سه‌شنبه 08 مارس 11 | 12:52

گزارش پارلمان اروپا عليه جمهوري اسلامي فاقد اعتبار حقوقي است

كاظم جلالي رابط پارلماني جمهوري اسلامي ايران با پارلمان اروپا با حضور در جمع خبرنگاران به تهيه‌ گزارشي در پارلمان اروپا عليه جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و اظهار داشت: اين گزارش ازطرف آقاي “بلدر ” رئيس گروه روابط پارلماني پارلمان اروپا با اسرائيل تهيه شده و از نظر ما هيچ‌گونه ارزش و اعتبار حقوقي […]


كاظم جلالي رابط پارلماني جمهوري اسلامي ايران با پارلمان اروپا با حضور در جمع خبرنگاران به تهيه‌ گزارشي در پارلمان اروپا عليه جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و اظهار داشت: اين گزارش ازطرف آقاي “بلدر ” رئيس گروه روابط پارلماني پارلمان اروپا با اسرائيل تهيه شده و از نظر ما هيچ‌گونه ارزش و اعتبار حقوقي ندارد.

وي افزود: در ملاقات اخيري كه با خانم لوخ بيهلر رئيس گروه روابط پارلماني پارلمان اروپا با جمهوري اسلامي ايران داشتم به وي گفتم وقتي اين گزارش از سوي فردي تهيه شده كه به داشتن روابط ويژه با رژيم صهيونيستي مشهور است طبيعي است كه مي‌توان از ابتدا فهميد كه در اين گزارش چه مسيري طي شده و اين گزارش در چه فضايي تهيه شده است.

جلالي ادامه داد: 300 اصلاحيه به اين گزارش خورده كه نشانگر غيرواقعي بودن آن است و هم‌چنين نشان مي‌دهد كه اين گزارش در فضايي بغض‌آلود نسبت به جمهوري اسلامي ايران تهيه شده است.

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، اظهار داشت: ما بارها به همكارانمان در پارلمان اروپا توصيه كرده‌ايم كه واقعيت‌هاي ايران را از نزديك بشناسند، آنها تلاش مي‌كنند مسائل ايران را از هياهوي رسانه‌اي عليه جمهوري اسلامي دريافت كنند كه اين غلط است، چرا كه بسياري از نمايندگان پارلمان اروپا اطلاعاتشان را از مسير اپوزيسيون و كانال‌هاي غير از جمهوري اسلامي دريافت مي‌كنند.

جلالي اضافه كرد: من در ملاقات اخير با خانم لوخ بيهلر به ايشان هم گفتم كه شما به اندازه‌ي كافي سخنان اپوزيسيون را شنيده و مي‌شنويد و ضرورت دارد از مراجع رسمي سخنان مردم و مسئولان جمهوري اسلامي را بشنويد.

وي گفت: چطور است كه راهپيمايي بزرگ 22 بهمن با آن عظمت و مشاركت بالا در اروپا انعكاسي ندارد، اما برخي تحركات كوچك در قالب دسته‌جات و گروه‌هاي داراي مشكل با جمهوري اسلامي و هم‌چنين گروه‌هاي ضدانقلاب و تروريستي در 25 بهمن در فضاي رسانه‌اي بزرگي برجسته مي‌شود.

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اظهار داشت: وقتي گزارشي تهيه مي‌شود بايد مبتني بر واقعيت‌هاي ايران باشد، به همين خاطر ما از گروه روابط پارلماني اروپا با جمهوري اسلامي دعوت كرده‌ايم و گفته‌ايم كه آمادگي براي حضور آنها وجود دارد و آنها مي‌توانند از نزديك واقعيت‌ها را ببينند نه اين‌كه گروه‌هاي تروريستي در پارلمان اروپا لانه كنند.

جلالي در پايان درباره‌ اخبار منتشر شده در رسانه‌هاي غربي در خصوص سكينه محمدي آشتياني نيز اضافه كرد: وقتي من توضيحاتي را درباره‌ اين پرونده‌ به خانم بيهلر دادم و انتقاد كردم كه اروپا بلافاصله روي حكم اوليه فضاسازي كرده است، وي هم حرف‌هاي ما را منطقي و درست يافت، اما متاسفانه آنها از كانال‌هاي غيررسمي مسائل را پيگيري مي‌كنند و در فضاي رسانه‌اي آن را برجسته مي‌كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: