یکشنبه 06 مارس 11 | 18:34

آقای طالب‌زاده لطفا بگویید چرا؟

پنجشنبه گذشته در کمال تحیر و ناباوری شاهد حضور مهمانی در برنامه راز بودیم که با توجه به سابقه این برنامه دور از تصور تمامی کسانی که با شخص مهمان و طالب زاده آشنایی دارند، بود.


تریبون مستضعفین- برنامه تلویزیونی راز از ماه رمضان گذشته فعالیت خوبی را در سیمای ایران آغاز کرد و توانست با رویکردی فرهنگی و نگاهی جدید و شیوه بیانی گویا و علمی مسائل روز را با زبانی ساده برای عموم بیان می کرد و توانست در این زمینه گفتمان حاکم بر رسانه‌ها و سینمای غرب به بهترین شکل برای مردم شفاف سازی کند.

این برنامه که با اقبال عمومی رویرو شد بعد از ماه رمضان نیز به کار خود ادامه داد؛ نادر طالب زاده از معدود فیلمسازانی است که با پایبندی به مفاهیم انقلاب به بیان مفاهیم و ارزش‌های انسانی پرداخته است، از ساخته‌های او می‌توان به سریال «بشارت منجی» که روایتی تاریخی از زندگی حضرت مسیح است اشاره کرد.

پنجشنبه گذشته در کمال تحیر و ناباوری شاهد حضور مهمانی در برنامه راز بودیم که با توجه به سابقه این برنامه دور از تصور تمامی کسانی که با شخص مهمان و طالب زاده آشنایی دارند، بود.

اسدالله نیک نژاد معروف به Essy Niknejad تهیه کننده ایرانی مقیم آمریکا که در ایران کار خود را با همکاری با امیر قویدل در «برنج خونین» شروع کرد و سپس به آمریکا رفت، وی که به دلیل ساخت آثاری با مفاهیم غیر اخلاقی به شهرت رسیده است برای داوری بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر نیز دعوت شده بود که انتشار سوابق وی توسط برخی رسانه‌ها و بالا گرفتن اعتراضات به این انتخاب سبب شد وی از داوری جشنواره انصراف دهد و اینگونه توضیح دهد که: «افرادی در تلاش‌اند تا چهره‌ام را خراب و مخدوش کنند و از من خواسته‌اند تا در این جشنواره شرکت نکنم و افرادی نیز قصد دارند با تجارب گذشته من بازی کنند تا چهره جشنواره فیلم فجر را مخدوش نمایند»!

با سوابقی که از آقای طالب زاده در دست است به نظر نمی‌رسد که با سوابق این تهیه کننده آشنایی نداشته و یا در دعوت از این فرد معلوم الحال سهوی صورت گرفته باشد، این گمان هنگامی قطعی‌تر می‌شود که سخنان طالب زاده درباره نیک نژاد در برنامه راز شنیده می‌شود.

به هر حال تمامی دوستداران برنامه راز و کسانی که دغدغه فرهنگی کشور را در سر دارند توقع توزیعی منطقی و مکفی را از این فیلمساز دارند.

 1. توهم
  6 مارس 2011

  جو الكي ندید لطفا دوستان
  مستند درد همسنگرم این بنده خدا رو ببینید بعد دست به قلم بشید

 2. هم اندیش
  6 مارس 2011

  سلام علیکم
  نمی تونید حدث بزنید که چقدر خوشحال شدم، مطلبتون رو دیدم.
  از پنج شنبه تا حالا سر در گم و گیج از این برنامه ام.
  در حال تحصیل در مقطع دکترای ارتباطات هستم و بی اندازه آقای طالب زاده را دوست دارم. شاید یک دلیلش به مناسبت رشته ام باشد. از 5 شنبه تا به حال میل زدم و با بچه ها صحبت کردم.
  این اشتباه خیلی بزرگه خیلی خطرناکه!

  از 5 شنبه تا حالا وجدان کردم حدیث مولا را که فرمود:

  … إِنَّ دِينَ اللَّهِ لَا يُعْرَفُ بِالرِّجَالِ بَلْ بِآيَةِ الْحَقِّ وَ اعْرِفِ الْحَقَّ تَعْرِفْ أَهْلَهُ يَا حَارِثُ إِنَّ الْحَقَّ أَحْسَنُ الْحَدِيثِ وَ الصَّادِعَ بِهِ مُجَاهِدٌ…
  (ماخذ: إرشاد القلوب إلى الصواب / ج‏2 / ص 296 / في خبر الحارث الهمداني)

  … دين خدا بمردان شناخته نمي¬شود بلكه به نشانه‏ى حق شناخته مى‏شود اى حارث حق را بشناس بعد اهل حق را خواهى شناخت. اى حارث حق بهترين حديث است و مايل بحق مجاهد است … .

  دوستان هر طور می تونید پی گیر باشید… ما هم تلاش خود را می کنیم. این اتهامات به امام و این توهین به حجاب باید تکلیفش مشخص شود، همان طور که رسما در تلویزیون و در برنامه ای پربیننده مطرح شد، پاسخ داده شود.
  یا علی

 3. زمانی
  7 مارس 2011

  بررسی کنید:
  http://www.imdb.com/name/nm0631773/
  تمام آثاری که ایشان تهیه کرده اند، زیاد جالب نیستند!

 4. سلمان
  7 مارس 2011

  مرحبا.
  فکر می کنم آقای طالب زاده باید پاسخ درخوری به این مطلب بدهد. اینکه اسی نیک نژاد در گذشته (اوایل انقلاب و پیش از دهه 60)کارهای فرهنگی مثبت انجام داده دلیل بر این نمی شود که بخواهیم تصویر مثبتی از ایشان نشان دهیم. به فرموده امام، ملاک حال فعلی افراد است. من هم از مشاهده این برنامه حقیقتاً شوکه شدم و متوجه نشدم که آقای طالب زاده با چه توجیه و سیاستی اقدام به دعوت ایشان کردند.
  موفق باشید.

 5. رحمانیان
  7 مارس 2011

  سلام بر شما و گیرنده های حساستان.
  کدام کار مثبت؟!
  در همان چند نمایی هم که از مستند مثلا مثبت درد همسنگرم، نمایش دادن کاملا می شد فکر این آقا را خواند. صحنه هایی که گرفته بود و … .
  راستی مگه سال 60 هم هنوز بی حجابها به راحتی در خیابان ها رفت و آمد می کردن؟ چه خبرهایی بوده و ما بی خبریم.
  در ضمن اگه حجاب بازیگرای اون سریال حجابه، پس این خانم مجری برنامه راز هم باید حجاب رو مثل اون سریال اسلامی کنه دیگه!!!

  در کل ما همه جوره با این اعتراض موافقیم

 6. اسی
  8 مارس 2011

  اگر کسی مسایل جنسی جوانان ما را بخواهد بسازد ، فیلمهای مستهجن تری نسبت به فیلمهای این آقا میشه !!!! کمی منطقی تر فکر کنید !

 7. سید
  8 مارس 2011

  شماها که منتقد به طالب زاده هستید ، طبق آمار خودتون 78 درصد طلاق در ایران به دلیل مسایل جنسی است !!!!! اگر میتونید خودتون اسلامی فیلم بسازید نه اینکه بودجه بگیرید و فقط انتقاد کنید !

 8. Hassan
  19 مارس 2011

  دیدید باز عجله کردید و بازی خوردید؟

  اینکه کمی به دوستان حداقل به خاطر کارهایی که کرده اند اعتماد داشته باشیم و فوری علیه شان جبهه گیری نکنیم و با لگد پرتشان نکنیم بیرون،.. انتظار زیادی است؟

  تازه و تازه…
  http://www.ayandenews.com/news/27164/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: