یکشنبه 13 مارس 11 | 14:43

طلبه سیرجانی: احتمالا در آینده‌ای نزدیک دست به اعتصاب غذا می‌زنم

طلبه سیرجانی با طرح این سئوال که «چرا بچه حزب اللهی‌ها فریادعدالتخواهی را می‌شنوند ولی توجهی به آن نمی‌کنند»، گفت: «احتمالا در آینده‌ای نزدیک دست به اعتصاب غذا می‌زنم، در اعتراض به کسانی که ادعای بچه حزب اللهی بودن دارند اما توجهی به فریاد عدالتخواهی نمی‌کنند.»


«طلبه سیرجانی» هرچند نامی نیست که مانند برخی از سیاستمداران و ورزشکاران کشور، شهرتی میان مردم و هوادارانی که برایش هورا بکشند داشته باشد، اما در میان دانشجویان عدالتخواه و دلسوزان انقلاب به چهره‌ای نام آشنا تبدیل شده است.

اگر هنوز نام این طلبه-رزمنده عدالتخواه را نشنیده‌اید با ما تا انتهای مصاحبه همراه شوید. در این گفتگوی صمیمانه با کسی آشنا خواهید شد که به تنهایی، فریاد عدالتخواهی را در پاسخ به مطالبه رهبر فرزانه انقلاب در گوشه‌ای از این کشور بلند کرده است. گوشه‌ای از حرم حضرت عبدالعظیم در شهرری که او در آنجا تحصن کرده و چادر محقرش را به مرکز عدالتخواهان انقلاب تبدیل کرده است.

هدف اصلی تحصن در جوار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)
حجت الاسلام علیرضا جهانشاهی در خصوص هدف اصلی خود از انجام تحصن در جوار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار داشت: وقتی که شاهد ظلمی آشکار در سیرجان بودم و البته می‌دانستم که در سراسر کشور چنین ظلم‌هایی نهادینه شده است لذا بر اساس احساس تکلیف و انجام امر به معروف و نهی از منکر اقدام به این کار کردم.

وی اضافه کرد: حرکتی که من آغاز کرده‌ام حرکتی کاملا مردمی است و وابسته به هیچ فرد خاص یا جناح سیاسی نیست و موضوعش هم فقط عدالتخواهی است.

«گلایه» و«شکر» به سبب عدم ورود رپیس جمهور
طلبه سیرجانی در بیان اقدامات دیگرخود، گفت: در ابتدای سال ۸۵ نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتم با عنوان «فریاد عدالت» تا بدینوسیله احمدی‌نژاد که صراحتا گفته بود که «اگر جایی بی‌عدالتی دیدید چنان فریاد بزنید که صدایش به تهران برسد» مستقیما به این موضوع رسیدگی کند.

وی افزود: ما انتظار داشتیم احمدی‌نژاد که چنین ادعایی کرده است برخورد جدی با این مسائل نماید، درحالیکه متاسفانه بعد از گذشت ۵ سال چنین نشد.

جهانشاهی در عین حال تصریح کرد: البته از یک طرف خدا را شکر می‌کنم که رئیس جمهور به این موضوع ورود نکرد و ماجرا سیاسی نشد بلکه مردمی باقی ماند.

وی ادامه داد: با این وجود از حرکت رئیس جمهور گلایه دارم چون در این مدت ۸ ماهه‌ای که من در جوار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تحصن کرده‌ام هم از مجلس و هم از قوه قضائیه به دیدنم آمده‌اند اما هنوز از نهاد ریاست جمهوری کسی نیامده است البته جز آقای مشایی که من هم بنا بدلایلی قبول نکردم.

ماجرای عدم پذیرش مشایی در شب یلدا
ادامه به درخواست دیدار مشایی در شب یلدا اشاره کرد وافزود: در حدود یکماه قبل از شب یلدا چند نفری که مرتبط با نهاد ریاست جمهوری بودند به دیدن من آمدند و گفتند که ما می‌رویم با دکتر (احمدی‌نژاد) صحبت می‌کنیم تا ببینیم که برای حل مسائل شما چه کاری می‌توان انجام داد که بعد از آن یک شب مانده بود به شب یلدا به اینجا آمدند و گفتند قرار شده که از طرف آقای دکتر (احمدی‌نژاد) آقای مهندس مشایی به همراه چند نفر از معاونین بیایند و شما را ببینند حتی ساعت ملاقات هم برای من مشخص کردند و گفتند شب یلدا ساعت ۱۰ تا ۱۲ آقای مشایی به دیدار شما خواهد آمد و حتی عنوان کردند که «آقای مشایی می‌خواهد شب یلدایش را در خیمه عدالتخواهی بگذراند!».

وی خاطرنشان کرد: اما من به آن‌ها گفتم که بدلیل اینکه آقای مشایی حاشیه‌اش بیشتر از متن‌اش است و فعلا بعنوان اولین نفری که قرار است از طرف دولت به اینجا بیاید ایشان نباشد بهتر است.

عدم جدیت نمایندگان قوه قضاییه
وی با اشاره به نمایندگانی که از قوه قضائیه برای دیدنش آمده بودند، گفت: از طرف قوه قضائیه هم ۴ نفر به دیدن من آمدند و آنطوری که ادعا می‌کردند از قسمت حفاظت اطلاعات قوه قضائیه بودند اما هرچه که من به آن‌ها اصرار کردم که کارت شناسایی و حکم خود را نشان دهند آن‌ها امتناع می‌کردند که فکر می‌کنم این بخاطر غرور کاذبشان بود البته غرور کاذبی که شخصیت حقوقیشان برایشان بوجود آورده بود و به هرحال نمایندگان قوه قضائیه موضوع بنده را جدی نگرفتند.

تماس وزارت اطلاعات برای معرفی خودم
طلبه سیرجانی افزود: حتی از وزارت اطلاعات هم با من تماس گرفتند و گفتند به یک آدرسی بیا و خودت را معرفی کن که من هم به آن‌ها گفتم من که با شما کار ندارم، شما با من کار دارید پس شما بیایید اینجا که آن‌ها هم گفتند مگر تو خواسته‌ای نداری که گفتم نه، من خواسته‌ای ندارم!

وی در ادامه تصریح کرد: با این اوضاع من تقریبا به این نتیجه رسیدم که بگویم «هیچ خواسته‌ای از مسئولان ندارم!».

احتمالا در آینده‌ای نزدیک دست به اعتصاب غذا می‌زنم
جهانشاهی با طرح این سئوال که «چرا بچه حزب اللهی‌ها فریادعدالتخواهی را می‌شنوند ولی توجهی به آن نمی‌کنند، گفت: احتمالا در آینده‌ای نزدیک دست به اعتصاب غذا می‌زنم البته نه به خاطر اعتراض به مسئولان چون آن‌ها تکلیفشان معلوم است بلکه در اعتراض به کسانی که ادعای بچه حزب اللهی بودن دارند اما توجهی به فریاد عدالتخواهی نمی‌کنند.

***

گفتنی است، حجت الاسلام علیرضا جهانشاهی معروف به طلبه سیرجانی هم اکنون در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم در چادری مسافرتی سکنی گزیده است. وی در اعتراض به زمین خواری‌های شهر سیرجان، اقداماتی انجام داد و پس از اینکه به اعتراضاتش ازسوی مسئولان اعتنایی نشد، اقدام به پیاده روی ازسیرجان به سمت تهران کرد. تیرماه سال۸۷ درمسیر سیرجان به تهران در بدو ورود به استان فارس، توسط دادگاه ویژه روحانیت شیراز بازداشت و به ۲ سال زندان محکوم شد.
او پس از چند ماه با پیام « شکرالله مساعیکم» رهبر معظم انقلاب آزاد گشت و باز هم راه‌های قانونی را برای رسیدن به مطالباتش پیمود، اما درپی بی‌نتیجه ماندن آن‌ها، دومرتبه به نشانه‌ی اعتراض، در تاریخ ۲۷ اردیبشهت۸۸، شروع به پیاده روی از مسیر قم تا تهران کرد و هم اینک نیز به نشانه‌ی اعتراض به عدم برخورد با مفسدین در حرم حضرت عبدالعظیم اقامت دارد و همچنان منتظرمسئولان مربوطه برای پاسخ به مطالباتش است. البته وی می‌گوید: اخیراً محدودیت‌هایی را از سوی تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) علیه بنده اعمال کرده‌اند.

چندی پیش نیز طلبه تبریزی بنام حجت الاسلام روح‌الله بجانی به وی پیوست و احتمال می‌رود تا چند ماه آینده، طلبه شیرازی که هنوز نام او نامشخص نیست، در اعتراض به فساد و زمین خواری‌های عده‌ای در این شهر، به این دو بپیوندد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: