پنج‌شنبه 08 آوریل 10 | 16:08

ادامه انتقادات دانشجویان از سکوت و انفعال مسئولین

آنچه اكنون در فلسطين جريان دارد جنگ احزاب است. رژيم صهيونيستي با حمايت آمريكا و تعدادي از سران اروپا و برخي سازمان‌هاي بين‌المللي و با حمايت تعدادي از سران خائن و با سكوت ذلت‌بار برخي ديگر از اين سران و با حمايت امپراطوري خبري آمريكايي صهيونيستي آمده است تا با يهودي سازي اين سرزمين مقدس به آرزوهاي خيالي خود جامه عمل بپوشاند…


11254302تریبون مستضعفین– پس از تحریکات اخیر جریانات افراطی یهودی-صهیونیستی برای تعرض به مسجدالاقصی و سایر اماکن مقدس و نیز گسترش یهودی‌سازی شهر قدس که خبر از یک توطئه جدی و خطرناک داشت، مسلمانان سراسر جهان از لبنان و ترکیه تا اندونزی تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند. جریانات دانشجویی کشورمان نیز دست به اعتراض به این روند زدند.
یکی از محورهای اساسی انتقادات دانشجویی، انفعال و سکوت دستگاه دیپلماسی و رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران بود.

در اولین روز از سال جدید و همزمان با مراسم سخنرانی رهبر عزیز انقلاب اسلامی در مشهد مقدس گروهی از دانشجویان و طلاب در مشهد با هدف حمایت از قدس شریف و اعلام آمادگی جهت جهاد علیه رژیم صهیونیستی اقدام به راهپیمایی کردند.

مرتضی ملائکه مدیر اجرایی مجمع مطالبه این برنامه در طی صحبتی با اشاره به اوضاع منطقه و شرایط مضمحل اسرائیل گفت : ما میبینیم در شرایطی که مهمترین تحرکات رژیم صهیونیستی جهت محک زدن ملت های مسلمان در حال انجام است و احتمال تخریب مسجد الاقصی میرود رسانه های جمعی که وظیفه اطلاع رسانی و ایجاد موج اجتماعی را دارند به بهانه سال نو و تلخ نکردن کام مردم از این ماجرا دم نمیزنند.
وی در ادامه گفت : مسجد الاقصی بعنوان خط مقدم جهان اسلام برای تمام مسلمین اهمیت حیاتی دارد واگر این خط مقدم شکست شود باید منتظر تخریب دیگر مساجد جهان اسلام باشیم اگر دراین زمان تعیین شده اتفاقی برای مسجد الاقصی بیفتد دربرابر این مسئله باید تمام جهان اسلام و دنیا غرب موضع بگیرند و این به منزله شروع علنی یک جنگ جهانی است.

در ادامه با وجود برودت هوا وریزش باران این جمعیت ۵۰۰ نفری باشعار های “لبیک لبیک ، لبیک یا اقصی ” خیبر ، خیبر یا صهیون جیش محمد قادمون ” ، “الله اکبر” ” سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن” “اقصانا اقصانا ،،لاهیکلکم لاهیکلکم” فلسطین پیروزاست اسرائیل نابود است” ” مرگ بر اسرائیل” “مرگ بر آمریکا” از خیابان بهار به سمت حرم برای تجدید بعیت با رهبرانقلاب واعلام آمادگی برای جهاد با رژیم اشغالگر قدس حرکت کردند. این حرکت با استفبال زائرین و مجاورین حرم مطهر امام رضا «علیه السلام » مواجه شد و تعدادی زیادی به این حرکت پیوستند.
درخلال مراسم سخنرانی رهبر انقلاب تعدادی از دانشجویان عدالتخواه مشهد پلاکاردهای با مضامین ” بالروح به دم نفدیک یا اقصی” ،بدمنا سنکتب الموت للاسرائیل” “اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود” را در دست داشتند.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران چند روز پیش در یک بیانیه‌ی بلند و مفصل نسبت به این قضیه اعتراض کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:«امسال متوجه شدیم در ایام نوروز مبارزه تعطیل است. آرمان‌خواهی تعطیل است. اهتمام به امور مسلمین تعطیل است. بالکل «غیرت دینی» تعطیل است. قدس در التهاب است، سلام فیاض از جانب صهیونیست‌ها مأموریت می‌یابد که با خودشان مذاکره کند، وابستگان حماس در کرانه باختری بازداشت می‌شوند، اسرای فلسطینی دربند اسرائیل تحت فشار و شکنجه قرار می‌گیرند اما در تهران، ام‌القرای جهان اسلام، صدایی از صدا و سیما، رسانه‌ای که با پول بیت‌المال مسلمین اداره میشود شنیده نمیشود. همان مسلمینی که ۹ دی و ۲۲ بهمن نشان دادند آرمان‌هایشان چیست و زیر کدام بیرق سینه می‌زنند. همان مسلمینی که به خاطر توهین به بیرق سیدالشهدا(ع) خشمگینانه به خیابان ریختند و خواستار مجازات آشوبگران شدند. »

در ادامه این بیانیه نیز آمده است: «گناهی بزرگتر از غفلت در برابر دشمن خونخوار وجود دارد؟ جنگنده‌های اسرائیل، شرق خان‌یونس، واقع در نوار غزه را مورد یورش قرار دادند. محاصره غزه به تنهایی نبض این منطقه یک و نیم میلیونی را متوقف کرده و مردم بی‌دفاع از بحران دارو و غذا رنج می‌برند. جنگنده‌های اسرائیل چندین بار حریم هوایی لبنان را نقض کرده‌اند، اما این‌ها هیچ کدام مهم نیستند. چرا که ام القرای جهان اسلام در تعطیلات نوروزی است! آقایان مسئولین رسانه‌های دولتی، آقایان نماینده‌های مجلس، آقایان وزارت امور خارجه، ما به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی انقلابی و به عنوان فرزندان معنوی امام روح‌الله به شما هشدار می‌دهیم که این سکوت، خیانت آشکار به اسلام، قرآن، انقلاب و اندیشه‌های والای امام روح‌الله است»

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی نیز در ادامه‌ی اعتراضات، در بیانیه‌ای خواستار توجه و حساسیت بیشتر نسبت به این قضیه شد. در بخشی از این بیانیه آمده است:«طي روزهاي گذشته ساكنان مظلوم نوار غزه در حالي شاهد جنايات فجيع و ضدبشري به دست صهيونيست‌هاي غاصب بوده‌اند كه جامعه جهاني و بسياري از كشورهاي عربي و مسلمان در برابر اين فجايع سكوت كرده و مدعيان دروغين دفاع از حقوق بشر از كنار اين جنايات به سادگي گذشته‌اند. نكته تازه‌اي كه امروز مطرح گرديده است تهديدات مكرر، آشكار و وقيحانه اين رژيم پليد عليه قبله اول مسلمين در سكوت خبري و انفعالي رسانه‌ها و سران كشورهاي اسلامي مي‌باشد»

در ادامه‌ی این بیانیه با تاکید بر خیانت‌هایی که اعراب در ماجرای فلسطین انجام می‌دهند، آمده است:«آنچه اكنون در فلسطين جريان دارد جنگ احزاب است. رژيم صهيونيستي با حمايت آمريكا و تعدادي از سران اروپا و برخي سازمان‌هاي بين‌المللي و با حمايت تعدادي از سران خائن و با سكوت ذلت‌بار برخي ديگر از اين سران و با حمايت امپراطوري خبري آمريكايي صهيونيستي آمده است تا با يهودي سازي اين سرزمين مقدس به آرزوهاي خيالي خود جامه عمل بپوشاند. اما به اميد خداوند و با مقاومت مظلومانه مردم غزه و استقامت دليرانه رزمندگان فلسطيني اين بار نيز رژيم صهيونيستي و حاميان به خاك مذلت خواهند نشست و پوشالي بودن قدرت اين رژيم جعلي و آمريكا در برابر اراده پولادين رزمندگان فلسطين به اثبات خواهد رسيد. »

در ادامه این بیانیه با انتقاد از سکوت و انفعال رسانه‌ها و مسئولین در قبال این مسئله، تاکید شده است که: «در پايان انتظاري كه از رسانه‌هاي اسلامي و بخصوص صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران مي‌رود اين است كه سكوت خود در قبال اين جنايات و طر‌ح‌هاي خباثت‌آميز را شكسته و به نحو موثر و شايسته‌اي افكار عمومي را از اين جنايات و نقشه‌هاي آتي و پليد آگاه نمايند. همچنين از دولت‌هاي اسلامي علي‌الخصوص دولت جمهوري اسلامي ایران كه همواره به عنوان نماينده ملت استكبارستيز ايران پيشگام دفاع از حقوق مردم مسلمان فلسطين بوده است انتظار مي‌رود كه با اقدامات عملي عليه اين رژيم و حاميان منطقه‌اي و بين‌المللي آن به اين وظيفه خطير و تكليف اسلامي خود عمل نمايند. »

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.