یکشنبه 06 مارس 11 | 11:38

قرائتی: تنها گذاشتن رهبر از ترک نماز بد‌تر است

رییس ستاد اقامه نماز در جمع کارکنان نیروهای مسلح تاکید کرد: همانطور که از آیات قرآن می‌توان فهمید، تنها گذاشتن رهبر از ترک نماز بد‌تر است. وقتی امام راحل (ره) فرمودند که حفظ نظام از نماز هم واجب‌تر است، ما تعجب کردیم ولی وقتی به این آیات رسیدیم معنی حرف امام (ره) را هم فهمیدیم.


رییس ستاد اقامه نماز در جمع کارکنان نیروهای مسلح تاکید کرد: همانطور که از آیات قرآن می‌توان فهمید، تنها گذاشتن رهبر از ترک نماز بد‌تر است.

همایش نماز نیروهای مسلح صبح با حضور سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز صبح امروز در مسجد جهاد ستاد کل برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در این همایش طی سخنانی به برخی رموز و برکات نماز پرداخت و گفت: نماز در حقیقت هنر خداست که تمام نعمت‌ها و برکات خود را در آن قرار داده است.

قرائتی با اشاره به آیات پایانی سوره جمعه تصریح کرد: خدا در این آیات مردم را به دلیل ترک نماز ملامت نکرد بلکه دلیل ملایت خدا این بود که مردم رهبر خود را تنها گذاشتند و مشغول امور دنیوی شدند.

وی تصریح کرد: وقتی امام راحل (ره) فرمودند که حفظ نظام از نماز هم واجب‌تر است، ما تعجب کردیم ولی وقتی به این آیات رسیدیم معنی حرف امام (ره) را هم فهمیدیم.

این مفسر قرآن افزود: اگز یک عمر هم نماز بخوانیم ولی رهبری درست نداشته باشیم، ضرر خواهیم کرد.

قرائتی با بیان اینکه باید خدا را شکر کنیم که امروز رهبر ما یک مجتهد عادل است، به حوادث اخیر در منطقه اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ما چون رهبری مانند امام (ره) را داشت به پیروزی رسید ولی امروز مردم منطقه هرچند قیام کرده‌اند ولی نداشتن رهبری واحد به آن‌ها ضرر زده است.

وی با اشاره به نقش رهبری سید حسن نصرالله در لبنان یادآور شد: این سید کسی است که نسیمی از ولایت به او خورده و می‌بینیم که امروز لبنان یک ملت سرافراز است اما کشورهای دیگر در مقایسه با آن‌ها در یک حالت سردرگمی به سر می‌برند.

رییس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: البته این‌ها به این معنا نیست که در کشور ما عیب و ایرادی وجود ندارد ولی وقتی در کل نگاه کنیم می‌بینیم خدا بهترین نعمات خود را به این کشور عطا کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: