سه‌شنبه 08 مارس 11 | 17:33

آیت الله مهدوی کنی: مقام ولایت حفظ کننده و هماهنگ کننده جامعه است

آیت‌الله مهدوی کنی روز سه‌شنبه در سخنانی در نهمین اجلاسیه دور چهارم مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت یاد بزرگان انقلاب، مجاهدان و مبارزان در راه انقلاب به ویژه امام خمینی (ره) و بزرگداشت خاطره شهدا با توصیه به تقوا و پرهیزگاری و مکارم اخلاق، حفظ و صیانت از انقلاب را بسیار مهم و خطیر ارزیابی کرد و گفت: مقام ولایت حفظ کننده و هماهنگ کننده جامعه است.


رییس مجلس خبرگان رهبری با استناد به آیات قرآنی، صبر و مقاومت در انجام وظایف، صبر جمعی در مقابل دشمنان و صبر و تحمل یکدیگر را سفارشات قرآن کریم ذکر کرد و گفت: به رغم اختلاف سلیقه‌ها باید همدیگر را تحمل کنیم.

آیت‌الله مهدوی کنی روز سه‌شنبه در سخنانی در نهمین اجلاسیه دور چهارم مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت یاد بزرگان انقلاب، مجاهدان و مبارزان در راه انقلاب به ویژه امام خمینی (ره) و بزرگداشت خاطره شهدا با توصیه به تقوا و پرهیزگاری و مکارم اخلاق، حفظ و صیانت از انقلاب را بسیار مهم و خطیر ارزیابی کرد.

وی ارتباط با خدا، با دیگران و دوستان را رابطه‌ای سفارشی شده در احکام اسلامی ذکر کرد و گفت: مقام ولایت حفظ کننده و هماهنگ کننده جامعه است.

مهدوی کنی نظارت بر رهبری را پاسداری و صیانت از رهبری ذکر کرد و گفت: این امر مهم به عهده خبرگان رهبری است و نباید بگذاریم دشمنان، این عمود خیمه انقلاب را بشکنند.

رییس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: انحصارگرایی مذموم است و باید وحدت داشته باشیم.

وی همچنین کاندیداتوری خود را احساس وظیفه دانست و از هاشمی رفسنجانی به عنوان یاور دیرین خود در مبارزه یاد کرد و گفت: از ایشان می‌خواهم همانگونه که در دوران مبارزه و انقلاب تاکنون با ایشان بودیم، ایشان کما فی‌السابق به ما کمک کنند. وی از نمایندگان مجلس خبرگان چه آن‌ها که به وی رأی دادند چه آن‌ها که به وی رای ندادند، تشکر کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: