دوشنبه 02 می 11 | 20:00
سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای پس از شهادت استاد مطهری

فیلم: «دشمن ما با کشتن مطهری خود را رسوا کرد»

دشمن ما با کشتن مطهری خود را رسوا کرد. خود را لو داد. خود را معرفی کرد. با مطهری چه کسی مخالف است؟ ابعاد شخصیت این استاد بزرگ کدام است؟ مهم‌ترین عنصر شخصیت او همین بر روی خط اصیل دقیق اسلام حرکت کردن است…


تریبون مستضعفین – سخنرانی رهبر انقلاب پس از شهادت استاد مطهری:

« برادران و خواهران من! کاملاً به این نکته توجه کنید: دشمن ما با کشتن مطهری خود را رسوا کرد. خود را لو داد. خود را معرفی کرد. با مطهری چه کسی مخالف است؟ ابعاد شخصیت این استاد بزرگ کدام است؟ مهم‌ترین عنصر شخصیت او همین بر روی خط اصیل دقیق اسلام حرکت کردن است. دشمنان ما به ما ثابت کردند که با اسلام مخالفند. آن هم با این چنین اسلامی. اسلام آبکی، اسلام آمیخته مخالف و مخالفت در مقابل خود نمی‌بیند. آن اسلام ناب صریح برنده قاطع است که مخالفت‌ها را برمی انگیزد. آن اسلام قرآن است، اسلام راستین صدر اسلامیست، اسلام متن باقی مانده اصیل دست نخورده قرآن و نهج البلاغه است که شرق و غرب را در مقابل ما بسیج می‌کند.

اگر مطهری را نکشته بودند؛ اگر این مغز متفکر، این اسلام گرای راستین، این محقق بزرگ را با گلوله‌ای که از لوله تفنگ هر فریب خورده‌ای و هر مزدوری درآمد؛ بالآخره معلوم بود که از سوی چه کسیست و از کجاست؛ و هرگز نام‌ها و چهره‌های کوچک و خرد و حقیر نمی‌توانست ما را گمراه کند و از شناختن دشمنی که در پیرامون این نام‌ها قرار گرفته باز بدارد؛ اگر این گلوله به مغز متفکر جنبش ما نمی‌خورد و این عنصر عزیز را جسماً از ما نمی‌گرفت، شاید ما در شناختن دشمن اندکی دچار تردید و ابهام بودیم. اما دشمن ما نشان داد که با چه کسی و با چه جریانی مخالف است…»

فایل ویدئویی با فرمت flv – با حجم ۴/۱۴ مگابایت – زمان ۰۰:۰۲:۴۹ :

[download id=”58″]

فایل صوتی با فرمت mp3 – با حجم ۳۳۱ کیلوبایت – زمان ۰۰:۰۲:۴۹ :

[download id=”86″]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: