پنج‌شنبه 08 آوریل 10 | 22:00

فیلم مستند زندگی شهید رنتیسی

این فیلم كه شبكه ماهواره ای الاقصی آنرا تولید كرده است داستان زندگی شهید عبد العزیز رنتیسی و اظهارات علماء و رهبران فلسطینی درباره مبارزات جهادی وی را به تصویر می كشد. با وجود امكانات ساده و ابتدایی مورد استفاده در تهیه و كارگردانی این فیلم و استفاده از تصاویر آرشیوی شبكه های تلویزیونی در این زمینه، مستند زندگی شهید رنتیسی با استقبال گسترده مردمی مواجه شد.


rentisi در آغاز مراسم ویژه جنبش مقاومت اسلامی “حماس” به مناسبت هفته شهداء، مركز فرهنگی عربی در اردوگاه یرموك واقع در جنوب دمشق فیلم مستندی با عنوان “به سوی یبنا” را به معرض نمایش گذاشت و علاوه بر این نمایشگاه ویژه عكس رهبران شهید جنبش حماس نیز افتتاح شد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی فلسطین، این فیلم كه شبكه ماهواره ای الاقصی آنرا تولید كرده است داستان زندگی شهید عبد العزیز رنتیسی و اظهارات علماء و رهبران فلسطینی درباره مبارزات جهادی وی را به تصویر می كشد.

با وجود امكانات ساده و ابتدایی مورد استفاده در تهیه و كارگردانی این فیلم و استفاده از تصاویر آرشیوی شبكه های تلویزیونی در این زمینه، مستند زندگی شهید رنتیسی با استقبال گسترده مردمی مواجه شد.

ابو بكر مصطفی مسئول فعالیت های مردمی جنبش حماس در اردوگاه یرموك در این زمینه تاكید كرد كه این شخصیت های بزرگ الگویی برای فرزندان ما و نسل جدید به شمار می روند كه ما باید فرزندان خود را با نحوه زندگی و فعالیت ها و ایثارگری های این رهبران بزرگ در مقابل رژیم صهیونیستی آشنا كرده و با فرهنگ آنها پرورش دهیم.

گفتنی است كه شهید دكتر عبد العزیز رنتیسی در ماه آوریل سال 2004 میلادی و تنها 25 روز پس از شهادت شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی “حماس” در اثر اصابت یك موشك جنگنده های صهیونیستی به خودروی خود به شهادت رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.