شنبه 12 مارس 11 | 15:21

اندونزی سفیر آمریکا را احضار کرد

اندونزی در اعتراض به گزارشاتی که دو روزنامه استرالیایی در خصوص این موضوع که سفارت آمریکا در جاکارتا در خصوص درستکاری رئیس‌جمهوری اندونزی تردید دارد، سفیر آمریکا را احضار کرد.


«مارتی ناتالیگاوا» وزیر خارجه اندونزی در بیانیه‌ای در اعتراض به اظهارات آمریکا علیه دولت اندونزی گفت: دولت اندونزی رسماً اعتراض شدید خود به اطلاعاتی را پیش‌تر توسط رسانه‌ها منتشر شد و همگی کاملاً بی‌اساس بوده است، اعلام می‌کند و به طور قطع تمامی این اطلاعات را بدون اساس اعلام می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما تمامی تلاش خود را برای مبارزه با فساد به کار گرفته‌ایم تا عملکرد دولت خود را بهبود بخشیم و این دلیلی است که آنچه که توسط سفارت آمریکا در جاکارتا علیه دولت اندونزی گزارش شده است غیرقابل پذیرش برای رئیس‌جمهوری اندونزی و خانواده وی و همچنین تمامی مردم اندونزی است.

بر اساس این گزارش، گزارش‌هایی در خصوص دولت اندونزی در روزنامه‌های استرالیایی «ایج» و «سیدنی مورنینگ هرالد» به چاپ رسیده است که نشان می‌دهد بر اساس اسناد افشا شده توسط ویکی‌لیکس «یوسف کالا» معاون سابق رئیس‌جمهوری اندونزی رشوه زیادی به مبلغ ۲۳ هزار دلار برای پیروزی در ریاست حزب خود پرداخته است.

«اسکات مارسیل» سفیر آمریکا در اندونزی به خبرنگاران اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا در خصوص اسناد محرمانه‌ای که فاش شده است هیچ‌گونه اظهارنظری نمی‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.