سه‌شنبه 01 مارس 11 | 10:30

تجمع دانشجویان مشهد در اعلام همبستگی با مردم کشورهای اسلامی

تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از دانشجویان و طلاب مشهد، در اعتراض به فجایع لیبی و حمایت از انقلاب در کشورهای عربی، ظهر دوشنبه در مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان مشهد برگزار شد.


تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از دانشجویان و طلاب مشهد، در اعتراض به فجایع لیبی و حمایت از انقلاب در کشورهای عربی، ظهر دوشنبه در مقابل دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان مشهد برگزار شد.

در این گردهمایی که مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل برگزار شد، شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی چون «الله اکبر؛ لا اله الاالله»، «سازمان بی‌تفاوت؛ خجالت خجالت»، «مرگ بر موسوی و کروبی»، «قذافی مرگت باد»، «بالروح بالدم لبیک یا حسین»، «می‌کشم آن‌که برادرم کشت»، «ای رهبر آزاده؛ اماده‌ایم اماده»، «لیبی حمایتت می‌کنیم»، «مرگ بر اسرائیل» ضمن اعلام حمایت قاطع از حرکت‌های مردمی در مصر، اردن، تونس، آذربایجان، بحرین و…. بر اسلامی‌بودن خیزش مردم لیبی و جدایی راه آن از فتنه گران و دولت قدافی تأکید کردند.

حجت الاسلام نیک بین، استاد دانشگاه مشهد به نمایندگی از طلاب حوزه‌های علمیه اظهار داشت: همین که طرفداران قذافی با لباس سبز به خیابان می‌ریزند برای ما کافی است تا کافر و معاند را از دوست و خیرخواه تشخیص دهیم. وی با اشاره به آیه «الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا..» تصریح کرد: به فرموده قرآن کریم کسانی که در راه خدا مقاومت کنند و محکم ایستاده‌اند از رحمت و مدد الهی برخوردار خواهند شد. وی با اشاره به توطئه تفرقه میان شیعه وسنی تأکید کرد: در اسلام شیعه و سنی مطرح نیست، پیامبر اکرم (ص) فرمود هرجا ندای «یا للمسلمین» سر دهند و مردمی بشنوند و پاسخ نگویند مسلمان نیستند. امروز حکام عرب یا برخی مراجع تقلید کجا هستند که هنوز که هنوز است جنایات دول دیکتاتور را علیه مسلمانان تونس، بحرین و مصر و… محکوم نکرده‌اند. وی ادامه دا: نگذارید این انقلاب‌هایی که با پیام امام خمینی (ره) در همه جهان ایجاد شده به نفع فتنه‌گران و معاندان مصادره شود. وی در پایان تأکید کرد: این پیام امام است که نگذاریم این انقلاب‌ها مصادره شود، مردم انقلابی کشورهای اسلامی بدانند طبق وعده خداوند، هرکه ثابت قدم و پایدار باشد به نتیجه می‌رسد.

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پرچم کشورهای لیبی، تونس، مصر و بحرین و با سر دادن شعارهای لبیک یا خامنه‌ای،‌ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، مرگ برقذافی، مزدور آمریکایی و مرگ بر سازشکار، خواستار حمایت همه جانبه کشورهای جهان از مردم انقلابی این کشور‌ها شدند.

نماینده جنبش عدالت خواه دانشجویی مشهد در این مراسم اظهار داشت: سازمان ملل عروسک خیمه شب بازی دولت‌های استکباری است. محمد جعفری‌نژاد با بیان اینکه حضور ما در برابر دفتر سازمان ملل به معنی رسمیت بخشیدن به این سازمان نیست، گفت: سازمان ملل و کارمندان آن چیزی جز عروسک خیمه شب بازی برای دولت‌های استکباری نیستند. وی با اشاره به اینکه اگر این سازمان واقعا ادعای دموکراسی و حقوق بشر دارد چرا بیشتر از ۳۰ سال است که دیکتاتوری‌های مختلف را در کشورهای مختلف تحمل کرده است، گفت: اگر امروز مدعیان حقوق بشر به آنچه که می‌گویند باور داشتند در مقابل جنایت‌های دیکتاتورهای دیوانه‌ای همچون قذافی در لیبی سکوت نمی‌کردند و دغدغه آن‌ها تایین جانشین برای آن‌ها نبود. جعفری‌نژاد نبود رهبری واحد در راس انقلاب‌ها و وجود فقر نرم‌افزاری در این کشور‌ها را سبب انحراف آن‌ها از رسیدن به هدف اصلی دانست و افزود: سالان سال دیکتاتورهای حاکم بر این کشور‌ها سبب به وجود آمدن فقر اقتصادی و فرهنگی در این کشور‌ها شدند. وی با بیان اینکه همه این مسایل امروز به صورت انقلاب خود را بروز داده است، گفت: نبود یک رهبری واحد که بتواند طیف‌ای مختلف مردم را کنار هم جمع کند مهم‌ترین مشکل این انقلاب‌ها است و به همین سبب دشمن با استفاده از این ضعف سعی می‌کند جریانات را به نفع خود عوض کند و مردم را به کمترین خواسته که بر کناری. دیکتاتور است راضی کند. نماینده جنبش عدالت خواه دانشجویی مشهد یکی از راه‌های پرکردن این ضعف را حضور علما، دانشمندان و دانشجویان در کشورهای اسلامی دانست و افزود: امروز وظیفه سنگینی بر عهده خواص کشورهای اسلامی است. رسانه‌های ما در سطح ملی و بین‌المللی وظیفه خطیری بر عهده دارند. وی با بیان اینکه این قابل پذیرش نیست که رسانه ملی ما اخبار مهم منطقه‌ای را تحت الشعاع مسایل حاشیه‌ای روز قرار دهد، گفت: دولت جمهوری اسلامی دولتی استکبار ستیز است و ما نیز توقع داریم که مقامات امنیتی ما به این مساله بیشتر بپردازند امروز باید جریان امام موسی صدر پیگیری شود و این چهره محبوب را از چنگال دیکتاتورهای لیبی خارج کنیم تا خلأ رهبری در بیداری اسلامی پر شود.

حسین‌زاده، نماینده بسیج دانشجویی نیز در ادامه این تجمع گفت: با توجه به اخبار منتشر شده امام موسی صدر در یکی از زندان‌های لیبی به سر برده و هر چه زود‌تر باید آزاد شود. وی افزود: فتنه‌گران تکمیل کننده پازل آمریکایی در خاورمیانه هستند و باید سران آن‎‌ها دستگیر و محاکمه شوند. وی با انتقاد از صدا و سیما به دلیل عدم پوشش مناسب اخبار انقلاب کشورهای عربی افزود: متاسفانه خبر اول این روز‌ها در بخش‌های خبری مساله خرید شب عید مردم است، حال آنکه با این فجایعی که در کشورهای مسلمان در حال وقوع است، عید معنایی ندارد. نیک‌بین، نماینده طلاب مشهد هم در این تجمع گفت: انقلابیون کشورهای عربی باید در مسیر خود ثابت قدم باشند و ما نیز تا پای جان در کنار آنان خواهیم ایستاد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: