پنج‌شنبه 03 مارس 11 | 14:15

۵۳کشته در تیراندازی ماموران امنیتی مصر

تیراندازی نیروهای امنیتی مصر به زندانیان شهر دمنهور ۵۳ کشته و ۱۵۰ زخمی برجا گذاشت.


یکی از شاهدان به پایگاه اینترتی مصراوی گفت: روز چهارشنبه در رفتاری غافلگیرانه از طرف ماموران امنیتی زندان، در سلول‌ها به روی زندانیان زندان «ابعدیه» در دمنهور گشوده شد و بر خلاف معمول به زندانیان فرصت تنفس داده شد اما پس از مدتی مشخص شد ماموران امنیتی پست‌های خود را‌‌ رها کرده‌اند و گویا سعی داشتند تا فرصت فرار را برای زندانیان فراهم کنند.

این شاهد ادامه داد، به یک باره تعداد زیادی از زندانیان به در اصلی زندان هجوم بردند اما با انبوهی از ماموران مسلح که پشت دیوار زندان مخفی شده بودن مواجه شدند.

منبع خبر تصریح کرد، ماموران بلافاصله به روی زندانیان آتش گشودند تا در این حادثه ۵۳ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ نفر زخمی شوند.

این شاهد خبر برخی رسانه‌ها را مبنی بر کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۷ نفر دراین حادثه تکذیب کرد و برخی از خبر‌ها را مبنی بر تیراندازی ماموران پس از بروز آشوب به زندانیان کاملا نادرست خواند و اتفاق روز گذشته را به منزله دامی از طرف ماموران امنیتی زندان برای زندانیان ارزیابی کرد.

این شاهد افزود: در حال حاضر ارتش کنترل زندان را به دست گرفت و اوضاع آرام است.

اظهارات این شاهد را خواهر یکی از زندانیان زندان دمنهور نیز تایید کرد و گفت: برادرش به او اطلاع داد که در این حادثه ده‌ها نفر کشته یا زخمی شده‌اند.

هم زمان منابع امنیتی در مصر تعداد کشته شدگان این حادثه را سه نفر و مصدومان را هشت نفر اعلام کردند.

سرلشگر عبدالجواد احمد عبدالجواد معاون امور زندان‌های وزارت کشور مصر در توضیح این حادثه گفت: حادثه پس از آن رخ داد که جمعی از بستگان زندانیان در برابر زندان تجمع کردند و بر این باور بودند که می‌توانند ماموران را به عقب برانند و زندانیان را آزاد کنند.

وی افزود: پس از آگاهی زندانیان از تجمع بستگان، برخی از آن‌ها درمانگاه زندان و انبار مواد غذایی را به آتش کشیدند و یکی از ماموران را به اسارت گرفتند در نتیجه ماموران مجبور به تیراندازی شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: