شنبه 12 مارس 11 | 16:34
پلاک شهید خرازی در سایت رهبری

ببینید امام چه می‌گوید

می‌گفت كاری به خط و خط‌بازی‌ها نداشته باشید، ببینید امام چه می‌گوید، مسیر امام كدام است. اگر قبول دارید امام ولی فقیه هستند كه مسلماً هستند، پس ما باید با او باشیم؛ هرچه گفت بپذیریم، هركه را انتخاب كرد قبول كنیم.


می‌گفت كاری به خط و خط‌بازی‌ها نداشته باشید، ببینید امام چه می‌گوید، مسیر امام كدام است. اگر قبول دارید امام ولی فقیه هستند كه مسلماً هستند، پس ما باید با او باشیم؛ هرچه گفت بپذیریم، هركه را انتخاب كرد قبول كنیم.

تریبون مستضعفین- پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در ادامه‌ی انتشار ویژه‌نامه ی «پلاک» به مرور خاطرات همرزم شهید خرازی و بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ارتباط با این سردار شهید پرداخته است.

در آخرین مطلب از این ویژه‌نامه، در خاطره‌ای از زبان سردار حاج هاشمی می‌خوانیم:«بارها با ایشان درباره مسئولین شهر و استان اصفهان صحبت كردم، چون او اهل اصفهان بود و اصولاً لشگر امام حسین(ع) از اصفهان است. او می‌گفت كاری به خط و خط‌بازی‌ها نداشته باشید، ببینید امام چه می‌گوید، مسیر امام كدام است. اگر قبول دارید امام ولی فقیه هستند كه مسلماً هستند، پس ما باید با او باشیم؛ هرچه گفت بپذیریم، هركه را انتخاب كرد قبول كنیم. اگر نماینده‌ای را برای منطقه‌ای برگزید، مطیع نماینده او باشیم. اگر كسی مسئولیتی دارد از بركت خون شهدا دارد از وجود نازنین امام دارد. ما درباره سیاست باید به او اقتدا كنیم.»

«شهید خرازی به روایت رهبر انقلاب» بخش دوم این قسمت از «پلاک» است که در آن به بخشی از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی این سردار شهید، اشاره شده است:

«شهید خرازى به رفقایش گفته بود: «من اهمیت نمى‌دهم درباره‌ى ما چه مى‌گویند؛ من مى‌خواهم دل ولایت را راضى كنم.» او مى‌دانست كه آن دل آگاه و بصیر، فقط به ایران، به جماران، به تهران و به مجموعه‌ى یك ملت نمى‌اندیشد؛ به دنیاى اسلام مى‌اندیشد و در وراى دنیاى اسلام، به بشریت.»

این قسمت از پرونده پلاک با فرازی کوتاه از وصیت‌نامه شهیدحسین خرازی به پایان می‌رسد:

«شخصی هستم معتقد به انقلاب اسلامی ایران و رهبری و ولایت حضرت امام خمینی روحی‌له‌الفداه، در عصر غیبت امام زمان(عج). از مردم می‌خواهم كه پشتیبان ولایت فقیه باشند. راه شهدای ما راه حق است، اول می‌خواهم كه آن‌ها مرا بخشیده و شفاعت مرا در روز جزا كنند و از خدا می‌خواهم كه ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشیم. آن‌هایی كه با بودنشان و زندگیشان به ما درس ایثار دادند. با جهادشان درس مقاومت و با رفتنشان درس عشق به ما می آموختند.»

گفتنی است همزمان با اردوهای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس (راهیان نور)، پایگاه اطلاع‌رسانی khamenei.ir به مرور رهنمودهای رهبری درباره روایتگری سیره‌ی شهدا، خاطرات و روایت ایشان از پنج فرمانده سال‌های دفاع مقدس، بخشی از وصیت‌نامه‌ی این شهدا و خاطره‌ی كوتاهی از زبان شهید یا هم‌رزمان آن‌ها پرداخته است. «به بابایی درجه ندهند، پس به ما بدهند؟!»، « مقاومت»،  بنی‌صدر ما را به جلسه راه نمی‌داد!» سه قسمت قبلی از پرونده پلاک هستند  که به ترتیب به شهید بابایی، شهیدجهان‌آرا و شهید حسن باقری اختصاص داشته‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: