جمعه 11 مارس 11 | 19:27

اولین تصاویر از زلزله بسیار شدید در ژاپن+ اخبار تکمیلی

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۸/۹ ریشتر در شهرهای شمالی ژاپن به وقوع پیوست. طبق گزارش الجزیره، در پی وقوع این زلزله، دولت ژاپن فعالیت تمامی نیروگاه‌های اتمی و پالایشگاه‌های نفت خود را برای جلوگیری از آتش‌سوزی متوقف کرد. همچنین طبق آخرین اخبار تلفات زلزله و سونامی ژاپن به 60 نفر خبر رسیده است.


تریبون مستضعفین – زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۸/۹ ریشتر در شهرهای شمالی ژاپن به وقوع پیوست. طبق گزارش الجزیره، در پی وقوع این زلزله، دولت ژاپن فعالیت تمامی نیروگاه‌های اتمی و پالایشگاه‌های نفت خود را برای جلوگیری از آتش‌سوزی متوقف کرد. همچنین طبق آخرین اخبار تلفات زلزله و سونامی ژاپن به 60 نفر خبر رسیده است.

به نقل از تلویزیون رسمی ژاپن، نیروگاه اتمی«اونوگاوا» در شمال شرقی این کشور، طعمه حریق شده است. نخست‌وزیر ژاپن نیز گفت: «زلزله امروز خسارت‌های شدیدی بر مناطق شمالی کشور ایجاد کرده است».

مقامات گارد ساحلی آمریکا در واکنش به وقوع زلزله ژاپن، حالت هشدار درجه یک درباره وقوع سونامی اعلام کردند.

همچنین سازمان بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد شش جزیره کوچک واقع در شمال ژاپن، بر اثر وقوع سونامی در این کشور کاملا غرق شده است. سخنگوی سازمان ملل نیز اعلام کرده است هفتاد گروه نجات برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ژاپن اعزام خواهد شد.

  1. سلامی
    12 مارس 2011

    باسلام – با توجه به افزایش شدید زلزله ها در کشور ما و دنیا(ژاپن) ، در خصوص طرح مشهور اتاق امن ، سوالی که مطرح است این است که چرا علیرغم اینکه بالاترین مقامات و سازمان های کشور برای مقابله با زلزله ، بارها مؤکدا” و صراحتا” بر اهمیت و کارآیی طرح اتاق امن اشاره داشته اند از جمله مقام محترم رهبری (فرمایشات۲۶/۲/۸۴)و بویژه شخص آقای احمدی نژا د(مصاحبه های مکرر)، ولی چرا این طرح حیاتی همچنان درجا زده و اقدام جدی ای برای انبوه سازی یا فراگیری احداث آن در سطح کشور نمی شود ، خصوصا” اینکه ایران کشوری زلزله خیز است و در ماههای اخیر وقوع زلزله های مکرری را در کشور و منطقه شاهد هسنیم بطوریکه از ابتدای سال تاکنون ، ۹ هزار زلزله در کشور واقع شده و هزاران نفر نیز مجروح شده اند ! ؟
    آیا کسانی که اجرا شدن این طرح را مسکوت گذاشته اند و موجب مرگ هزاران نفر از هموطنان مان در سالهای اخیر و آینده شده و میشوند مسئول نیستند !؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: