یکشنبه 13 مارس 11 | 10:15

نوبت، نوبت ما مستضعفین است

محمد حمزه قدیری نژادیان

حرکت‌های مردم در خاورمیانه بزرگ اسلامی گویای یک پیام واحد به نمایندگی از دیگر مستضعفین عالم است که ما دوباره برگشتیم و نوبتی هم که باشد دیگر نوبت، نوبت ماست. امروز آن آرمان حضرت روح الله دارد محقق می‌شود و محرومین و ستم کشیده‌ها برای استیفای حقوقشان به هیچ دیکتاتوری مهلت نخواهند داد.


تریبون مستضعفین- مستضعفین منطقه امروز به خیابان‌ها می‌آیند و بلند فریاد می‌زنند که «الشعب یرید اسقاط النظام»

آن‌ها آمده‌اند که در اصل یک اعتراف را بلند بگویند که دیگر غفلتمان به بیداری نشسته است و اگر نوبتی هم باشد دیگر نوبت، نوبت ماست و ما آمده‌ایم تا زمام امور خویش را خود بدست بگیریم و هیچ مستکبری بر سر تخت باد آورده نباید بنشیند و هیچ کس خونش از ما در حکومت کردن رنگی‌تر نیست.

اما سوال جدی فراروی ما اینست که چگونه و به چه واسطه‌ای خواب زمستانی مظلومین منطقه و کشورهای شمال آفریقا به بیداری منجر شده است و چه صیحه‌ای خیال خوش مستکبرین را به شب سیاه مبدل نموده است؟ پیام بزرگ مستضعفین منطقه چیست و مستضعفین کشورهای غرب و شرق گوش خود را به چه پیامی باید بسپارند؟

انقلاب اسلامی ایران در فضای یکدستی ظلم مستکبرین علیه مستضعفین به بار می‌نشیند و گویای یک پیام برای تمام مردم مظلوم است و آن پیام آنست که بپاخیزید که می‌شود.
شاید مستکبرین و زورگویان عالم حداکثر عمری که برای انقلاب اسلامی پابرهنگان متصور بودند چند ماه بیشتر نبود. اما چند ماه که می‌گذرد هیچ چندین سال نیز می‌گذرد و مقاومت مردم به رهبری حضرت روح الله کار را به جایی می‌رساند که مستضعفین و مظلومین مسلمان ایران در پشت یک خاکریز قرار می‌گیرند و تمام دنیای مستکبرین در طرف دیگر این خاکریز مقدس می‌نشینند و پیروز این کارزار کسی جز نمایندگان مستضعفین عالم نیستند.

سال‌های بعد جنگ تحمیلی و در فقدان رهبر مرشد این نهضت که به حق آن را باید نهضت مستضعفین نامید باز هم قائله‌ی جنگ و مبارزه و تک و پاتک ادامه دارد و باز هم مقاومت پابرهنگان مسلمان در برابر دنیای مستکبرین ادامه می‌یابد که نه تنها مقاومت به شکل اعلی درجه خود ادامه می‌یابد بلکه پیشرفت‌های علمی و همراهی مردم و پشتیبانی آنان از نهضت بیشتر و روز افزون نیز می‌شود. طبیعی است زمانی که نمایندگان مستضعفین در برابر دنیای مستکبرین می‌ایستند و سربلند بیرون می‌آیند این پیام به مستضعفین دیگر نقاط دنیا نیز مخابره می‌شود که بپاخیزید که می‌شود.

انقلاب اسلامی ایران از‌‌ همان ابتدا فرا‌تر از مرز‌ها را نشانه می‌گیرد و برای دیگر نقاط دنیا کارت دعوت پیوستن به نهضت را ارسال می‌کند اگرچه در این نهضت حداقل جریان سازی مستقیم به دیگر مستضعفین انتقال می‌یابد ولی باید گفت که در همین حالت انفعالی نیز رنج کشیده‌ها خود پیام را دریافت کرده‌اند چرا که انقلاب اسلامی در مسیر فطرت انسان هاست.

حضرت روح الله بیداری نهضت‌های دیگر و قیام آن‌ها علیه قدرت‌های شیطانی را اینطور پیش بینی می‌کنند:
حالا بسیاری از ملت‌ها با ما همراه‌اند. نهضت ما دارد توسعه پیدا می‌کند، و می‌رود توی ملت‌ها. ملتهایی که ببینند که ملت ایران در مقابل یک قدرت بزرگ ایستاده و پیش برده، یک قدرت شیطانی را که همه قدرت‌ها دنبالش بودند [حالا] یک ملتی ایستاده و ایستادگی کرده و پیش برده، سایر ملت‌ها هم گرفتارند دیگر، آن‌ها هم همین گرفتاری‌هایی که ما داریم، آن‌ها دارند. مصر به دست سادات و جاهای دیگر هم به دست دیگران. همه ملت‌ها مبتلا به دولت‌هایشان هستند. آن‌ها هم می‌خواهند از زیر این بار بیرون بیایند، وقتی دیدند که ایران قیام کرد و پیش برد، ولو کشته داد اما پیش برد، دیگران هم همین فکر را در مغزشان پیدا می‌شود. ملتهای دیگر همین معنا را می‌خواهند. آن‌ها هم همین کار را خواهند کرد.. (صحیفه امام، جلد ۱۱، صفحه ۳۳۶)

حرکت‌های مردم در خاورمیانه بزرگ اسلامی گویای یک پیام واحد به نمایندگی از دیگر مستضعفین عالم است که ما دوباره برگشتیم و نوبتی هم که باشد دیگر نوبت، نوبت ماست. امروز آن آرمان حضرت روح الله دارد محقق می‌شود و محرومین و ستم کشیده‌ها برای استیفای حقوقشان به هیچ دیکتاتوری مهلت نخواهند داد.

پیام مستضعفین منطقه به دیگر مردم شرق و غرب اینست که شما نیز بپا خیزید و به جریان جهانی قیام مستضعفین بپیوندید و حکام دیکتاتور و نظام‌های ظالمانه خویش را به پایین بکشید. بپاخیزید که می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.