سه‌شنبه 08 مارس 11 | 08:00

معرفی کتاب: «خلاف جریان»؛ مجموعه مباحث سیاسی و فرهنگی دکتر سعید زیباکلام

ویژگی مقالات علمی و سیاسی و اجتماعی این استاد اخیر که ارائه آن در جمع های مختلف و تکمیل آن بسته به سوالات و نظرات و نیازهای مخاطبان است، بر جذابیت این اثر افزوده است. درج فهرست اسامیی اشخاص، روزنامه ها، مجلات و کتب، موسسات، نهادها و خبرگزاری ها و در آخر فهرست موضوعات، قابلیت استفاده از این کتاب را افزایش داده است.


تریبون مستضعفین – خلاف جریان یک و دو، مجموعه مباحث سیاسی و فرهنگی استاد دکتر سعید زیباکلام است که انتشار دوم آن به وسیله انتشارات سوره مهر در سال 1389 به زیر چاپ رفته است.

این مقالات که حاصل سخنرانی های استاد در محافل دانشجویی در طول سال های اخیر است، که پیش از این به صورت پراکنده در قالب جزوات و مطالب خبرگزاری ها منتشر شده است. بسیاری از این جلسات در چالشی ترین موضوعات یا چالشی ترین شرایط سیاسی و فرهنگی و علمی این کشور و در شرایط عقب کشیدن بسیاری از صاحب نظران این عرصه ها ایراد شده است و بازتاب های متعددی در پی داشته است. ویژگی مقالات علمی و سیاسی و اجتماعی این استاد اخیر که ارائه آن در جمع های مختلف و تکمیل آن بسته به سوالات و نظرات و نیازهای مخاطبان است، بر جذابیت این اثر افزوده است. درج فهرست اسامیی اشخاص، روزنامه ها، مجلات و کتب، موسسات، نهادها و خبرگزاری ها و در آخر فهرست موضوعات، قابلیت استفاده از این کتاب را افزایش داده است.

«بازشناسی پارادایم علمی ایران»، «دو گزینه پیش روی اصلاح طلبان ابطال خواه»، «کالبد شناسی فرهنگ سیاسی ایران معاصر»، «واجب‌تر از نان سر سفره و دانشگاه آزاد اسلامی»، «فقط ارواح و اموات به ایدئولوژی نیاز ندارند!»، «به راستی ما برای انقلاب چه کرده ایم؟»، «نظریه پردازی در ایران»، «قوه قضائیه غارت‌گران بیت‌المال» و «حیات انقلاب اسلامی» جزو محتویات مجلد اول 192 صفحه‌ای اول حیات جریان است.

جلد دوم این مجموعه نیز در قالب 221 صفحه حاوی مطالبی نظیر «چرا انقلابی فرهنگی و جنبشی نرم افزاری؟»، «آیا جریان روشن فکری همان جریان مدرنیستی است؟»، «اصول گرایی و نهمین انتخابات ریاست جمهوری»، «کتاب الله و عترت رسول الله (ص)»، «حوزویان و دانشگاهیان: تعارض یا تعاون؟»، «شمشیر دو لبه‌ی آرمان طلبی و عدالتخواهی دانشجو»، «چرا اندیشه‌های غربی را به نام دین مطرح می‌کنید؟»، «برخی افراد با احیای تشیع علوی مخالفند»، «ضمیمه: هیچ کس را غسل تعمید ندهیم!» است.

این مجموعه دو جلدی را می‌توان از فروشگاه‌های انتشارات سوره مهر و فروشگاه مرکزی آن واقع در تهران خیابان حافظ رو به روی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضلع جنوبی حوزه هنری و هم چنین سایت پاتوق کتاب و انتشارات سوره مهر تهیه کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.