چهارشنبه 09 مارس 11 | 17:40

درسی که رهبری در جنوب تهران به مسئولین داد

حضور متفاوت رهبر معظم انقلاب برای آغاز بوستان ولایت در یک منطقه محروم جنوب تهران بار دیگر گویای خواسته‌ی رهبر معظم انقلاب از مسئولین برای نگاه عادلانه داشتن به تمام مناطق و توزیع عادلانه فرصت‌های کشور است؛ مردمانی که کمترین بهره از امکانات این نظام را برده‌اند اما بیشترین حمایت را از انقلاب کرده‌اند.


تریبون مستضعفین- برخلاف سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب علاوه بر کاشت چند اصله درخت در هفته درختکاری، امسال  در مراسم ویژه‌ای که به این مناسبت برگزار شده بود نیز شرکت کردند.

حضور نمادین رهبر معظم انقلاب در مراسم روز درختکاری و غرس چند اصله نهال اگرچه نشان از اهمیت و تأکیدات رهبری به محیط زیست و توقع ایشان به حفظ و گسترش فضای سبز در جامعه دارد اما حضور متفاوت ایشان در مراسم امسال، یکی دیگر از سیره‌ی رفتاری معظم له را نشان می‌دهد.

رهبر معظم انقلاب امسال همزمان با هفته منابع طبیعی، در مراسمی شرکت کردند که از آن بعنوان سرآغازی برای احداث بزرگترین بوستان شهری كشور در محل سابق پادگان قلعه مرغی در جنوب تهران یاد شده است؛ بوستانی که قرار است سوم خرداد سال آینده، شصت هکتار از آن تحویل مردم شود.

اگرچه شاید با توجه به جایگاه رهبری «کلنگ زنی یک بوستان» در نگاه نخست، غیرطبیعی به نظر آید اما با توجه به بیانات ایشان در این مراسم می‌توان علت چنین حضوری را فهمید. ایشان در این مراسم که جمعی از اعضای هیأت دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران و فرماندهان نظامی نیز حضور داشتند فرمودند:

« من هر سال یک دو سه تا درخت می‌کاشتم، لیکن در مراسمِ اینجورى شرکت نمی‌کردم؛ اما امسال چون کار بزرگى است که دارد انجام می‌گیرد، بخصوص‌‌ همان طورى که گفتم، در جنوب شهر تهران است، در این مراسم شرکت کردم. اینجا نیاز فراوان است، اینجا تراکم خیلى زیاد است – تراکم جمعیت و تراکم ساختمان – امکانات هم کم است. بنابراین، این کار، بخصوص براى این بخش تهران یک چیز لازمى بود و من شرکت کردم. ان‌شاءاللَّه موفق باشید این کار را پیش ببرید.»

آنچه واضح است – علاوه بر همه‌ی تأکیدات رهبری برحفظ محیط زیست در این مراسم – حضور ایشان در یک منطقه‌ای کم برخورد در جنوب تهران، نشان از نگاه ویژه‌ی رهبری به قشر محروم جامعه دارد. از سوی دیگر اگرچه توصیه‌های مستمر رهبری به مسئولین در مورد تلاش برای تحقق عدالت اجتماعی فراوان بوده و هست اما این حضور متفاوت برای راه اندازی بوستانی در یک منطقه محروم بار دیگر درسی بود به مسئولین که با نگاه عادلانه به تمام مناطق و توزیع عادلانه فرصت‌های کشور، توجه ویژه‌ای به اقشار محروم جامعه داشته باشند؛ مردمانی که کمترین بهره از امکانات این نظام را برده‌اند اما بیشترین حمایت را از انقلاب کرده‌اند.

 1. شنبلیله
  9 مارس 2011

  چرا آقای قالیباف توجه نمیکنه به مناطق محروم؟

 2. تحریریه
  10 مارس 2011

  الآن از اینکه ایشون رفته این پارک بزرگ رو بسازه نتیجه گرفتی توجه نمی کنه؟ ماشالله به ذکاوت :))

 3. صفايي‌نژاد
  10 مارس 2011

  سلام. خدا رهبرمون رو سلامت بداره و به بقيه مسئولين هم مثل ايشون اخلاص بده كه براي كسب قدرت كار نكنند و براي خدا كار كنند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.