پنج‌شنبه 03 مارس 11 | 16:05

نتانیاهو: فروپاشی رژیم‌های دیکتاتوری در منطقه ناشی از تأثیر ایران است

نخست وزیر رژیم صهیونیستی فروپاشی دیکتاتوری‌های منطقه را ناشی از «تأثیر» ایران دانست. بنیامین نتانیاهو درباره وضعیت منطقه گفت: «مایه سرور و خوشبختی است که ملت‌ها بر دیکتاتور‌ها پیروز شوند ولی این سؤال اساسی وجود دارد که آیا جهان به خواسته خود می‌رسد. رژیم‌های دیکتاتوری در برابر تأثیرات و نفوذ ایران از هم پاشیده می‌شوند و اسرائیل تنها مکان در منطقه است که از تندبادهای منطقه متأثر می‌شود».


نخست وزیر رژیم صهیونیستی فروپاشی دیکتاتوری‌های منطقه را ناشی از «تأثیر» ایران دانست.
بنیامین نتانیاهو که با روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف گفت‌و‌گو کرده است، درباره وضعیت منطقه گفت: «مایه سرور و خوشبختی است که ملت‌ها بر دیکتاتور‌ها پیروز شوند ولی این سؤال اساسی وجود دارد که آیا جهان به خواسته خود می‌رسد. رژیم‌های دیکتاتوری در برابر تأثیرات و نفوذ ایران از هم پاشیده می‌شوند و اسرائیل تنها مکان در منطقه است که از تندبادهای منطقه متأثر می‌شود».

وی سپس به حمایت صریح از آشوب گران در ایران پرداخت و نوشت: «ما از بی‌توجهی غرب به تحولات جاری در ایران ناامید شده‌ایم تعامل آن‌ها با ایران باجدیت همراه نبوده است. این در حالی است که تظاهر کنندگان ایرانی به کمک فوری نیاز دارند».

نتانیاهو همچنین ادعا کرد: «در صورتی که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند بر تمامی منابع نفت جهان مسلط خواهد شد و منطقه با مسابقه تسلیحات هسته‌ای همراه خواهد شد که این وضع برای اروپا و اسرائیل خطرناک خواهد بود.»

این در حالی است که ایهود باراک وزیر دفاع کابینه نتانیاهو هم تحولات منطقه را یک «فاجعه تاریخی» خوانده است. وی که روز سه شنبه ۱۰ اسفند (اول مارس) با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل گفت‌و‌گو می‌کرد، اظهار داشت: «آنچه که در جهان عرب می‌گذرد یک فاجعه تاریخی است. به طوری که همه چیز به یک باره در حال فروپاشی است و این وضع خطرات و بی‌ثباتی را به همراه خواهد داشت. منطقه خاورمیانه منطقه دشواری است و ضعفا در آن نمی‌توانند زندگی کنند».

باراک ادامه داده است: «پویایی که در مصر و برخی از کشورهای عربی ایجاد شده دارای ابعاد مثبتی برای اسرائیل خواهد بود و تحقق این ابعاد مثبت زمانی است که مصری‌ها مانع از تشکیل یک نظام دینی در کشور خود شوند».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: