاتمی به موسوی را منتشر می کند. و علي اکبر محتشمی پور رییس کمیته صیانت از آرای موسوی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چه شواهدي برای پيروزی موج سبز و برنده شدن موسوی دارید پاسخ میدهد ” چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است! “و از برگزاری جشن پیروزي در 23 و 24 خرداد خبر می‌دهد.

 1. زینب
  26 فوریه 2011

  خدا قوت
  خسته نباشید
  در عرصه جنگ نرم بدک نیست
  اما هنوز جای کار داره
  انشاا…بتوانیم مردم را به سایر جریانهای پشت پرده آشنا کنیم و در راستای افزایش بصیرت خود و دیگران بکوشیم
  و با این آگاهی و بصیرت راه را بر دشمنان خود ببندیم
  یا علی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.