پنج‌شنبه 03 مارس 11 | 11:22

پرونده‌ی ویژه‌ درباره حقوق در شماره جدید ماهنامه «موعود»

شماره‌۱۲۱ ماهنامه «موعود» در ماه جاری روی پیشخوان رفت. این ماهنامه ۶۰ صفحه‌ای تحت شش عنوان کلی، مطالب‌ش را دسته‌بندی کرده است. پرونده‌ی ویژه‌ی این شماره درباره حقوق است. حق خدا، حقوق امام زمان (عج)، دو ویژگی‌ حقوق مردم، بخشش حق الناس از سوی خدا، گمشده‌ای به نام حقوق عابر پیاده، حقوق متقابل زن و شوهر، حق بیمار، حقوق همسایه، احترام به استاد و معرفی ترجمه کتاب « رساله الحقوق امام سجاد (ع)» به قلم علی شیروانی است.


تریبون مستضعفین- شماره‌۱۲۱ ماهنامه «موعود» در ماه جاری روی پیشخوان رفت. این ماهنامه ۶۰ صفحه‌ای تحت شش عنوان کلی، مطالب‌ش را دسته‌بندی کرده است.

در بخش سرمقاله به رواج فرقه‌های نوظهورمی‌پردازد و نسبت رواج آن به آن هشدار می‌دهد. نویسنده تاسیس و گسترش جریان‌های فرقه‌ای در کشور را یکی از مهم‌ترین حیله‌های استعمار برای ضربه زدن به اتحاد مسلمین می‌داند. در ادامه به بهائیت، وهابیت و شیخیه به عنوان انحرافات فرقه‌ای که در درون جغرافیایی اسلامی واقع شده می‌پردازد.

در بخش مقالات ۴مقاله به چشم می‌خورد که عبارتنداز:
«چشم در راه» مقاله‌ای کوتاه اما تامل‌برانگیز که درباره اهمیت و ارزشمندی زمان در زندگی انسان سخن می‌گوید.

«اسلام و بحران عصرما» مربوط است به نقش مخرب کلیسا و مسیونر‌ها برای تبلیغ علیه اسلام. این مقاله روش‌های مختلفی که اربابان کلیسا برای انحراف مسلمین استفاده می‌کنند را بیان می‌دارد. برخی ازاین روش‌ها عبارتند از: نفوذ در آموزش و پرورش، تهاجم فرهنگی و کادرسازی میان زنان و جوانان، ترویج فساد، قمار و شراب میان جوانان، سانسور اسلام در غرب و….
مقاله «سپاهیان آسمانی امام مهدی (عج)» در مورد فرشتگانی صحبت می‌کند که تحت فرماندهی جبرائیل و میکائیل در خدمت امام زمان (عج) هستند. ویژگی‌‌ها و بهره‌مندی از امداد ملائکه، از محور‌های اصلی این مقاله است.

مقاله آخر هم به «خصوصیات دجال» می‌پردازد. در این مقاله بعد از ترمینولوژی روایات در این زمینه به ارتباط دجال و فراماسونری می‌پردازد.

بخش گفتگو به مصاحبه‌ای با دکتر محمد رجبی اختصاص دارد که عنوان آن «رازماندگاری و واماندگی» است. این مصاحبه در مورد علل ظهور و افول دوره‌های تاریخی (دوره‌‌های فرهنگی و تمدنی) می‌باشد.

دربخش شعر ابتدا به اشعاری پیرامون «هفته وحدت» و میلاد پیامبر اکرم (ص) می‌پردازد و در بخش بعدی به معرفی بابک نیک‌طلب، شاعر معاصر.

پرونده‌ی ویژه‌ی این شماره درباره حقوق است. حق خدا، حقوق امام زمان (عج)، دو ویژگی‌ حقوق مردم، بخشش حق الناس از سوی خدا، گمشده‌ای به نام حقوق عابر پیاده، حقوق متقابل زن و شوهر، حق بیمار، حقوق همسایه، احترام به استاد و معرفی ترجمه کتاب « رساله الحقوق امام سجاد (ع)»  به قلم علی شیروانی است.

اما سر فصل آخر مجله که «دیگر مطالب» نام دارد و موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرد که شامل: طنز، اخبار، دعا برای بخشایش ستم‌ها، در آن دیده می‌شود. مهم‌ترین قسمت‌ این بخش مربوط است به زندگی علامه محمد‌العمری پدر روحانی شیعیان عربستان که به مناسبت ارتحال ایشان در بهمن ماه گذشته گوشه‌ای از مجاهدت‌های این روحانی را به تصویر می‌کشد.

ماهنامه‌ی فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی موعود به سردبیری و مدیرمسئول اسماعیل شفیعی سروستانی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.