سه‌شنبه 08 مارس 11 | 10:46

هدیه امام خمینی (ره) به همسر شهید کاظمی

همسر شهيد «سيدكاظم كاظمي» گفت: پيش از ازدواج با شهيد كاظمي، در خواب ديدم كه يكي از پاسداران بيت امام(ره) از طرف ايشان يك اصول كافي برايم آورد كه گوشه آن به خط ايشان نوشته شده بود: «تقديم به دختر عزيزم ليلا مصلايي». تعبيرش را كه پرسيدم، گفتند: احتمالاً همسرت از سادات است.


ليلا مصلايي؛ همسر سردار شهيد «سيدكاظم كاظمي» قام‏مقام فرماندهي و يكي از پايه‌گذاران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اظهار داشت: شهيد كاظمي در سال 1336 در شهرستان گرمسار به دنيا آمد؛ او پيش از پيروزي انقلاب اسلامي در آمريكا مهندسي مي‌خواند كه با تشريف‌فرمايي حضرت امام، سيد هم به ايران آمد و ابتدا در كميته انقلاب اسلامي فعاليت كرد و با آغاز درگيري‌هاي غرب كشور، به همراه تعدادي از دوستانش سپاه پاوه را تشكيل داد.
وي افزود: او هرجا كه احساس مي‌كرد به تعبير خودش كاري روي زمين مانده، دست به كار مي‌شد و كار را براي انقلاب افتخار خود مي‌دانست.

پيش از ازدواجمان در خواب از حضرت امام يك اصول كافي هديه گرفتم

همسر شهيد كاظمي بيان داشت: پيش از اينكه به خواستگاري من بيايد، در خواب ديدم همسر يكي از دوستانم كه پاسدار بيت حضرت امام(ره) است، از طرف امام، براي من چند جلد اصول كافي آورده است؛ به او گفتم: «من اصول كافي دارم، مگر نمي‌گويند امام علم غيب دارد؛ چرا دوباره براي من اصول كافي فرستادند؟»؛ او گفت: «اين كتاب را باز كنيد تا ببينيد همين را انتخاب مي‌كنيد يا آنهايي را كه در كتابخانه‌تان داريد؟»؛ وقتي كتاب را باز كردم، ديدم تمام صفحاتش سبز و نوراني‌ است و رواياتش با آب طلا نوشته شده، حضرت امام هم در گوشه‌اي از آن نوشته‌اند: «هديه‌ به دختر عزيزم ليلا مصلايي». من همان موقع كتاب‌هاي خودم را از كتابخانه برداشتم و كتاب‌هاي هديه امام را جاي قبلي‌ها گذاشتم؛ وقتي تعبير اين را از آقاي گلپايگاني پرسيدم، گفتند: «احتمالاً همسر شما از سادات هستند».
وي با بيان اينكه تمام لحظات زندگي با شهيد كاظمي،‌ خاص و خاطره‌انگيز بود، گفت: او بسيار صبور بود؛ من دختر جواني بودم و شرايط كاري او و محيط زندگي‌‌ام به خصوص در دوراني كه در سيستان و بلوچستان بوديم، با وجود بچه‌ها و تنهايي‌ام، برايم بسيار سخت بود.
مصلايي ادامه داد: گاهي بر اثر خستگي و تنهايي بداخلاقي‌هايي مي‌كردم؛ اما او با آرامش به حرف‌هاي من گوش مي‌داد و در برابر تندي من فقط لبخند مي‌زد؛ به طوري كه مرا مجبور به تواضع مي‌كرد و به او مي‌گفتم واقعاً اين اسم برازنده شماست.

سه بار قايقش را تغيير دادند اما تقديرش شهادت بود

همسر سردار شهيد كاظمي در خصوص نحوه شهادت اين پاسدار شجاع سپاه اسلام عنوان كرد: شهيد كاظمي درشهريور 1364 در حالي كه بايد خود را به جلسه‌ فرماندهان سپاه بدر برساند، به شهادت رسيد.
وي گفت: او مي‌خواست نحوه عملياتي را كه در پيش بود، براي فرماندهان سپاه بدر تشريح كند و بايد به اهواز مي‌رفت؛ براي عزيمت به اهواز بايد با قايق از هور عبور مي‌كردند كه در مسير به دليل وقوع مسائلي سه بار مجبور مي‌شود قايقش را تغيير دهد.
مصلايي اظهار داشت: شهيد كاظمي و دوستاني كه او را در اين مسير همراهي مي‌كردند، يك بار به دليل گير كردن ميان ني‌ها و بار ديگر به دليل سوراخ شدن، قايق را تغيير مي‌دهند اما دفعه سوم خمپاره‌اي در نزديكي قايق اصابت مي‌كند و از آن گروه، فقط همسر من شهيد مي‌شود.

پيش از شهادتش دخترم خواب ديد كه پدر به ديدارش آمده است

همسر سردار شهيد سيد كاظم كاظمي با بيان اينكه دختر سه‌ساله‌اش در خواب متوجه شهادت پدرش مي‌شود، اظهار داشت: شب پيش از شهادت همسرم، دخترم زهرا كه آن موقع 3 سال داشت، خواب پدرش را ديد. او علاقه شديدي به پدرش داشت و همسرم هم متقابلاً به او عشق مي‌ورزيد.
وي افزود: من بعد از شهادت همسرم، در خواب از او پرسيدم: «چطور توانستي از زهرا دل بكني؟»؛ او گفت: «يك لحظه احساس كردم ملائكه اطرافم را گرفتند و با خود بردند؛ در آب رودخانه‌اي مرا غسل دادند و گفتند: بايد به جايگاه خودت بروي؛ در آن لحظه گفتم من زهرايم را نمي‌توانم تنها بگذارم؛ بايد او را ببينم و به ديدار زهرا آمدم».
مصلايي يادآور شد: اين در حالي بود كه شهيد كاظمي درست ساعت 7 به شهادت مي‌رسد و آن روز خاطرم هست كه زهرا در همين ساعت در حالي كه گريه مي‌كرد از خواب بيدار شد؛ پرسيدم: چرا گريه مي‌كني؟ و زهرا به سمت اطاق پدرش رفت و پرسيد بابا كجاست؛ انگار سيد پيش از شهادتش به ديدار زهرا آمده بود و پر كشيده بود!

تا آخرين قطره خون‌ پاي عهد خود با ولايت خواهيم ماند

وي با بيان اينكه خانواده شهدا حافظ آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و امام خميني(ره) هستند، اظهار داشت:‌ ما اجازه نخواهيم داد خون شهيدانمان پايمال شود؛ ما پيرو ولايت فقيه هستيم و تا آخرين قطره خون‌ پاي عهد خود با ولايت خواهيم ماند.
همسر سردار شهيد سيدكاظم كاظمي با اشاره به حمايت ‌تعداد معدودي از همسران شهدا از سران فتنه در اتفاقات بعد از انتخابات سال گذشته گفت: دنيا محل غربال‌گري و فتنه‌ها بسيار زياد است و از آنها گريزي نيست.
وي افزود:‌ احساس مي‌كنم برخي از خانواده شهدا تحت تأثير جوّ و تبليغات منفي، حمايت‌هايي را اعلام كرده‌اند اما اگر ذره‌اي وفاداري نسبت به خون شهيدشان در وجود خود نگاه داشته باشند، شايد پايشان بلغزد اما محال است ولايت را رها كنند.

كركس‌ها بدانند براي حفظ انقلاب از جانمان نيز خواهيم گذشت

مصلايي از خانواده شهدا و ايثارگران خواست تا حافظ خون شهيدان خود باشند و عنوان كرد: انقلاب اسلامي بعد از 1400 سال توانست تشيع و اسلام را زنده كند و بناي حكومت اسلامي را با خون هزاران شهيد در كشور ما استوار كرد؛ بنابراين بايد اين دستاورد عظيم را حفظ كنيم.
اين همسر شهيد گفت: كركس‌ها در كمين نشسته‌اند تا اين انقلاب را ويران كنند ولي بدانند كه براي حفظ آرمان‌هاي انقلاب و شهدا از بذل جانمان نيز دريغ نخواهيم كرد.

در بخشي از وصيت‌نامه سردار شهيد سيدكاظم كاظمي آمده است: شما (پاسداران) سمبل انقلاب هستيد، لحظه اي از جان‎فشاني در راه انقلاب اسلامي كوتاهي نكنيد! سعي كنيد هميشه در خط امام(ره) و مردم باشيد!
. . . اگر مي خواهيد من آرامش داشته باشم، لحظه اي از دشمن داخلي، منافقين و ملحدين غافل نباشيد! من هم سعي كردم اين‎گونه باشم و در اين راه به سهم خود تلاش نمودم.
. . . ديگر وصيتم اينست كه قرآن را زياد بخوانيد، دعا را فراموش نكنيد، نيتهايتان را خالص كنيد، اخلاق اسلامي را ياد بگيريد و حتماً عمل كنيد، به‎خصوص خوش اخلاق باشيد!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: